lto pot predsa vsiakne do materiálu sieťky a odtiaľ do vonkajšej vrstvy. Nevšimol som si v tomto veľký rozdiel od iného typu oblečenia.
07.01.2020 - 21:44:53
00
No to sa mi moc nezda, kvoli tym velkym dieram .. resp. by pot mal prave vzlinat cez micropory vo vrstve, kedze umele vlakno nie je nasiakave. Ale pytam sa preto, lebo take som este nemal na sebe, takze nemam prakticku skusenost. Ale zaujima ma prave oddelenie vrstviev vzduchom, mozno ako druhu by som to dal. Neviem :D
07.01.2020 - 21:51:19
00
co mam tielka tak cim hustejsie tkane tym to menej hreje a dlhsie drzi vlhkost, naopak cim redsie tym mi je v tom teplejsie jeto priedusnejsie a rychlejsie to schne. problem nastava vo veternom pocasi kedy v tom riedko tkanom sa rychlejsie dostava chlad k telu.
teraz mam taku fajn kombinaciu - tielko od odlo - redsie tkane, z vnutra cesane, velmi dobre priedusne, na to devold merino rolak a na to gorewindstopper aby neprefuklo. nesmrdim, domov sa vraciam v suchu a pohode.
07.01.2020 - 22:01:34
00
lto tu je o tom pokec http://www.brynje.sk/kolekcie/super-thermo
07.01.2020 - 22:07:56
01
Nieltore znacky (tusim aj xbionic) robi niekotre diely termo triciek vrubkovane...teda vzduchove kanaliky je to prakticky/teoreticky to iste ako tieto oka na brynje
07.01.2020 - 22:32:24
00
brynje uz nosim roky rokuce a nic lepsie zatial nikto nevymyslel.. Poznam kvantum ludi, ktori hladali nieco co konecne funguje, ked predtym vyskusali desiatky roznych thermo merino velmi drahych veci, a ked presli na Brynje, tak nechapali, ako to moze tak skvele fungovat. Vyzera to smiesne pre niekoho, ale za ten tepelny komfort a vsetky ostatne len vyhody to stoji za kazdy jeden cent. Musi to byt obtiahnute, aby to fungovalo. Kto raz vyskusa, uz nikdy nechce nic ine.. Ako sa vravi, Kto ma Brynje, v zime nezahynie..:D
07.01.2020 - 23:08:43
03
Keby to tak fungovalo na prsty na nohach :)
07.01.2020 - 23:19:26
01
Skús tie sietky na ryby :lol:
08.01.2020 - 01:20:01
05
Vsak preto je lepsie v zime bezkovat, pesovat, pasikovat, ... proste hybat chodidlami viacej.
08.01.2020 - 07:41:18
01
lapaloma napísal:
Vsak preto je lepsie v zime bezkovat, pesovat, pasikovat, ... proste hybat chodidlami viacej.

jj. zacal som na jesen behavat a teraz aj v mraze v teniskach a stredne tenkej ponozke je mi teplo na nohy :)
08.01.2020 - 09:33:47
00
Ano, tiez mam tu skusenost .. letne botasky, ponozka a pri -10 mi zima nebola pri behu. Na bajku bez ohladu na obuv, ci ponozku mi po case zacinaju mrznut prsty aj pri 4 st. Ale tak lidlacke ohrievacie vlozky /teraz to maju v predaji zas/ tomu dost pomohli. A na ruky zas pouzivam ked je moc zima jednoprstove lyziarske. Inak uz dlho pouzivam x-bionic triko a celkom fajn.
08.01.2020 - 09:53:12
00
mam brynje rolak uz skoro 30 rokov. najlepsia investicia do oblecenia aku som kedy urobil. sietka sa nikde nepredrala (cakal som na laktoch), nezadrapila, raz mi vybehol bezec zipsu (opotrebene dorazy), ale opravil som to. nosim to od neskorej jesene az do jari na kazdu vonkajsiu sportovu aktivitu, to znamena, ze keby to nebola top kvalita, uz je to davno vyzute, derave a vyhodene. ale ono nie, farba na bezci zipsu uz skoro cela zisla, ale zvysok vyzera stale ako novy, zips bez problemov. vyborne to funguje, ked sa clovek hybe (stredna az vysoka intenzita), pocitovo akoby to vyrabalo teplo (i ked vyrabam ho, samozrejme, sam a brynje ho len drzi). na postavanie a pomaly pohyb to moc vhodne nie je, je v tom potom zima. planujem teraz dokupit druhu vrstvu s vysokym obsahom kvalitnej vlny (asi zn. norrona), ktoru budem obliekat priamo na brynje (existuje taky rolak 2v1 s touto vrstvou, ale nepotrebujem dalsi a stoji to vyse stovky), aby som mohol obliekat obtiahnutejsiu hornu vrstvu a zbavil sa statickej elektriny. doteraz som mal bundu volnejsieho strihu a pod nu som na brynje nosil polartecovu fleecku s windstopperom, ale to uz je out of fashion. jeden cas som mal problem s bradavkami a musel nosit na brynje este tenku vrstvicku naviac, alebo nalepit na bradavky leukoplast. teraz nosim traky nohavic vpredu prekrizene a uz som dlho problem nemal. cudujem sa, ze za tie roky, co moji znami tento zvrsok na mne dlhodobo pozoruju, ze si stale nezvykli a stale maju sexisticke poznamky. bezne brynje vidim po chatach, ked chlapi susia 2. vrstvu a chlipu polievku len v spodnej vrstve, ale ludi to stale drazdi, bud nieco s *****, alebo s lovom ryb furt splietaju. a pritom su obleceni tak nemozne, ze im je zima aj ked maju 5 vrstiev, samozrejme, absolutne nevhodnych, ze by som sa mohol smiat ja na nich, keby ma to zaujimalo. nevadi, ich problem. brynje je skvela kupa, je to hodne vsetky prachy co za to pytaju. bezne nosim L, brynje mam vel. M.


Naposledy upravil edelweiss dňa 08.01.2020 - 13:26:06, celkovo upravené 1 krát.

08.01.2020 - 10:32:40
015
ak uz budete niekto kupovat Brynje tak pozor ak to chcete aj na turistiku, ja som kupoval verziu ktora ma na ramenach latku aby sa sietka nepretlacila do krvi od batohu :) na cyklo a aktivity bez batohu moze byt aj verzia celosietka bez tychto zabran
08.01.2020 - 10:59:05
03
boha, mam tam hrubicu a uz mi to nejde editovat! toto neznasam.


Naposledy upravil edelweiss dňa 08.01.2020 - 13:54:53, celkovo upravené 1 krát.

08.01.2020 - 11:01:25
02
Používam krátkorukávové super termo pod všetko a vždy ako prvú základnú vrstvu. Verte či neverte, ale prídem z biku, vyzlečiem veci a to triko je suché :-). Tak isto pri jazde môžem intenzívnejšie prisliapnut a žiaden pocit studena alebo vlhka. Samo o sebe to tričko nehreje, aj keď ma v názve termo, ale ten pocit sucha je dokonalý. Veľkosťou som M, je to skoro ako pri termo craft, kde kupujem menšie, aby to bolo viac na telo.
08.01.2020 - 11:08:30
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up