Lubik napísal:
Hovorí ti niečo "výrok"
Papier znesie ?
Nemám dvadsať rokov (škoda) aby som vedel, že posľubujú aj očividne nesplniteľné.
Ako tu už bolo spomenuté, žiadny dokonalý a bezúhonný spasiteľ nepríde - lebo taký neexistuje :(

Tak potom podľa čoho volíš? Hodíš papierik do vody a ktorý vypláva?
18.01.2020 - 21:12:46
00
... ako som už písal
Najmenšie zlo.
No a z roku na rok je to ťažšie. :(
Bojím sa, že tento rok to bude najťažšie - možno pôjdem radšej na bike.
:D
18.01.2020 - 21:19:37
03
Lubik napísal:
Ako tu už bolo spomenuté, žiadny dokonalý a bezúhonný spasiteľ nepríde - lebo taký neexistuje :(


Keby som dostal cent zakaždým, keď počujem alebo čítam toto, už by som mohol zvažovať objednávku nového exkluzívneho nádobíčka na leto :?:
Otázkou len zostáva, prečo sa nezanedbateľné množstvo voličov chová tak, že spasiteľ a celého Slovenska vykupiteľ už je na ceste, akurát TERAZ (časové rozhranie 15-20 rokov, podľa veku) nie je VÔBEC koho voliť - a ešte prečo sa väčšina z nich cíti morálne na výške, lebo zo zásady „nevolí menšie zlo“ (čo má za následok akurát to, že väčšinou rovno vyhrá to väčšie) ...
18.01.2020 - 21:25:27
010
Volodja napísal:
briko ak si úplne nerezignoval na kritické myslenie, ako napríklad triki, tak vieš, že to, že na tom, že tu Smer drancuje, nemá Sulík leví podiel. Sulík Fica nevymenoval, Sulík ho nevolil. Sulík bol akurát nevhodne principiálny v situácií, keď sa vyžadoval kompromis. Priznal to, ospravedlnil sa. SaS ti voliť nikto nekáže, ale myslím, že je to regulérna strana, ktorej v parlamente škoda určite nebude, ani nie je.


Hej, ale bez Sulíka sa mohlo Slovensko určite vyvíjať ináč, a s veľkou pravdepodobnosťou o kus pozitívnejšie. Ospravedlnenie je fajn, ale jeho chybu sme všetci veľmi draho zaplatili. A čo je najhoršie, on sa nezmenil/nezmení.

Dovolil by som si minimálne polemizovať s tým, či má táto “strana” & Sulík ešte niečo hľadať v parlamente, ale bolo by to nadlho a zbytočné.

S čím mám problém sú percentá, ktoré vo voľbách s najväčšou pravdepodobnosťou prepadnú. Moja “sociálna bublina” patrila presne do jeho klasickej voličskej základne (BA, liberáli, ...). Veľa kamošov ho ešte aj naposledy volilo, ale ako som písal vyššie, aktuálne už o tom neuvažuje nikto. Netuším, kde teraz berie v prieskumoch tie percentá (extrémisti?), ale neverím, že preskočí 5%. A tie percentá budú chýbať.
18.01.2020 - 22:37:37
00
Cize ak to dobre chapem radite volit podla pravdepodobnosti "neprepadnutia" percent na zaklade prieskumov?
18.01.2020 - 22:46:51
00
gebula
Tak ty by si mal byť klonovaný , odvolil by si a všetci by sa už mali len dobre. (nie len tvoje klony) ;)
Mňa život naučil len to, že ak sa chcem mať lepšie, tak musím robiť niečo viac ako voliť toho "pravého" (niesom ľavičiar)
Nikto tu nikdy zo Slovenska neurobí rozprávkovú krajinu. Ked sa piesok leje a voda sype.
...a sledujem, že aj v okolitých krajinách je to veľmi podobné.
Všade sa ľudia popálili - niekde aj viac krát ako u nás.
Viem že na jediného na koho sa môžem spoľahnúť som ja sám.
18.01.2020 - 22:50:03
05
lapaloma napísal:
Cize ak to dobre chapem radite volit podla pravdepodobnosti "neprepadnutia" percent na zaklade prieskumov?


Určite by som to zvažoval, ale ja mám momentálne jasno a budem si vyberať medzi 2 stranami. V oboch prípadoch nemám pocit, že volím menšie zlo. ;)
18.01.2020 - 22:51:39
00
Voľby nie sú manželská zoznamka. Sú ako bus, ktorý nejde presne tam, kde ja, ale odvezie ma aspoň približne do môjho smeru. Len to nesmie byť Smer.
18.01.2020 - 23:15:49
015
Lubik napísal:
gebula
Tak ty by si mal byť klonovaný , odvolil by si a všetci by sa už mali len dobre. (nie len tvoje klony) ;)
Mňa život naučil len to, že ak sa chcem mať lepšie, tak musím robiť niečo viac ako voliť toho "pravého" (niesom ľavičiar)
Nikto tu nikdy zo Slovenska neurobí rozprávkovú krajinu. Ked sa piesok leje a voda sype.
...a sledujem, že aj v okolitých krajinách je to veľmi podobné.
Všade sa ľudia popálili - niekde aj viac krát ako u nás.
Viem že na jediného na koho sa môžem spoľahnúť som ja sám.


Pevne verím, že ten úvod bol len extrémne trápny pokus o vtip - v opačnom prípade celkom vážne žiadam o označenie časti, kde niečo také čo i len naznačujem. Nikto príčetný nečaká rozprávkovú krajinu s pospevovaním melódie z včielky Maje, dokonca ani nežije v naivnej ilúzii, že na pozitívny vývoj občianskej spoločnosti stačí hodenie obálky raz za 4 roky (ani len poučovanie o tom, že každý si v podstatnej miere môže za vlastný život nie je potrebné). Podstata bola v tom, že princíp „niet takého, čo si zaslúži môj hlas“ a bicyklovanie (kachličkovanie, vyšívanie, upratovanie, vychádzka niekde von a pod.) žiadny zvlášť pozitívny prínos nemá, dokonca aj v prípade že sa človek už popálil (neviem o tom, že by v histórii došlo k vylepšeniu zriadenia ľahkou a priamou cestou). A pri tom spoliehaní sa sám na seba naviac stojí za to zvážiť, či výsledok volieb predsa len nemá na to snaženie dosť výrazný vplyv (lebo tiež nemám 17 a pol a na vlastnej koži som zažil čo dokáže napríklad koncentrovaná tuposť pri tvorbe zákonov) ...
18.01.2020 - 23:58:03
08
... máš tam smajlík.
A máš pravdu, raz hodíš obálku a potom štyri roky nadávaš.
Takto to fungovalo, funguje a fungovať bude.
Že ja sem vôbec prispievam.
🤔
19.01.2020 - 05:30:05
01
... najradšej do fotiek t výjazdov.
Tak ako je politické spektrum rôzne, tak je to aj tu.
Každý (takmer) tu má svojho favorita - vysnívaného "princa spasiteľa" a čaká že sa niečo zmení. Poväčšine nič alebo len málo. Niečo k lepšiemu, dosť k horšiemu. No tiež je to o uhle pohľadu.
Takže pôjdeme voliť a zasa uvidíme alebo aj neuvidíme. ;)
19.01.2020 - 05:35:19
00
Podstatne je ist volit!
19.01.2020 - 08:38:21
013
Ja napríklad voliť pôjdem a na 99% budem voliť SaS. To jedno percento si nechávam pre prípad ak by mi zazvonili doma modrý jehovisti.Keby tam zbadám Biháriovú s Trubanom asi by som išiel stanovať pred volebnú miestnosť aby som to prvý hodil Kotlebovi. Aspoň na mňa tá ich podomová akcia pôsobí neskutočne negatívne.
19.01.2020 - 17:20:16
06
Si rozhodnuty pre SaS, ale ak ta otravia ludia z PS, hodis to Kotlebovi, lebo... wait, to mi hlava neberie. Pokusis sa to vysvetlit?
19.01.2020 - 20:20:45
08
Takí sú zrejme tí zostávajúci voliči SaS. Nejde o logiku/rozum. ;)
19.01.2020 - 20:30:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up