Stages nema nejaky presny wattmeter. Staci prestudovat fora
06.01.2020 - 20:43:03
01
vlsu napísal:
Porovnávať výkon a snažiť sa odvodiť čas na MTB maratóne je silné nepresné. Pozeral som vysledky, na svatojurskom si mal čas 2:13, 66kg iný jazdec čo poznám mal vtedy 2:17. a 102kg. To aký by asi musel mať výkon. Mne sa hodnoty dosiahnuté na trenažéri 280w/20min nelíšili od reálnych. Minulý rok som na dvoch garminoch porovnal w z trenažéra a z pedálu rozdiel bol od -2 do +15. Trenažér bol väčší optimista .


Všetky merania wattových výkonov na maratónoch sú silne nepresné. Jediné takmer presné sú časy a poradie v cieli.
06.01.2020 - 20:46:24
00
mishox moze byt, preto som si ho nekupil :D
06.01.2020 - 20:48:23
00
no a uz som sa uplne stratil a to som si nalial aj dvakrat, ale nic.
doteraz sa tu debatuje o wattoch a tu zrazu, ze podstatny je cas v cieli a nie watty asi si musim naliat aj nejake to poldeci
06.01.2020 - 20:51:03
03
mishox napísal:
To je cudne, skor by som ocakaval ze to bude naopak. Spravil si "kalibraciu" pred porovnanim? Nemas nahodou ovalny prevodnik? Bol to konstantny offset o 30w alebo to lietalo v zavislosti na vykone. Ak je to stages iba v lavej kluke nie je mozne ze mas lavacku slabsiu? A posledna vec, je mozne ze stages ukazuje menej. Kazdopadne top je ked pouzivas vnutry aj vonku ten isty a je pokoj.

Ano wattmeter na kluke pouzivan von a aj na trenazeri. Prisiel som na to tak, ze sa mi nechcela prekladat kluka medzi dvoma bikmi, tak som si nechal na biku v trenazeri nastaveny vo Zwifte Elite wattmeter. Mal som v treningu useky s 220W. Pri tomto vykone mam zvycajne cca 116-120 HRM. A pri Elitackych 220W som mal iba 105-107 HRM a bol to citelny rozdiel. Nedalo mi to tak som prelozil kluku na bike v trenazeri a porovnal udaje z oboch wattmetov ako som pisal vyssie. Dnes som jazdil vkuse 2 hod na trenazery NP 213W a moj priemerny tep bol 117 HRM.
https://www.strava.com/activities/2987053874
06.01.2020 - 20:56:21
00
dellax napísal:
mishox moze byt, preto som si ho nekupil :D


Stages má dobru konzistentnosť meraní. To je v tréningu dôležitejšie.
06.01.2020 - 20:59:24
00
nickovw08 napísal:
no a uz som sa uplne stratil a to som si nalial aj dvakrat, ale nic.
doteraz sa tu debatuje o wattoch a tu zrazu, ze podstatny je cas v cieli a nie watty asi si musim naliat aj nejake to poldeci

ale predtym si skalibruj pohar, aby si nalial presne :D
06.01.2020 - 20:59:38
05
ja davam az po okraj, pretoze nerad pijem s prazdneho pohara
06.01.2020 - 21:09:46
00
nickovw08 napísal:
no a uz som sa uplne stratil a to som si nalial aj dvakrat, ale nic.
doteraz sa tu debatuje o wattoch a tu zrazu, ze podstatny je cas v cieli a nie watty asi si musim naliat aj nejake to poldeci


Nelej si ešte jeden. Zas sa ti niečo pomiešalo. Zamenil si ,,je presný čas,, za ,, je podstatný čas,,.


Naposledy upravil ivan dňa 06.01.2020 - 21:14:29, celkovo upravené 1 krát.

06.01.2020 - 21:11:57
00
uz nie zajtra by som mal ist do zamestnania, a aj viem kde mam nivo stabl
06.01.2020 - 21:14:16
00
Ja by som povedal asi tak, že Elite má presný wattmeter AK je správne skalibrovaný.
Ak má odchýlky viac ako pripúšťa špecifikácia napriek tomu, že kalibrácia je +/- 5 od toho, čo máte na štítku, tak je to dobrý dôvod kontaktovať support a riešiť to, lebo to je zjavný hardwarový problém.
Mne pri kalibrácii ukazuje o 7 menej ako na štítku a odchýlku od Favero Assioma (obojstranného) mám okolo 1 %. Elite ukazuje podľa očakávania menej.

Vyhlasovať indivindi skúsenosť za všeobecnú vlastnosť je argumentačný fail, a to aj v prípade, ak to urobíte so zbierkou indivindi skúseností z nejakých fór. Po prvé, na fórach sa ventilujú problémy, po druhé už sa nezvykne ventilovať, či boli vyriešené (mnohí chodia na spôsob tunajšieho tenistu plačkať a keď im poviete že treba kontaktovať support tak to rezolútne - opäť po vzore tenistu - zamietnu, proste si problém udržiavajú a šľachtia, aby s ním boli zaujímaví aj o týždeň, mesiac, rok) a po tretie, nemáte ani duncta o tom, o aké % z predaného množstva sa jedná.
06.01.2020 - 21:24:19
05
Favero uvádza až 4,5 percentnú chybu merania pri výpočte výkonu pomocou priemernej uhlovej rýchlosti. Nie je tam ale pred 4,5 žiadne znamienko. + alebo - prípadne +-. Aké znamienko, znamienka tam majú byť ? Z popisu a obrázka je zrejmé, že Favero vypočíta pri rovnakom šlapaní jedného cyklistu výkon až o 4,5 % väčší. Teda ak by napr. cyklista mal rovnako silnú ľavú aj pravú nohu, mal by pravý pedál Favero a ľavý s bežným výpočtom výkonu pomocou priemernej uhlovej rýchlosti, ukazoval by pri rovnakej vynaloženej sile Favero 312 W a wattmeter na ľavom pedále 298 W. Samozrejme sa oplatí kúpit Favero. Ukazuje väčšie hodnoty. Pri rovnakej vynaloženej sile.


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2020 - 15:26:31, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2020 - 15:06:57
00
Relativna chyba merania sa vzdy udava ako kladna hodnota a predstavuje podiel absolutnej hodnoty absolutnej chyby merania a skutocnej pravej hodnoty meranej veliciny. Takze aby som odpovedal na tvoju otazku, ma tam byt znamienko + (slovom plus), avsak chyba (odchylka), ktoru referencuje moze byt vyssia aj nizsia oproti skutocnej hodnote.
07.01.2020 - 15:19:50
02
Dík. Už som pozrel další popis a obrázky Real angular velocity. Teda u merača s Real angular velocity nie je presnejšie meranie ale iný výpočet výkonu. V konečnom dôsledku pôjde cyklista jednou rýchlosťou pri oboch rozdielnych výpočítaných hodnotách v ľavom aj pravom pedále do ktorých tlačí rovnakou silou. Je len otázkou času, kedy príde na trh výpočet s ešte väčšou nameranou hodnotou. :D
07.01.2020 - 15:29:12
00
Ivan, posli link, neviem si dost dobre predstavit, aky moze byt iny vypocet vykonu na pedali, nez priemerna sila a uhlova rychlost.
07.01.2020 - 16:31:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up