Pred 50 rokmi sa nevyhodilo na Slovensku 2000 ton potravin denne...
17.01.2020 - 16:52:29
02
a na urodných poliach stoja megaobchodaky, sklady, skladačkove fabriky a parkoviská :)
17.01.2020 - 16:56:45
02
Pred 50 rokmi sa nevyhodilo na Slovensku 2000 ton potravin denne...


...preco asi

t.aimg.sk
17.01.2020 - 16:57:33
04
Aj socializme sa desikovala repka aj slnečnica. Takže žiadna novinka.
17.01.2020 - 17:07:56
00
Jezus napísal:
Pred 50 rokmi sa nevyhodilo na Slovensku 2000 ton potravin denne...

Pretoze dva dni po kupe sa kludne dali jest a neboli pokazene/plesnive/tvrde/hnile atd.

Naproti tomu si pamatam ako decko (20-25 rokov dozadu) sme dost casto vyhadzovali sackove mlieko lebo sa nevypilo a na druhy alebo treti den uz bolo skysnute. Vtedy este nebolo trvanlive resp nebolo tak dostupne. Aj dnesne cerstve mlieko v krabiciach/flaskach vydrzi 3-5 dni otvorene.
17.01.2020 - 18:06:37
00
Skysnute mlieko bolo kysle mlieko, to sa normalne dalo pit :) .. preco ste to vyhadzovali ? :o
17.01.2020 - 18:15:10
03
A nevyrabali sme “bio”paliva
17.01.2020 - 18:39:30
00
lto nie nebolo, bolo proste pokazene nakolko nebolo pasterizovane
Ani teraz velmi nemusim acidka a podobne kyselosti
17.01.2020 - 18:52:43
00
Ak to bolo klasicke sackove, tak to pokazene nebolo :) .. skysnute mlieko proste pokazene nie je, to si pleties. Tie sucasne, to je ine, to su kazia, nekysnu. Acidko tiez nie je pokazene mlieko :lol: .. ano, treba si na to mozno zvyknut, ale .. dalsi level skysnuteho mlieka, ktore je ok, je maslo.
17.01.2020 - 18:57:36
00
Ked nieco raz smrdi ako skysnute tak to nepijem. Mozes to volat akokolvek ale uz to nebolo mlieko.
17.01.2020 - 19:00:56
00
Chapem, ale je to skysnute mlieko :D .. inak ale tusim nie vzdy to skyslo spravne. Ale uz si nepamatam. Ale mozno by ti mohlo chutit toto https://sk.wikipedia.org/wiki/Kumys :lol:
17.01.2020 - 19:04:27
00
Jezus napísal:
„Všimnite si, keď na jeseň zrazu sčernejú slnečnicové polia. Poľnohospodári ich dva týždne pred žatvou striekajú herbicídmi, väčšinou je to prípravok Roundup, ktorý obsahuje glyfosát (súd v USA v marci rozhodol, že spôsobuje rakovinu, pozn. red.). Slnečnica vďaka nemu uschne, nemusí sa dosúšať a poľnohospodári ušetria na platbe sušiarňam. Lenže zvyšky týchto látok zjeme!“ hovorí.../

Kupujem slnečnicu, sykorkam do krmitka. Raz som vyskušal na poli pri Vajnoroch tesne pred zberom par hlavičiek pozbierat (asi v septembri). Vzal som ruksak a tam som nejake vzal. V garaži som ich rozložil, že nech doschnu. Všetky pochytali pleseň.
17.01.2020 - 21:26:08
00
nickovw08 napísal:
a este si zabudol dodat, ze druzstvo potrilo k jednym z najvacsich zamestnavatelov a dnes je tam len vratnik, traktorista a predseda

Ja som bol pred troma dňami v Čataji na družstve a bola tam vrátnička aj dve ekonómky a fajčiaci manipulant vysokozdvižného vozíka ktorý mi vydával krmivo pre králikov ktoré asi vyrobili tam. Tak by som to až tak blede nevidel. :)
17.01.2020 - 23:19:58
00
Hm ta u nas tak ako som pisal
17.01.2020 - 23:27:37
01
Jezus druhá a tretia záležitosť je "trochu" bullshit.
Ak si pozrieš to údajné "skrátenie života", tak chýbajú dve veci: vzorka ľudí a odchýlka. Lebo celkom ľahko to môže byť štatisticky nepreukazné. Urobiť toto autor vedeckého článku, tak mu je článok vrátený s nelichotivými poznámkami k jeho vedomostiam zo základnej štatistiky.
Navyše to nie je nijako relevantné mimo USA (možno v Anglicku, kde je podobné stádo neoliberálnych wrkhlkv) a niečo podobné majú žltí genetickí otroci v Japonsku (tí sa ale pchajú efedrínom v kombinácii s antipyretikami). Presnejšie, v Anglicku je epidémia úmrtí na zlyhanie pečene pri presypaní sa paracetamolom. Všetky tieto "epidémie" sú skôr psychózy vyplývajúce z povahy režimu, sú sociálne izolované a v prípade požierania opiátov v USA zahŕňajú vydieranie a zastrašovanie lekárov (asi nikto nemá idiotskejšie pritiahnuté preskripčné predpisy ako iniciátori war on drugs).
Čo sa týka glyfosátu, tam doslova neexistuje možnosť, že by mal účinky mu pripisované a okrem toho, súd nemá ako "rozhodnúť, že je karcinogénny". To je opäť záležitosť vedcov a článkov publikovaných v časákoch, ktoré bežní ľudia vo svojom živote nielen neuvidia, ale väčšina z nich nemá ani schopnosť im porozumieť. Glyfosát je naopak super ukážka na dobu jeho návrhu (uvedený 1970) ukážkou majstrovskej práce s vtedy pomerne limitovanými poznatkami. Vy nevedci myslíte v čiernobielnych kategóriách. Napr. že ak je niečo jed, tak je to zlo zlo a pôsobí na všetko všetko. Dávajúc trochu pozor na ZŠ (áno, na ZŠ - za predpokladu neimbecilnej úče, čo, uznávam, môže byť problém) sa na vás mohol nalepiť aspoň poznatok, známy už v 17. storočí Paracelsovi, že dávka robí jed. teda že ak sa presypeš čímkoľvek (4 kg vody napr.), zle sa ti povodí. Ďalšia vec je, že glyfosát interaguje s metabolickou dráhou, ktorú majú rastliny, nie živočíchy. Takže by tu bol dosť veľký problém so zdôvodnením akýchkoľvek "pochybných" účinkov, okrem nejakých lokálnych kontaktných podráždení.
Glyfosát sa samozrejme s výhodou používa už roky rokúce a iróniou je, že údajná škodlivosť sa cherrypickuje z ľudí, ktorí boli s ním len v sporadickom kontakte, zatiaľ čo tí, čo ho masovo aplikujú, sú v pohode. Útoky naň sa "náhodou" začali po tom, čo sa skupina GMO fobikov zamerala na Monsanto, samozrejme "odborne a znalo" ignorujúc všetky ostatné firmy s podobným programom. Pre tieto zúfalé jedince bude Monsanto (now part of Bayer, FYI) existovať ešte zo 20 rokov (fúzia je stará už niekoľko rokov). GMOfobici, glpfobici a grínpís rádiofobická chamraď sú v skutočnosti brzdy uhlíkovej neutrality a masoví vrahovia (napr. https://supportprecisionagriculture.org/nobel-laureate-gmo-letter_rjr.html). Keďže žijú z mediálnej pozornosti a donácií svojich veriacich, hľadajú cesty, ako rečičkovaním "prekričať" scientific evidence a kadejaké súdne spory s hentakými následnými bombastickými titulkami sú jedným z prostriedkov POLITICKEJ exhibície "istých kruhov". Na tých kruhoch je samozrejme sladké to, že fobik by sa mal liečiť a nie zasierať verejný priestor.
https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2017/cislo-2/kdo-chce-glyfosat-bit-nejakou-studii-si-najde.html
pár dní stará vec, mimochodom surfaktanty z glp kompozícií sú podozrivé už rokýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý:
https://www.entu.cas.cz/novinky/novinka/5223-toxicita-glyfosatu-mytus-nebo-realita-/
(vrelo odporúčam zopáknuť si, aké herbicídy sa používali pred glyfosátom)
Menej hystérie - a ak to nejde, vyhľadať takého uja v bielom plášti so zariadením na elektrokonvulzívku a dožadovať sa jeho použitia.
17.01.2020 - 23:29:41
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up