Neporovnam to s drahsimi, ale npar. S mojim lacnejsim Al, ktorý je ľahší 🙂 a stál o dost menej.
09.01.2020 - 13:57:18
00
superobo napísal:
Co citam na webe, tak tie vyssie vahy u modelov 2020 budu sposobene tym, ze doteraz vahy uvadzali pre biky vo velkosti S. A od modeloveho radu 2020 uvadzaju hmotnosti pre velkost L.


presne tak, sú to úplne rovnaké rámy ako minulý rok, akurát že už neudávajú hmotnosť bicykla vo veľkosti S, ale pre veľkosť L (weight measured without pedals 2014 - 2019 models in frame size S, 2020 models in frame size L)...

pre doplnenie, "nové modely" sa dodávajú štandardne už s pedálmi
09.01.2020 - 16:01:12
00
imro1 napísal:
Neporovnam to s drahsimi, ale npar. S mojim lacnejsim Al, ktorý je ľahší 🙂 a stál o dost menej.


netusim tvoj jeffo aku ma vybavu ci kolko stal a aku ma vahu ani s cim konkrtne to porovnavas. kazdopadne by ma to zaujimalo urobit zrovnacaku kde ta vaha ubieha len zo zauimavosti. podla fotky co tam mas toho moc posudit neviem tobos vahu.
09.01.2020 - 16:34:37
00
Akurat som odvazil svojho jeffsyho 2018 AL, najlacnejsiu variantu, Lko, 13.8kg, vratane pedalov a blikaciek. Jedina zmena oproti stocku su IKON plaste. Mam pocit ze pisali vtedy vahu 13.9kg ale realne vazil o dost viac, tie traktorove plaste co k tomu boli mali tusim 1100g kus. Oni tam davaju tu tenku dusu jak prcka, takze prerobenim na bezduse vahu neusetrite, ak nevymenite aj plaste.
09.01.2020 - 17:13:54
02
mipro napísal:
netusim tvoj jeffo aku ma vybavu ci kolko stal a aku ma vahu ani s cim konkrtne to porovnavas. kazdopadne by ma to zaujimalo urobit zrovnacaku kde ta vaha ubieha len zo zauimavosti. podla fotky co tam mas toho moc posudit neviem tobos vahu.

Mám ho v profile ? je to najlacnejsi model, nevazil som ho, no mali t vtedy písané 14,3 kg, neviem teda či to bolo na veľkosť S, alebo M. Ale aj tak bike stál 2 K, tonto stojí viac o 1000 € a je ťažší. Ale tak asi to zbytocb riešiť. Bike je to dobrý, len na dlhšie vyjazdy tobude za trest. Uz by som ho asi znovu nekupil, teda drahší a ťažší bike.
09.01.2020 - 18:29:08
00
imro1 napísal:
Mám ho v profile ? je to najlacnejsi model, nevazil som ho, no mali t vtedy písané 14,3 kg, neviem teda či to bolo na veľkosť S, alebo M. Ale aj tak bike stál 2 K, tonto stojí viac o 1000 € a je ťažší. Ale tak asi to zbytocb riešiť. Bike je to dobrý, len na dlhšie vyjazdy tobude za trest. Uz by som ho asi znovu nekupil, teda drahší a ťažší bike.


stale to co si napisal nema ziadnu hodnotu.. odvaz ho a daj nejake info co je na nom nech sa to porovna ked je tu taky suboj hmotnosti... do minuleho roka sa udavala hmotnos bez pedalov vo verzii S kde nebol chainguard, neboli zosilene rafiky a bola kracia sedlovka, moj ma skoro 15kg (XL verzia so 170tkou sedlovkou, chainguardom, XL pedalmi a blobostami navyse) a ci je to kratky vyjazd ci dlhy necitim rozdiel medzi nim a starsim ctmkom co mal o 2,5kg menej. ci vyslapem kopec za 25min alebo 23min neriesim. dolezite je z je ovela pevnejsi ako ALU ram a naklonoch sa zadna stavba tak neohyba.. okrem ineho.. ale to je len moj pohlad z toho co som odskusal na sebe
09.01.2020 - 18:43:55
00
bmprsvz7777 napísal:
...
pre doplnenie, "nové modely" sa dodávajú štandardne už s pedálmi

Aj minulorocne boli dodavane s plastovymi pedalmi.
09.01.2020 - 19:54:39
03
mipro napísal:
stale to co si napisal nema ziadnu hodnotu.. odvaz ho a daj nejake info co je na nom nech sa to porovna ked je tu taky suboj hmotnosti... do minuleho roka sa udavala hmotnos bez pedalov vo verzii S kde nebol chainguard, neboli zosilene rafiky a bola kracia sedlovka, moj ma skoro 15kg (XL verzia so 170tkou sedlovkou, chainguardom, XL pedalmi a blobostami navyse) a ci je to kratky vyjazd ci dlhy necitim rozdiel medzi nim a starsim ctmkom co mal o 2,5kg menej. ci vyslapem kopec za 25min alebo 23min neriesim. dolezite je z je ovela pevnejsi ako ALU ram a naklonoch sa zadna stavba tak neohyba.. okrem ineho.. ale to je len moj pohlad z toho co som odskusal na sebe

Možno nemá :) za 3 roky čo ho mám som ho nevážil a nebudem ani teraz, nemám na čom :) a kvôli tomu aby som sem mohol napísať presnú hmotnosť sa mi teda chodiť nikam nechce :) Pointa bola v tom, že základný AL model 2017, aj ak to teda bola udávaná hmotnosť S je povedzme že rovnako ťažký ako karbónový ktorý stojí cca o 1000 € viac :). špecifikácia sa dá nájsť aj na nete, ale aj tak ako si písal, pokiaľ sa to neodváži by to aj tak keby to tu všetko vypíšem nemalo veľkú výpovednú hodnotu :) Ale tak zas aby som tomu toľko nekrivdil, tak uznávam, tá hmotnosť by sa dala isto stiahnú, ako tu už bolo spomínané. Toto by som už povedal že je čistokrvný enduro bike, tá moja verzia bola s tými komponentai by som napísal viac "trailovejšia" tlmič som menil. Na týchto nových je už tiež 2 komorový tlmič a aj tá Rhytm vidlica s 36 nohami asi tiež nebude najlahšia. Takže som sa možno trochu ohľadom tej hmotnosti unáhlil, pri bližšoum pohľade na komponenty a aj širšie kolesá. No ak chce niekto trail bike, tak sa asi pozrie po niečom inom. Toto by som aspoň z môjho pohľadu videl, že to už možno v YT trochu prehnali a mohli to nechať viac ako trail bike, keďže v ponuke majú ešte aj Capru :)
09.01.2020 - 23:46:17
00
Ano, poendurili dost noveho jeffsyho. Asi vedia co robia ale skoda ze nemaju nejaky lahsi trail bike. Ja by som donho v tejto konfiguracii tiez nesiel, takze podla mna stratili dost potencialnych zakaznikov. Ved maju v ponuke 22 modelov, myslim ze by jeden dva mohli byt lahke traily.
10.01.2020 - 07:11:58
01
Vyšší AL model 2016 vs druhý najvyšší CF model 2018 vážené "face to face", oba normálne jazdené.
Karbón bol o trošku ťažší a iste to nebolo tým že bol o číslo väčší.
P.S. Imro1 má tiež model 2016.
10.01.2020 - 07:23:13
00
Robio napísal:
Ano, poendurili dost noveho jeffsyho. Asi vedia co robia ale skoda ze nemaju nejaky lahsi trail bike. Ja by som donho v tejto konfiguracii tiez nesiel, takze podla mna stratili dost potencialnych zakaznikov. Ved maju v ponuke 22 modelov, myslim ze by jeden dva mohli byt lahke traily.

Novy Jeffsy je aj podla YT plnokrvny AM bike.
10.01.2020 - 08:28:11
00
predtým bol čo? neplnokrvný:) Farbu sa mi zda že tento rok trafili len na ten top model. Tá strieborná je parádna.
10.01.2020 - 08:59:48
00
Predtym bol Jeffsy propagovany ako trail bike a opravte ma ,ak sa mylim, aj ked sa bike casto neda zaradit do jasne definovanej kategorie, tak samotne kategorie su nasledovne: XC, trail, AM, EN, FR, DH. Na druhej strane, trailove jazdenie je podla mna vsetko od XC az po DH, kedze v EN sa pouzivaju vyrazy ako XC trail aj DH trail. Pre mna je cistokrvny trail bike napr. SCOTT Spark alebo Canyon Neuron.
10.01.2020 - 10:07:28
00
Najprv hovoriš ,že bol Jeffsy je trail a potom to zakoncis ze trail bike je aj canyon neuron:) Jeffsy v topke bol na zdvihu 150mm takze aj enduro by ho uzivilo. Jedna vec je do akej kategorie patri bike a druha vec do akej kategorie ho posunie jazdec co na nom jazdí:)
10.01.2020 - 10:57:07
00
áno, predým ho propagovali ako trail bike :) no 29ina na 140 mm vpredu aj v zadu a s tak masívnou konštrukciou mi aj vtedy prišlo viac ako AM bike. Teda aj tie trail biky sú rôzne, niektoré so 120 mm, iné so 150 a aj pri tých 120 mm tam môže byť agresívnejšia geometra a masívnejší ram, tak tam budú tiež rozdiely a nedá sa to škatulkovať :) Ale bike ako taký to bude určite kvalitný a zas aj keď trochu vyššia hmotnosť, tak zas celý bike a aj tie komonenty by mali vydržať fakt veľa :)
10.01.2020 - 11:05:14
00
keyboard_arrow_up