Ved ja ti to neberiem. Ja to mam inak. Nebudem pozerat film ktoremu nerozumiem a k titulkom som u pisal. Mozem rovno knihy citat :)
04.01.2020 - 21:14:05
00
scarinko Vo svojej podstate, na dabovanych filmoch a serialoch nie je nic zleho. Svoje publikum si vzdy najdu. Potom je tu druha skupina ludi, ktora chce chodit do kina a nebyt limitovana SK/CZ produkciou alebo produkciou pre deti, pripadne nemusiet cakat mesiace kym sa to objavi na blu-ray alebo v TV.
Pozeranie filmov v povodnom zneni s titulkami alebo bez, nie je o tom byt cool, ale o rozsirenych moznostiach kulturneho vyzitia. Titulky sa robia predsalen jednoduchsie.
Tot vsjo.

To len na margo toho o com to je. Neber to ako nejake vnucovanie, ze je to naj..
04.01.2020 - 21:21:38
01
Ale ja vravim o tych co sa biju do prs ake je to lepsie kukat v origo a je to jedine a prave a bla bla a pritom nie su na tom jazykovo tak ze by to zvladli sledovat. Napr ja sa kludne nemusim chvilu divat na telku a viem co sa tam deje lebo hovoria tak ze rozumiem ale chvilu sa nepozeraj na titulky a vies kulove co sa tam stalo ak nevies dobre eng :)
04.01.2020 - 21:31:47
00
viem po anglicky da sa povedat dobre, ale filmy kukam s CZ dabingom. chcem si pro filme oddychnut a rodna reč je rodná reč. ale taky IT Crowd som pozeral len original :) tam si dabing neviem predstavit
04.01.2020 - 21:44:21
02
Ja nemam nic proti dabingu, ale sam v dabingu nic nepozeram (kedze TV vysielanie, okrem niektorych sportovych prenosov, uspesne ignorujem od odvysielania 1. casti Big Brother, vtedy som si povedal, ze stacilo). Namiesto TV si radsej platim Netflix, a vyhovuje mi to, rodnu rec mam vsade okolo seba (teda okrem prace, kde fungujeme v EN) a urcite ju nepotrebujem / nevyhladavam pri filmoch / serialoch. Drvivu vacsinu veci pozeram v EN s EN titulkami (prip., ked si dam sluchadla a popritom nieco robim, tak titulky neriesim vobec), ked pozeram s polovickou, tak s CZ/SVK titulkami. Deti tiez pozeraju vacsinu veci v EN. Problem v dabingu ale vidim v tom, ze ludia vedome prichadzaju o moznost zlepsit si aspon pasivnu uroven cudzieho jazyka a to mi hlava neberie. Moja starsia (6 rokov) sa v pohode porozprava po anglicky s kolegom z Irska a nikdy sa EN nevenovala mimo domova.
04.01.2020 - 22:25:22
04
Na prime to chodí s dabingom - anglicky hovorené , titulky - španielsky hovorené, tak by to mohlo byť aj na rtvs....Mne nevadia ani titulky a ani dabing, ale súhlasím so scarinko netreba silou mocou niekomu vtlacat titulky, keď mu to uberá zážitok z filmu a niekedy je dabing spraveny dobre, hlavne s nadávkami sa dá pracovať a nie len fuck fuck počúvať
04.01.2020 - 22:53:56
02
clxno1 no ale pre teba je je to prirodzena vec kedze ako pises pracujes v EN cely den cize pocuvat v EN nie je pre teba problem. Ja pozeram filmy aby som si pri tom oddychol a nie este namahal mozog tym ze ma nieco prekladat co v mojom pripade kedze neviem az tak dobre EN pomerne narocne. Cize jednak zbytocna namaha mozgu a jednak zniceny zazitok z filmu lebo jednak polovicu nestihnes, nerozumies, nepochopis atd.
Ano chcel by som byt na tom tak ako ty ale holt nie som a preto ma toto presadzovanie povodneho znenia od ludi co maju dobru EN dost se.rie.
04.01.2020 - 23:10:41
00
scarinko A myslis, ze som bol v EN takisto dobry pred 15 rokmi?
04.01.2020 - 23:17:17
03
Netusim
05.01.2020 - 00:17:41
00
skusal si si presunut titulky na vrchnu hranu obrazu?
05.01.2020 - 01:42:34
00
O to nejde, princip je rovnaky nepozeras, citas
Myslim.ze tuto debatu uz mozeme ukoncit. Kazdy ma svoje preferencie.
05.01.2020 - 08:18:26
00
A neráta sa k hereckým kvalitám aj prednes?
Fakt nechcem napríklad Benedicta Cumberbatcha počúvať po slovensky 😀.
05.01.2020 - 09:21:57
02
Zase v Narcose po španielsky rozprávajú celkom rýchlo, mal som čo robiť aby som to stihol čítať. El Patron. 😎
07.01.2020 - 10:52:41
00
Dzejkob napísal:
A neráta sa k hereckým kvalitám aj prednes?.


Samozrejme že postavy do filmu sa vyberajú aj podľa toho ako znejú, akú farbu hlasu majú, ako sa ich hlas hodí k postave ktorú stvárňujú. Dabing toto všetko totálne zabíja .
07.01.2020 - 15:15:20
01
jasne lebo dabingovych hercov vyberaju hadzanim sipiek do telefonneho zoznamu
07.01.2020 - 15:17:09
01
keyboard_arrow_up