Si to porovnaj trebárs s motorkami. Porovnaj si ceny a hmotnosti. Počet presných dielov, koľko elektroniky atď. Porovnaj bajky a moto s cenou do 10 000€ a uvidíš čo dostava kto za svoje love.
12.01.2020 - 17:04:50
013
Kristina Zbytočné to zase rozoberať a ešte aj OT. Veľakrát sa tu rozoberali a porovnávali ceny materiálov, náročnosti výroby a distribúcie s motocyklami, autami, atď. Cena bicykla medzi 4-10.000e nie je ok, nehovoriac o drahších bicykloch.
Áno, marketing cyklo priemyslu drží ceny prehnane vysoko.

Ale samozrejme od teba ako predajcu nikto načaká že sa s tým budeš stotožnovať :)
12.01.2020 - 17:07:17
08
Staci porovnat marzu distributora bikov a napr IT
Napoviem ze v IT je to 0,5-3%
;)
12.01.2020 - 17:18:30
00
Keby to bolo tak ako hovoríte, tak skúste vyrobiť a predať lacnejšie. Zarobíte majland. Alebo nakupujte v Decathlone. Ani ten nemá však ceny o 50% nižšie. Myslíte, že keby to šlo tak to už niekto dávno nevyužije? Práve, že keď som z biznisu tak viem ako to chodí a čo všetko sa do ceny započítava. Porovnávať 10tis Eu pretekársky bajk je potrebné s pretekárskou motorkou. Potom je porovnanie adekvátne. Pretekárska motorka (MotoGP) začína na 2 mil USD (https://motoridersuniverse.com/news/1253574-how-much-a-motogp-and-superbike-cost.html). Štandardnú motorku za 10tis Eur môžeš porovnávať s bajkom max vo výbave Alívio/Deore a oceľovou vidlou Suntour XCM. Žiadny karbon ani titan. Iba hliník a oceľ, štandardné plášte s dušami.
scarinko Viem, aké marže sú v IT a pri predaji napr. bielej techniky. Avšak tam sa obchoduje inak. Predajcovia dostávajú spätné bonusy za predaje a dodržiavanie zmluvných podmienok. A ak budú také aj na bajkoch tak sa rozlúčte s tým, že si budeme bajky kupovať v kamenných obchodoch. Žiadny obchodník si na obchod nevezme produkt, ktorý mu "zarobí" 5%. Z toho nezaplatí energie, nájom, zamestnancov, a hlavne požiadavky zákazníkov na 20% zľavu :D
12.01.2020 - 17:30:15
012
Že vás to niektorých ešte baví reagovat na tie pseudo zidovskoreptilianske sprisahanecke fantasmagorie.
12.01.2020 - 17:33:20
03
Kristina robim v tom biznise uz 13 rokov a tie spatne bonusy su na velmi malo veci a su tak v jednotkach percent aj to len ak splnis podmienky co je vacsinou vysoky obrat z daneho druhu tovaru alebo cenovy obrat znacky.
Kedze ja som po znamosti dostal tiez zlavu 25% na bajk a este obchod na tom zarobil tak mi nevrav ze to je porovnatelne. Keby sa IT predavalo s takymi marzami to by boli vyplaty :D
12.01.2020 - 17:39:19
00
Kristina napísal:
Aj máš nejaké zdôvodnenie čím by si podložil svoje tvrdenie o "napredraženejšom odvetví"?

Jeden taký príklad by som našiel,pred 3 rokmi som hľadal rámový set na stavbu cestného bicykla.Narazil som na Planet X a hneď mi padol do oka rám maratona(ekvivalent Demy Carrera) cena rámovej sady bola začiatkom decembra 1199,99 eur.Po vianociach už stála ,,len" 799,99eur.No a v januárovom megavýpredaji už ,,len" 465,99 euro.A zlatý klinec bol,keď mali posledný kus vo veľkosti XS ten stál 349,99 eur.Ja sa pýtam,je toto normálne?Aby za dobu 4 týždňov stála tá istá rámová sada najskôr 1199 a nakoniec ju predávali za 350 eur?Veď to je čistá psychiatria.To potom aká je reálna cena toho rámu,keď sa im ho oplatí predať za 350 eur?Lebo predsa žiadny normálny obchodník nebude predávať zo stratou,aspoň min.zisk musí mať.Je to nenažranosť obchodníka???Alebo len snaha využiť momentálny cyklistický ,,boom" a predávať za premrštené ceny.Nerozumiem tejto politike.


Naposledy upravil Optimus dňa 12.01.2020 - 17:47:35, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2020 - 17:44:16
04
scarinko To že robíš v IT biznise "už" 13 rokov z teba nerobí experta na ekonomiku IT a cyklo biznisu :)
12.01.2020 - 17:44:25
02
To ja netvrdim ale viem ake sa tu hybu marze.
12.01.2020 - 17:46:53
01
Optimus napísal:
Jeden taký príklad by som našiel,pred 3 rokmi som hľadal rámový set na stavbu cestného bicykla.Narazil som na Planet X a hneď mi padol do oka rám maratona(ekvivalent Demy Carrera) cena rámovej sady bola začiatkom decembra 1199 eur.Po vianociach už stála ,,len" 799,99eur.No a v januárovom megavýpredaji už ,,len" 465,99 euro.A zlatý klinec bol,keď mali posledný kus vo veľkosti XS ten stál 349,99 eur.Ja sa pýtam,je toto normálne?Aby za dobu 4 týždňov stála tá istá rámová sada najskôr 1199 a nakoniec ju predávali za 350 eur?Veď to je čistá psychyatria.To potom aká je reálna cena toho rámu,keď sa im ho oplatí predať za 350 eur?Lebo predsa žiadny normálny obchodník nebude predávať zo stratou,aspoň min.zisk musí mať.Je to nenažranosť obchodníka???Alebo len snaha využiť momentálny cyklistický ,,boom" a predávať za premrštené ceny.Nerozumiem tejto politike.


OptimusTvoj druhý nick tu na fóre je @Leony? Výpredaje sa nerobia z dôvodu zárobku, ale vyčistenia skladu. Firmy mnohých krajinách zo skladových zásob musia odvádzať štátu daň. A preto sú ochotní predať aj zo stratou, len aby sa tovaru, ktorý im zaberá miesto v sklade zbavili. Ako vysvetlíš, výpredaje elektroniky o 20, 30 a viac percent keď miestny odborník s 13 ročnou praxou potvrdil, že v IT sa predáva z maržou 1 - 3%? Veď podľa toho čo si napísal "žiadny normálny obchodník nebude predávať zo stratou". Garantujem ti, že Planet X nenakupuje žiadny karbonový rámový set z Číny za 350 Eur. Takú cenu na rám nenájdeš nikde u žiadneho dodávateľa v Ázii. A to je cena bez dopravy, cla, DPH. Len za lakovanie a nálepky zaplatíš niekoľko desiatok USD.
12.01.2020 - 17:55:28
01
Miestny odbornik ti moze vysvetlit ako sa vyrabaju zlavy ;) skus si porovnavat povodne ceny z ktorych ta zlava je. A ja som pisal o distributoroch nie o nejakom datarte a pod.
12.01.2020 - 17:59:48
00
Kristina napísal:
OptimusTvoj druhý nick tu na fóre je @Leony?


Si vedľa jak ta jedla(nie prvý krát). Ak potrebuješ takto útočiť, pošlem ti s Optimusom spoločnú fotku, poznám ho osobne asi 3 roky...
12.01.2020 - 18:33:15
00
Pošli ak to berieš ako osobný útok :) Vždy ma poteší ak menovite reagujem na niekoho príspevok a namiesto neho zareaguje úplne niekto iný. "Why so serious" :)
12.01.2020 - 18:36:35
00
Kristina napísal:
menovite reagujem na niekoho príspevok a namiesto neho zareaguje úplne niekto iný

,,Úplne iný,, a spomenieš ma pritom v príspevku..čo dodať :D
12.01.2020 - 18:41:31
03
jaj no prepac, o distributoroch u elektro ale u kamennych obchodoch pri cyklo, tak? Tak jak to porovnanie masovej motorky co sa bez upravy/s minimom uprav predava ktohovie kolko rokov, z "lacnych" materialov vs high-end biku? Tiez som robil pre spolocnost s outdoor vecami, ktora ked predavala na velkoobchod tak predavala s par % marzou, na to na co mala zmluvy pre velkoobchod. Napriek tomu predavala s marzou up-to 60% v kamennom obchode ;)
Btw, ked hovoris o tych neskutocne malych marziach pri elektro, este lepsie PC technike, no prepac, nenechaj sa vysmiat :D, ale preto su technologicke firmy tie najlepsie zarabajuce firmy, lebo maju len samaritanske <1% marze na svoje produkty, ze? :D

Leony ano, urcite to vie ist hodne dole. Lenze ide o to preco to vie ist dole. Ako som pisal - otvor si vedlajsiu temu oplati sa, kde predosle strany niektori ludia vravia ako nekupovat postarsi model high-endoveho biku, lebo "moralne zastaraly" a podobne. Jasne ze tie ceny su take - vies kolko stoji 1 forma na karbon bike? A kolko ich prototypov treba pred spustenim masovej vyroby? Alebo este lepsie, vies ake su naklady na inzinierov, niekde v zapadnej europe?
12.01.2020 - 18:41:45
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up