Ved chyba je v tomto prípade rozdiel. Rozdiel medzi správnou a nesprávnou hodnotou. 312 - 298. 4,5 %
07.01.2020 - 23:34:09
00
Zbytocne sa zameriavas na tento aspekt. Moze to byt nahoda, ze to vychadza na 4.5 percenta. A ani ta spravna hodnota ako si ju nazval nie je spravna, ale je presnejsia. Ak by si vypocital vykon podla obrazku nie v polohe 4 hodiny, ale napr. 8 hodin tak by si pre zmenu mal vyssi vykon pre bezny wattmeter, lebo skutocna uhlova rychlost je mensia ako priemerna. Z marketingovych dovodov dali priklad/ukazku kde to je naopak, ved kto by si kupoval produkt, ktory ukazuje mensie watty, vsakano. Lebo nie vsetci zakaznici maju zaklady elementarnej fyziky a mnohi sa rozhoduju len na zaklade cisiel v obrazkoch, bez pochopenia celeho kontextu.
07.01.2020 - 23:49:13
00
Správna som ju nenazval ja ale Favero. Uvádza ju ako Real - reálna, správna nameraná hodnota. Napr. 312 oproti práve v tom momente nereal - nesprávnej 298. Týmto je vraj Favero ,,jedinečný,,. Píšu to tam v popise - jedinečný merač výkonu. Real výpočtom.
08.01.2020 - 00:02:35
00
Nevieš anglicky, nepoužívaš slová v ich striktne danom význame, ale si významy pohadzuješ, ako sa ti hodí do tebou práve presadzovanej ideológie - ktorá sa zrejme mení podľa fázy tvojho menštruačného cyklu. A snažíš sa tu cvičiť ľudí, čo majú na rozdiel od teba technické alebo prírodovedné vzdelanie a ako fyzika, tak aj matematická analýza im niečo hovorí a niektorých priamo živí. Pri svojej tupej obmedzenosti si uvedom, že na rozdiel od teba sa tu nachádzajú aj nejakí RNDr. PhD. (a nemálo inginierov absolvovalo drsný matematicko-fyzikálny výcvik tiež). A hlavne si zopakuj presný význam pojmu sebakritika, tento pojem ti je totiž absolútne cudzí, pričom jeho poriadna porcia by ti urobila iba dobre.
Všetko, čo robí Assioma inak (nielen Assioma, pokiaľ si dobre spomínam,aj pedále od PowerTapu majú vzorkovaciu frekvenciu v desiatkach Hz, čo indikuje ekvivalentný postup), je to, že síce ako každý z wattmetrov používajúcich tenzometre integruje silu po dráhe a výsledok delí časom, ale na rozdiel od väčšiny iných neintegruje raz za polotáčku alebo otáčku (keď akcelerometer zaregistruje zmenu pohybu z "dole" na "hore" a naopak), ale si tú otáčku rozdelí na viacero úsekov. Hlavná príčina, prečo je to presnejšie, je tá, že vďaka mŕtvym uhlom netočíš stále rovnakou uhlovou rýchlosťou, keby si to dokázal, tak by odchýlka medzi tými dvomi metódami bola nulová, a obzvlášť to neplatí pri použití oválnych prevodníkov.
08.01.2020 - 02:41:19
09
A ako sa dosiahne presnosť merania výkonu +-1 %, ked Favero nezohľadňule ťah pedálu smerom nahor ale len tlak na pedál ?
08.01.2020 - 16:11:11
00
Odhliadnuc od toho, že celý ťah hore je partial nonsense, odkiaľ máš tento "objav"? Tenzometru je jedno, ktorým smerom naň pôsobí sila, stále bude silu registrovať (u Assiom rozhodne).
No a potom nastáva fáza č. 2, ktorú voláme vektorový súčet. A po nej numerická integrácia.
Fakt ti odporúčam vyjadrovať sa iba k veciam, na ktoré máš kvalifikáciu, povedzme aspoň bakalársky diplom (ako na prírodovedných, tak na technických odboroch je fyzikálna a matematická nalieváreň v základných kurzoch počas prvých 2 ročníkov, a toto tu by mal vedieť fyzik, chemik, strojár, stavbár aj elektrikár, lebo všetci majú ako mechaniku, tak aj matematickú analýzu), a nie tu predvádzať obchodníka s dojmamipojmami a jašteričím olejom. Primitívne "usudzuješ", ako by asi mohlo niečo akože fungovať (s dôrazom na "akože", lebo o tom, ako to celé funguje, nemáš duncta), a potom sa snažíš poskladať krasoreč, ktorá by to, čo si myslíš, ale čo nie je pravda, snaží "predať".
Medzi komerč-vypatlo by to možno mohlo fungovať, ale žiaľ, tu sa pohybuje ako doktorov, tak inžinierov viac, ako ti môže byť milé. Cope with it.
08.01.2020 - 16:59:40
03
U mudrlantov sa otázka považuje za vyjadrenie ? :D Som sa pýtal ako sa dosiahne presnosť +- 1%.

Ja len, že wattmetre vraj merajú výkon akým sa ,,tlačí,, do pedálov. :D Prečítal som si to, čo napísali ľudia možno s takými školami čo si spomínal.

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/wattmetre

Ked občas poriadne zatiahnem za pedále ukazuje wattmeter niekedy nulové hodnoty preto sa ťahaniu pedálov smerom na hor radšej vyhýbam.


Naposledy upravil ivan dňa 08.01.2020 - 17:45:11, celkovo upravené 1 krát.

08.01.2020 - 17:11:47
00
Presnosť sa dosiahne vylepšenou aproximaciou okamžitej uhlovej rýchlosti pomocou toho gyroskopu.

Pôvodne sa ako aproximácia okamžitej uhlových rýchlostí počas jednej otáčky pedálov použila priemerná uhlová rýchlosť za celú otáčku, teraz, pomocou toho gyroskopu, sa táto priemerná uhlova rýchlosť rozkúskovala do viacerých priemerných uhlových rýchlostí za malé úseky jednej otáčky pedálov - a tým sa viac začala približovať k tej okamžitej uhlovej rýchlosti.

Teda laicky a zjednodušene povedané, hádam som to nedoplietol :-)

V prípade ťahu alebo tlaku, ako písal tulenik je to jedno, tenzometer meria len celkovú výslednú silu vyvinutú na kľuky v danom časovom úseku, a teda je jedno, ako bola táto sila dosiahnutá, či len tlačením, ťahaním alebo oboma.
08.01.2020 - 17:43:23
02
Takže, ak náhodou sa zatiahne za oba pedále naraz, teda, sa netlačí jeden a ťahá druhý, môže sa stať, že tieto sily sa jednoducho sčítajú, a keďže ide jedna opačným smerom (obidvoma sa zatiahne), výsledná sila pôsobiaca na kľuky a oedale ako celok je nulová. To je ten vektorový súčin.
08.01.2020 - 17:50:21
02
A možno pri tej reklamnej onej jednoducho pozabudli jednoducho uviesť, že tá presnosť sa dosiahla len v ideálnom kruhovom pedálovaní :-)
08.01.2020 - 17:53:36
00
Sasulnik napísal:
Takže, ak náhodou sa zatiahne za oba pedále naraz, teda, sa netlačí jeden a ťahá druhý, môže sa stať, že tieto sily sa jednoducho sčítajú, a keďže ide jedna opačným smerom (obidvoma sa zatiahne), výsledná sila pôsobiaca na kľuky a oedale ako celok je nulová. To je ten vektorový súčin.


A sme došli. Vraj presnosť +- 1 %. Primitívne teoreticky. :D A to súčasné zatiahnutie za jeden a krátke netlačenie na druhý pedál nie je náhodné a ani nie zriedkavé. V praktickom jazdení pri zmene tempa, rýchlosti jazdy.
08.01.2020 - 17:57:42
00
ivan
Ale uznas, ze sucasne zatiahnutie oboma pedalmi sa ani v tvojej praxi zrejme casto nevyskytuje, vsak?
08.01.2020 - 18:47:24
00
Odkedy mi pri takom spôsobe šlapania ukazuje wattmeter nepresnost viac ako +- 1 % snažím sa mu vyhnút takže sa vyskytuje asi tak často ako u teba.
08.01.2020 - 18:55:24
00
Ja by som sa mu snazil vyhnut vzdy, dokonca aj ked chces preskocit vytlk, nepotrebujes NARAZ tahat oba pedale. Inak, aky mas wattmeter? Obojstranny?
08.01.2020 - 18:59:59
00
Zas si sa dostal do roviny teórie. ,,Nepotrebuješ,,. Prakticky sa to ale pri zmenách tempa, rýchlosti jazdy pri množstve krátkych okamihov deje.
08.01.2020 - 19:09:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up