Dorien09 napísal:
A vieš o tom, že trenažéry, konkrétne aj Direto X majú integrovaný Wattmeter? A okrem iného, kľudne ti sem hodím aj video s porovnaním Elite Direto (2017) a podálov powertap, rozdiel vo výkone takmer žiaden.


A chceš povedať, že všetkých 800, ... ,,pretekárov,, ktorí sa porovnávajú má rovnako merajúce wattmetre, ... Videjká majú asi takú výpovednú hodnotu ako celé imaginárne pretekanie miliónov ,,watmetrov,, na Zwifte. Loco potrebuje na zlepšovanie akurát porovnávanie svojich nameraných výkonov jednym meračom výkonu s čo najmenšou chybou merania. Ked začne jazdiť aj s dalšími wattmetrami na dalších bikoch porovnania - zlepšenia, zhoršenia budú zas nepresnejšie.


Naposledy upravil ivan dňa 06.01.2020 - 17:36:34, celkovo upravené 1 krát.

06.01.2020 - 17:26:17
00
všetci určite nie ale väčšina určite áno. Trúfnem si povedať že kľudne to môže byť že 80-90% jazdcov má len zabudovaný W v trenažéry alebo dokonca nemá žiaden a je to vypočítavané len pomocou nejakého výpočtu ako to býva na lacných tachometroch. ( neviem ako sa to počíta. )
06.01.2020 - 17:34:11
00
Jo ivan chápem čo chceš povedať. Určite plánujem spraviť FTP test ak s druhým waťákom ktorý mi príde v reále vonku a zóny si samozrejme nastavím podľa neho pokiaľ budem jazdiť sním vonku. Na trenažéry sa budem zase riadiť výkonmi ktoré podávam na ňom.
06.01.2020 - 17:40:25
01
Laco1993 napísal:
všetci určite nie ale väčšina určite áno. Trúfnem si povedať že kľudne to môže byť že 80-90% jazdcov má len zabudovaný W v trenažéry alebo dokonca nemá žiaden a je to vypočítavané len pomocou nejakého výpočtu ako to býva na lacných tachometroch. ( neviem ako sa to počíta. )


Presne tak. Nejaké presnejšie súťaženie, porovnávanie, určovanie poradia sa dá vtedy ak si ,,pretekári,, sadnú na zariadenia s rovnakými meračmi výkonu, skalibrovanými, ... Vtedy by sa to pretekanie priblížilo požadovaným parametrom.
06.01.2020 - 17:42:04
00
Nenechaj sa znepokojit, elite ma velmi presne wattmetre porovnatelne s najlepsimi vo fachu. Drobny rozdiel moze byt sposobeny napr. tym ze wattmeter v kluke je blizsie k zdroju sily ako ten v trenazery kde vznikaju straty v retazi a pod. No nic vazne neocakavaj.
06.01.2020 - 17:48:06
04
ivan prosim ta vysvetli mi naco furt porovnavas nejake watty na nejakom trenazeri s wattmetrom v pedali? ved ten prvy mohol ist kludne nizsie watty ako ten styridsiatysiedmy
06.01.2020 - 17:53:20
00
Presne ako hovoríš. Nie je dobré porovnávať nepresné merania rôznych meračov. Menej nepresné je porovnávanie maraní jedného merača výkonu.
06.01.2020 - 17:59:34
00
mishox napísal:
Nenechaj sa znepokojit, elite ma velmi presne wattmetre porovnatelne s najlepsimi vo fachu. Drobny rozdiel moze byt sposobeny napr. tym ze wattmeter v kluke je blizsie k zdroju sily ako ten v trenazery kde vznikaju straty v retazi a pod. No nic vazne neocakavaj.


Rozdiel 30 W je veľmi presné ?
06.01.2020 - 18:01:28
00
Otazka je ako sme prisli k 30w ze. Dajte zaznam ako si siel so referencnym wattmetrom a trenazerom ktory porovnavame. Mozme sa na to pozriet. Zbytocne tu chasna ktory realne maka a dava tu svoje data zneistujete blbinami. Pred rokom si si myslel ze wattmeter je suciastka z raketoplanu a dnes si na to odbornik.
06.01.2020 - 18:08:56
02
Mám pocit že jedna vec tu stále uniká. Mám pocit že ivan si myslí že mne ide o to s niekým pretekať - porovnávať sa alebo čokoľvek podobného charakteru. Chcem znovu raz zdôrazniť že toto vôbec nieje to čo chcem. Ani vo zwifte ani v reále mi nikdy nešlo a myslím že ani nepôjde o to byť prvý alebo lepší než niekto iný. O čo mi ide je to že chcem byť zajtra lepší než som bol včera či dnes - proste chcem sa posúvať dopredu a chcem prekonávať samého seba a nie niekoho ďalšieho :) Pokiaľ sa mi to darí tak mám s toho radosť a moja povaha je taká že sa stým potrebujem potom niekomu pochváliť že som znovu lepší lebo by som vnútri asi vybuchol :D Niečo ako keď niekto nedokáže v sebe držať zlosť a potrebuje sa niekde vyventilovať tak ja zase nedokážem držať v sebe nadšenie a potrebujem sa pochváliť. Takže Ivan tebe ďakujem za to že sa mi snažíš zhodnotiť moje výsledky a upozorniť ma na to že v reály to môže byť v trošku iných číslach. Pochopil som tomu a tiež súhlasím že to nebude rovnaké ale aké čísla to budú sa sám nechám prekvapiť. Potom sa ti pochválim keďže vidím že máš o to záujem. Čo sa týka porovnávania mojich výkonov s inými prosím to nerieš lebo to mi je jedno či som lepší alebo horší než niekto iný. Ostatným tiež ďakujem za podporu a cením si toho. Tiež si myslím že wattmetre v trenažéroch sú veľmi presné a porovnateľné s inými ( videl som aj nejaké porovnávania ). No ako som písal v reále to nieje len o tom sedieť na biku a šliapať a nič neriešiť takže rovnaký výkon bude ťažšie dosiahnuteľný. Preto zrejme vlastne ten spomenutý rozdiel 25-30W oproti reálu. Každopádne aby som to zhrnul tak ocením ak nikto nebudete porovnávať moje výsledky s inými a radšej mi skúste poradiť čo viac môžem pre seba urobiť aby som sa zlepšoval :) To ocením omnoho viacej. Vďaka za pochopenie :)
06.01.2020 - 18:10:24
04
no ale ty nechapes, ze ivan vypocital podla wattov tvoje umiestnenie, a ty si skoncil niekde inde a to je na zamyslenie
06.01.2020 - 18:17:50
00
nickow. Asi moc piješ pivo. Unikla ti podstata. Porovnal som nie pretekárov na Zwifte - 800 nameraných aj nenameraných výkonov x roznymi meračmi naviac ešte prepočítaných na rýchlosti. Porovnal som reálne nameraný výkon wattmetrom v preteku kde bol aj Laco s jeho výkonom nameraným v tréningu na Zwifte. Rozdiel v priemernom výkone bol 50 W. V normalizovanom výkone 22 W. Pri podstatne menších wattových výkonoch bol v reálnom preteku dosiahnutý o 10 minút lepší čas. Chcel som porovnat Lacov výkon na Zwifte a výkon ktorý sa šiel v reálnom preteku.


Naposledy upravil ivan dňa 06.01.2020 - 19:28:36, celkovo upravené 1 krát.

06.01.2020 - 19:24:26
00
Prepocitaj mi to prosim k vahe jazdcov a nezabudni mi prosim prihodit aj na akych bicykloch sa pretekalo. Nech to teda mame presne ked sa ohanas cislami.
06.01.2020 - 19:27:39
00
ja by som povedal ze pijem malo piva lebo furt nechapem kde je podstata, ale idem si naliat trochu rozumu a snad mi to pride
06.01.2020 - 19:32:43
00
Inak keď už o tom chcete diskutovať tak len prihodím na objasnenie: Na svätojurskom maratóne som mal 66kg na vlkohrone 67 v levoči už cca 68 v rajeckých tiež 68 no na horale už 73. Takže to len pre upresnenie ostatné porovnávačky už nechám na vás :D
06.01.2020 - 19:33:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up