moj skromny nazor je ze tento maraton je skor dupacka:D prirovnal by som to tak mozno ku dubnicaku akurat s vyssim prevysenim a este menej tehnickych pasazi.
29.04.2008 - 18:07:29
00
Viem, že má každý iný názor, ale ja mám najradšej "dupačku" bez nejakých technických úsekov. Nech sa maká. Tam sa ukáže, kto na to má kondične. Jazda v háku je na horskom takmer utópia až na pár krátkych úsekov na afsalte či hladkej cestičke, kde ale aj tak treba vykúkať tomu vpredu ponad plece, lebo jamy neukazuje. :( Presedlal som z cesťáku, tak asi preto nemusím nejaké technické úseky. :P :wink:
A teraz enduráci a adreňaliňáci do mňa! hehe! :wink:
29.04.2008 - 20:09:44
00
ja tam pravdepodobne nepojdem, rozhodol som sa ist do partizanskeho.

Idem tiež do Partizánskeho, ale to máš o týždeň skôr ako Dema fatranský MTB maratón!
Bratislavčania sa už prihlásili a stále sa niekto prihlasuje. Najlepšie Ti napísal Terry čo tam bikerov všetko čaká. Ťažko porovnávať, napíš čo si jazdil a bude ľahšie Ti odpovedať. Stredná trať Mediano 30 km je zdokumentavá textom a 40 fotografiami. Toto bude zakrátko na webe. Dokončil som to včera. Trať nemá okruhy a šľape sa podľa dĺžky trate až do výšky 1010 metrov!
Dozvieš sa viac a aktuálne veci, keď sa pozrieš na stránku Cyklopozitívu alebo budeš sledovať toto fórum. Všetky trate sú prejazdné a spoločné tréningy sú avizované na tomto fóre :D
29.04.2008 - 20:31:57
00
Viem, že má každý iný názor, ale ja mám najradšej "dupačku" bez nejakých technických úsekov. Nech sa maká. Tam sa ukáže, kto na to má kondične. Jazda v háku je na horskom takmer utópia až na pár krátkych úsekov na afsalte či hladkej cestičke, kde ale aj tak treba vykúkať tomu vpredu ponad plece, lebo jamy neukazuje. :( Presedlal som z cesťáku, tak asi preto nemusím nejaké technické úseky. :P :wink:
A teraz enduráci a adreňaliňáci do mňa! hehe! :wink:


s tymto mozem len suhlasit:D a myslim ze fatransky bude hlavne o kondicke, i ked urcite percento dobrej techniky urcite zohra rolu tiez.
29.04.2008 - 22:46:02
00
Posledná májová sobota, hmmm... náš tradičný výstup na Hornú Lúku obetujem ;)


kiri : tak prihlasenie uz mam uspesne za sebou, uz sa tesim na SPOLOCNE OBCERSTVOVACKY, ovsem ak hned na zaciatku nenahodis dabelske tempo :evil: ............mysli potom aj na tych co budu vzadu, aby im nieco ostalo:lol: :lol: :lol: !!!
30.04.2008 - 23:17:05
00
.... Treba len skúsiť :lol:

Ponúkam mladým rodinkám inšpiráciu na spoločné výjazdy a zároveň som zachytil ich tréning na Dema fatranský MTB maratón /zároveň sú to aj noví členovia Cyklopozitív klubu/ niekoľko sto metrov po štarte zo Stráňav. Tato má 30 kg za sebou, ale čo je hlavné, malý Maťko si v bugine listuje obrázkovú knižku a je maximálne spokojný :D

Prílohy:

Mladá bikerská rodinka na tréningu na maratón.jpg
Mladá bikerská rodinka na tréningu na maratón.jpg 215.98 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2008 - 18:49:26
00
Ponúkam mladým rodinkám inšpiráciu na spoločné výjazdy a zároveň som zachytil ich tréning na Dema fatranský MTB maratón /zároveň sú to aj noví členovia Cyklopozitív klubu/ niekoľko sto metrov po štarte zo Stráňav. Tato má 30 kg za sebou, ale čo je hlavné, malý Maťko si v bugine listuje obrázkovú knižku a je maximálne spokojný :D

Tu už šlapú vo výške 600 metrov a pomaly ale isto smerujú do Sedla Javorina. Viac ako jednoročný Maťko so záujmom sleduje okolie. Pre otca je to vynikajúci tréning na trasu 56 km Dema fatranského MTB maratónu :lol:

Prílohy:

Ocko Milan so synom na tréningu.jpg
Ocko Milan so synom na tréningu.jpg 204.36 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2008 - 18:58:35
00
.... Treba len skúsiť :lol:

Celá rodinka s Maťkom v pohode vyšľapala do Sedla Javorina. Zo Žiliny až sem do sedla spravili prevýšenie 600 metrov! Behom krátkej chvíle sa v sedle stretlo niekoľko bikerov a turistov :lol: .

Prešiel som potom odtiaľto úsek časti maratónu Strečno - poza Kolibu -popod lanodráhu - Stráňavy - Višňové a stretal som v oboch smeroch bikerov. V týchto miestach sa kvalita povrchu trate stále zlepšuje - vysušujú sa mokré miesta a mokriny, vyjazdievajú sa cestičky v tráve a je včerajšou brigádou pekne rozšírený a vyčistený chodník v stupáku pod Strečnom :D .

Prílohy:

Sedlo Javorina 1.máj 2008.jpg
Sedlo Javorina 1.máj 2008.jpg 248.23 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2008 - 19:13:03
00
Nezabudnite odchod na Šelu je zajtra 7:15 zo Soliniek.. Teda hlavne aby nezabudli tí čo sú prihlásení :) :) :) :!:
02.05.2008 - 14:55:08
00
Nezabudnite odchod na Šelu je zajtra 7:15 zo Soliniek.. Teda hlavne aby nezabudli tí čo sú prihlásení :) :) :) :!:

Na Šele sme boli 10 chalani + Evka. Výsledky sú na nete. Fotky má Terry, Peťo a Peťko, Tono, Majo a Jaro. Môžem preposlať. Prehľadával som asi 2000 fotiek. Vrátili sme sa zdraví a plní športových dojmov. Tešíme sa na domáci Dema fatranský MTB maratón. Má niekto niečo nové ?
04.05.2008 - 18:57:19
00
ak pocasie dovoli, tak cez vikend by som chcel prejist trasu, najde sa nejaky sprievodca :cry:
04.05.2008 - 19:17:17
00
charlie

dnes som si dal svoju časovku na Polom a ďalší pokus vyšlapať na Šaračníky (žiaľ neúspešný - moc kameňov a je to od motoriek trochu "zorané").
trošku smoklilo, ale moje BLATNÍČKY ma ochránili.
-- cez víkend tam možno pôjdem opäť.-- ale asi dám radšej prednosť kvalitnejšiemu tréningu na cestnom. na ňom sa totiž stúpania dajú lepšie vychutnať...
04.05.2008 - 19:28:00
00
Prepač Jarko ale musím dať Teryho z jeho tváre je jasná pohoda :D :D :lol: :wink:

Prílohy:

IMG_4102.jpg
IMG_4102.jpg 328.69 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2008 - 19:49:49
00
Ešte jedna

Prílohy:

IMG_3852.jpg
IMG_3852.jpg 331.1 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2008 - 20:22:26
00
ale aspon uz nema zanorenu vidlicu:D
04.05.2008 - 20:46:03
00
keyboard_arrow_up