ivan napísal:
Nepochopil si to. Dal som príklad presne toho na čo sa písal andrej25. Napísal ,,niekto dokáže ísť presne na watt,,. A v tréningy som šiel výkonom presne na watt. Žiadne spriemerovanie. Plán bol ísť 28 minút výkonom 256, 257 a 258 W, Na to slúži v praxi wattmeter - napr. funkcia priemerný výkon. Aby si mohol ísť niektoré tréningy určitý čas určitým priemerným výkonom. Môžeš tak presne sledovať nárasty zaťažovania určitého tréningového ukazovateľa v priebehu časových období. Napr. zaťaženia v Z4.


Keďže minule som sa odpovede nedočkal a tie 3 zázračné (aj keď teraz pomerne vhodne orezané) záznamy opäť prišli na pretras, chcem znova položiť otázku - ako je možné ísť presne tú istú trať presne rovnaký čas s presne o 2 W vyšším priemerným výkonom a zároveň prejsť o cca. pol kilometra menej? Z čoho potom vyplýva, že je to lineárne zlepšovanie a nie šaškovanie s wattmetrom a stopnutie „aby to sedelo“?

Prílohy:

graf.png
graf.png 85.55 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2020 - 12:00:36
01
Poobede ked pridem domov dam ti neorezane obrazky aj s datumami a nenahodnymi dobami trvania - casmi stopnutia koncov merani. Nie je to ziadne ,,stopnutie aby to sedelo,,, ... Vsetko su to len tvoje konspiracie. Ziadno stopnutie v nahodnom case aby to sedelo ale zasyavenie merania po urcitych vopred planovanych dobach s vopred planovanymi priemernymi vykonmi, ...
09.01.2020 - 12:19:12
00
lto napísal:
Teoria a prax su dve spojene nadoby. V praxi sa overuje teoria, na zaklade teorie sa robi prax.

In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :l:
09.01.2020 - 12:49:57
04
gebula napísal:
ako je možné ísť presne tú istú trať presne rovnaký čas s presne o 2 W vyšším priemerným výkonom a zároveň prejsť o cca. pol kilometra menej? Z čoho potom vyplýva, že je to lineárne zlepšovanie a nie šaškovanie s wattmetrom a stopnutie „aby to sedelo“?

To si si vela dovolil :D :D
09.01.2020 - 13:06:56
00
Nerozumies tomu. Zlepsovanie. Linearne. Kazdy tyzden. Jeden watt. Za rok 52 wattov. Si vypocitaj. Ani Tulen nemoze povedat. Nic.
09.01.2020 - 13:18:01
01
Presne tak. Treba si stanoviť len taký cieľ, ktorý sa dá splniť.
09.01.2020 - 13:26:10
00
Sasulnik napísal:
Presne tak. Treba si stanoviť len taký cieľ, ktorý sa dá splniť.


To jest 28 W za 28 tyzdnov v pripravnom obdobi. Nie 58 W za cely rok. V pretekovom obdobi sa natrenovane FTP uz len udrziava.
09.01.2020 - 13:31:26
00
lto napísal:
To si si vela dovolil :D :D


Tu si moze kazdy dovolit vsetko :DInac by bola nuda.
09.01.2020 - 13:33:39
00
Rachela napísal:
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :l:


Ito to ma trocha pomiesane. Teoriu a prax. Teoria potrebna na skonstruovanie wattmetra nema s jeho pouzivanim v praxi nic spolocne. Ked kupis wattmeter uz na nom nic pomocou teorie nezmenis. Zostava ti len pouzivat ho. Dufat ze ma cim mensiu chybu konzistentnosti merania a robit cim menej vlastnych chyb pri samotnom merani v treningu.
09.01.2020 - 13:40:14
00
ivan napísal:
Poobede ked pridem domov dam ti neorezane obrazky aj s datumami a nenahodnymi dobami trvania - casmi stopnutia koncov merani. Nie je to ziadne ,,stopnutie aby to sedelo,,, ... Vsetko su to len tvoje konspiracie. Ziadno stopnutie v nahodnom case aby to sedelo ale zasyavenie merania po urcitych vopred planovanych dobach s vopred planovanymi priemernymi vykonmi, ...


Ani nemôžem povedať že ma odpoveď šokovala, ani konšpirácie nechýbajú, ani obligátny slamený panák nie. To šaškovanie s wattmetrom so stopnutím času som nespomenul náhodou, "a" je v tomto prípade veľmi dôležitá spojka. Nič v tej odpovedi stále nevysvetľuje prečo pri odchýlke 0,00 % v čase a prírastku +- 0,78 % vo výkone došlo k poklesu o +- 3,56 % v prejdenej vzdialenosti (na tej istej trati). Ani som nenaznačoval nejaké „náhodné“ vypnutie, skôr to prispôsobovanie výkonu do tabuľky - nemám záujem konšpirovať, len celkom vážne chcem vedieť ako konkrétne sa človek v cyklistickej výkonnosti zlepšil ak za rovnaký čas s použitím väčšej sily prešiel pomerne výrazne menšiu vzdialenosť ...

Prílohy:

foo.png
foo.png 1.3 MiB thumb_up0thumb_down

09.01.2020 - 13:49:17
01
ivan napísal:
Dufat ze ma cim mensiu chybu konzistentnosti merania

Ak ma raz meradlo 2% chybu merania, priemerovanim z neho 0.5% presnost nevytlcies. V tomto konkretnom pripade sa pod 5w presnosti z hladiska vyrobcu powermetra spolahlivo dostat nemozes. Samozrejme, nemusi to byt 2%, moze to byt menej, ale na to aby si to overil potrebujes ine meradlo, presnejsie /nemusi byt v principe. A take nemas :)


Naposledy upravil lto dňa 09.01.2020 - 14:05:47, celkovo upravené 1 krát.

09.01.2020 - 14:00:54
00
gebula napísal:
Ani nemôžem povedať že ma odpoveď šokovala, ani konšpirácie nechýbajú, ani obligátny slamený panák nie. To šaškovanie s wattmetrom so stopnutím času som nespomenul náhodou, "a" je v tomto prípade veľmi dôležitá spojka. Nič v tej odpovedi stále nevysvetľuje prečo pri odchýlke 0,00 % v čase a prírastku +- 0,78 % vo výkone došlo k poklesu o +- 3,56 % v prejdenej vzdialenosti (na tej istej trati). Ani som nenaznačoval nejaké „náhodné“ vypnutie, skôr to prispôsobovanie výkonu do tabuľky - nemám záujem konšpirovať, len celkom vážne chcem vedieť ako konkrétne sa človek v cyklistickej výkonnosti zlepšil ak za rovnaký čas s použitím väčšej sily prešiel pomerne výrazne menšiu vzdialenosť ...



Napríklad nastavená iná záťaž na trenažéri, hoci len na pár minút.Ale či mám v tomto prípade pravdu? ;) Neviem
09.01.2020 - 14:04:03
00
Akym priemerovanim. Meram priemerny vykon treningovej jazdy. Bezna funkcia wattmetra.

No gebula už som doma. Dokonca som sa po ceste ani nevybúral s ,,OT-62,, s úzkym ľadovým priezorníkom vpredu. :D Takže o chvílu budú aj neorezané obrázky.

Dobre ideme na to.
Dal si tam zelené šípky k rovnakým ,,náhodne,, stopnutým časom 28:09 min. Nebolo to náhodné stopnutie. Umysel bol zastavovat merania výkonov v čase 28 minút. Tých pár sekund nad bola rezerva aby to nebolo menej ako 28 minút. Ze je pri týchto dvoch meraniach na sekundu rovnaký čas ? Pri 20 meraniach s úmyslom merat 28 minút sa to stane. A červené šípky že je rozdielna vzdialenost pri takmer rovnakom výkone ? Ten rozdiel v prejdenej vzdialenosti nejakých 500 m v tomto prípade pri takmer rovnakom výkone - to je ešte nič. V lete v preteku bol pri takomto /252 W/ takmer rovnakom výkone rozdiel oproti zimným tréningovým 15,46 km takmer 2,5 km. Teda takýmto takmer rovnakým výkonom sa dá prejsť 15,46 km aj 18 km. Nie na trenažéri ale reálne vonku na ceste. Vdaka rozdielnej teplote vzduchu, aero faktorom bicykla a oblečenia a rozdielnemu valivému odporu obutia bicykla.
A ešte tie neorezané obrázky. Ináč. Mohol by si vysvetlit ako si to myslel že ,,vhodne orezané,,. Čo na nich bolo vhodne orezané ?

Prílohy:

OT-62.jpg
OT-62.jpg 215.24 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 09.01.2020 - 15:51:28, celkovo upravené 1 krát.

09.01.2020 - 14:04:26
00
lto na kalibráciu pwm sa nepoužíva iné meradlo, ale kalibrované závažie (first principle calibration, používa sa aj v tých článkoch z ktorých vychádzal nemenovaný pwm na kľuke ako inkonzistentný shit)
gebula pri vyššom výkone prejsť za rovnaký čas menej je veľmi jednoducho možné a práve na ivanovej pseudoodpovedi/neodpovedi, kam montuje absolútne nepodstatné prkotiny, je vidno, ako sa "vyzná" - kľúčovým činiteľom je rýchlosť a smer vetra, ktorý je nulový naozaj málokedy
no a najlepšie na tomto je, že priemerný výkon spravidla nie je relevantným ukazovateľom čohokoľvek
09.01.2020 - 15:44:45
00
Nemyslel som kalibraciu pwm, len som spomenul vseobecny princip porovnavania merani, ale tak viem, Ivanovi to pisat asi je strata casu. O tom priemernom vykone je tiez skoda pisat, je to tak. Ivan mal v minulosti grafy, ktore mu zazracne vzdy vychadzali, teraz ma priemerny vykon na pwm, tie mu tiez vychadzaju. Asi podobne pocitaju pocasie v shmu, viackrat som ich uz nachytal.
09.01.2020 - 15:51:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up