Na mna dnes vybehol nejaky cokel,som si zas zanadaval .. aj pred detmi :lol:
11.01.2020 - 17:29:22
01
OlafTopan Tak ja mam Petzl Nao+, ale tolko asi za celovku nedas (plus je dnu sice 18650, ale nevymenitelna. Teda vymenit sa da, ale vobec to nepomoze, lebo cely battery pack ma procak a counter, ktory brani uplnemu vybitiu :D Takze jedina moznost je v terene vymenit cely battery pack.) :) Kedze behavam prevazne v noci, tak toto je asi naj co moze byt. Kedze beham po cestach, tak blikatko vzadu je nutnost. Pripadne este Black Diamont Sprinter - mam predchodcu a je super. Blikatko s bateriami je vzadu (nie su vymenitelne) a ani nevies, ze ju mas na hlave.
11.01.2020 - 18:38:55
03
moje skusenosti: na beh treba mat co najnizsiu hmotnost v predu, inak sa to hompala ako cecok, resp. musi to byt poriadne utiahnute - nepohodlie. taktiez je vhodna optika s rozptylom, predsa len hlava je v pohybe.
napriek tomu, ze vseobecne moja najoblubenejsia skilhunt h03 (na GB sa dala vymaknut za cca 24€) svieti dostatocne, vydrz OK na beh radsej pouzivam staru petzl myo rxp. skusal som na nu aj kratke telo s mensou akku ako tu, ale potom stratila vyhodu dobrej vydrze
cize, ak by som si vyberal teraz nieco na beh, tak by to bola na styl tej petzl. zacku, model by som uz prisposobil financnemu limitu

Prílohy:

IMG_20200111_182750.jpg
IMG_20200111_182750.jpg 226.23 KiB thumb_up0thumb_down

11.01.2020 - 19:00:40
01
Volodja Born to Run zrovna čítam, výborná kniha :y: v apríli plánujem svoj prvý ultramaratón, tak postupne zisťujem info... keď už si spomenul fivefingers, napadlo mi, či niekto na beh nevyužíva ponožky Skinners, tu som našiel test
11.01.2020 - 21:33:55
00
Lost napísal:
Volodja Born to Run zrovna čítam, výborná kniha :y: v apríli plánujem svoj prvý ultramaratón, tak postupne zisťujem info... keď už si spomenul fivefingers, napadlo mi, či niekto na beh nevyužíva ponožky Skinners, tu som našiel test


Tak drzim palce. Ja si ultramaraton skusim az po 40ke, tak este par rokov tomu dam pokoj. Ale lakadlo to je.
Born to Run bola prelomova kniha aj u mna, dovtedy som ani len netusil, ze niekto moze zabehnut 50, 100 a viac km. Este lepsia kniha, ktoru som si dal dva alebo trikrat, je Eat and Run od Scotta Jureka. (napriklad ale Run or Die od Kiliana Jorneta bola dost nuda. mozno aj tym, ze ked ju pisal mal len 25 rokov)
Hentie Skinners som este nevidel. Ale par typkov na lokalnych pretekoch v okoli BA, behava v tych Luna Sandals. V zasade kusok gumy s remienkom co stoji okolo 100 :cash: - ale Born to Run tomu urobil velku reklamu. Jeden z tych typkov raz dobehol nejaky trail run race so zakrvavenou rozsekanou labou. Myslel som si, ze sa poucil, ale dalsi pretek bol opat na starte a opat v tych flip-flopoch :).
11.01.2020 - 21:47:43
01
Lost Skinners-y mam a neviem si predstavit v tom bezat. Co poznam dobrych bezcov, tak ich maju len ako popretekovu obuv. Este FF nieco vydrzia, ale tamto je fakt len ponozka namocena do gumy a tak to vyzera ako pogumovana latkova rukavica :D

Tak taky Majo Srnik ultramaratonista, co zije v Kanade (teda dakedy..neviem co je s nim), tiez beha po skalach vo flipflopoch a zije, no ja si radse dam papucu od Inov-8 s nizkym dropom a makkou podrazkou.
11.01.2020 - 22:15:56
01
Dakujem vsetkym za rady ohladom celoviek . Nieco si uz lahsie vyberem. Ohladom ultra... Ak pocuvate podcasty radim si najist Startovacia Ciara pre mna je sice ultra zatial nemozna vzdialenost, ale tie podcasty mam mega rad
11.01.2020 - 23:28:39
00
O ultra , ale viac cestnom, som pred par dnami docital Muj Dlouhy Beh (Dan Oralek). Fantasticka knizka, a velmi dobre sa cita.
Na rozdiel od rozpravok a balastu od Jureka a Born to Run, ktore som cital pred par rokmi. Jedine co som si z tych kniziek zapamatal je ze to bola strata casu vobec otvarat :tmi:
12.01.2020 - 07:42:38
00
Volodja dík, prihlásený som na Lazovu 100ku, takže bude to masaker, som zvedavý pokiaľ dôjdem... inak ma prekvapilo, že napriek dĺžke je to riadna masovka (400+ registrovaných pár mesiacov pred štartom) v porovnaní s bikovými ultramaratónmi typu 333spiš... zatiaľ mám osobné max 33km/450vm, na troch kráľov prvý terénny beh 18,5km/750vm, takže je čo dobiehať za zvyšné 3 mesiace :) nad FF neuvažujem (s mojimi chodidlami nehrozí), len ma zaujalo použitie spomínaných ponožiek na beh, na pár pretekoch som videl tie luny ale to už sú čisté plážové žabky :)
12.01.2020 - 09:15:55
00
Lost, nie je to trochu velky skok z 33 na 100? Sam mam skusenost s cestnym maratonom a rozdiel medzi 30 a 42 je velky (aj ked sa to nezda) Preco neskusis najprv napr. Babu-Kamzik BK 53?
Behavam BK26 a viac si netrufam zatial, aj ked par cestnych maratonov uz mam za sebou...
12.01.2020 - 09:34:45
01
Ja osobne by bol som tiež opatrný pri takoto skoku.. tými ultra-vzdialenosťami sa človek ľahko odpraví a behanie už nebude taká stranda :) Vraví sa, že na také stovky sa musí dospieť aj vekom :) Ale zas, ako hec, prečo nie...

Mimochodom ja som dnes kvalitnejšie otestoval Nike Zoom Fly Flyknit. Behanie doslova ako na obláčku :) Po takých 18 - 20 km je poznateľný rozdiel v komforte a úľave v nohách. Teším sa na maratón :$ Díky lakko za odporučenie

Prílohy:

IMG_20200112_110919.jpg
IMG_20200112_110919.jpg 592.22 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2020 - 12:02:21
00
Nedá mi nepodelit sa s krátkym "testom" mojich Salomon speedcross 4 kúpených výhradne za účelom chodenia po "nákupných centrách a do mesta". Dva nočné presuny poklusom po zľadovatelom snehu z Hrebienku a okolo Štrbského plesa zvládli bez jediného pošmyknutia, úžasný grip a pohodlné :y:
12.01.2020 - 14:43:10
00
@Dudo 114km/3600vm :lol: je, ale rád si dávam takéto výzvy, aj keď doteraz len na biku, beh je úplne o inom, tak sám som zvedavý ako to dopadne... chcel som ísť na maratón pohronským inovcom, ale už je plná štart. listina, iné krosové behy v rámci TN kraja v termíne január - marec som nenašiel...
12.01.2020 - 15:44:08
00
Lost napísal:
@Dudo 114km/3600vm :lol: je, ale rád si dávam takéto výzvy, aj keď doteraz len na biku, beh je úplne o inom, tak sám som zvedavý ako to dopadne... chcel som ísť na maratón pohronským inovcom, ale už je plná štart. listina, iné krosové behy v rámci TN kraja v termíne január - marec som nenašiel...


Na tychto 100km behoch byva kopec ludi, ktori si to idu "turisticky" a nemaju nabehane ziadne cestne maratony. Neviem, aky je tam cut-off time, ale napr 32 hodin na SUT140 znie velmi finisher-priatelsky :). Ta Lazova stovka je v krasnom prostredi, takze ak by si to aj nedokoncil, tak ci onak super vylet :)
12.01.2020 - 17:54:17
00
hej, veď aj majú v propozíciách, že ide o turistický pochod (aj keď je súčasťou Ultra ligy), info o časovom limite som nenašiel, ale zas 30h sa mi nechce ísť :) proste vyskúšať si to bez ohľadu na čas, hlavne nejak dôjsť :)
12.01.2020 - 21:38:13
00
keyboard_arrow_up