Afričanov aj tak neporazia. Má to vobec význam - hrabat sa na vlastnom piesočku. Nie PiEskovISku. Má vobec význam trápit sa kvoli titulu majstra Slovenska ked ,,vyjdes z domu,, a po nadľudskej príprave dostaneš na desiatke tri minúty v lepšom prípade minútu /Štefko/. Treba počkať 50 - 100 rokov kým sa podmienky vyrovnajú. Ked už možno budú všetci rovnako fyzicky zdegenerovaní z mobilov, čipsov, ... :D Po nasťahovaní všetkých afričanov do Európy, Ameriky, Austrálie, Antarktídy, ... :D
19.01.2020 - 19:09:27
00
ivan napísal:
Generátor. Dal som tu grafické spracovanie jedného týždňa bežeckej prípravy. Pre tých ktorí trocha rozumejú behu. Podelil som sa o svoje skúsenosti. Toť vsjo. Urobil som niečo zle ? Zrejme asi to že som potom na vás reagoval a ty si vdaka mojim následným reakciam čosi vydedukoval. Na generovanie. :D

Nie. Dobre ši zrobil. 3mceše. Aj s tým borcom. Ale. Mne uniká, ako bežný návštevník tohto fóra vie profitovať z tej informácie, že pred 25 rokmi existoval východniar, ktorý pod tvojim patronátom a 168km/týždeň dokázal byť tretí na behu Devín - Bratislava a zlepšil sa z 1:10 na 1:06 na pole. . Nič proti, z môjho pohľadu je to nedostižný výsledok a úspech. Ja som happy, ak zabehnem trénigovo 30 kvalitných km za týždeň a na preteku desinku pod 40 a polku pod 1:30. Dôvody sú pochopiteľné. Preto jediný, kto z toho vie profitovať si ty, ak sa ti ozve niekto, aby si ho trénoval.
19.01.2020 - 21:14:13
01
Samozrejme. Téma ,,Behanie,, je aj o tréningu. Nie len o čelovkách, podkolienkach, Niké ... maratónkach, ... Co škaredé farby som dal do grafu ? :D Nech mladí bežci vidia čo všetko sa dá zvládnut, nech si pozrú a porovnajú svoj tréning - nie tempá ale napr. percentuálny podiel aerob, anerob a sweetspot zaťaženia vo svojom tréningu - porovnajú polarizovanosť svojho tréningu s iným. A Volodja. Neni to také jednoduché ako si myslíš. Zoberem bežca a vytrénujem ho na 1:06 hod. - samozrejme so ,,ziskom,,. Všetko bolo ,,sa tarmo,, - len s materiálnymi stratami. Ale s obrovským ziskom - zážitkov v pretekoch a tréningoch. Nekomfortných, nepochopiteľných pre bežných ľudí schovaných v zime za oknami vykúrených bytov, domov ktorí roky vidia po svojej ceste šlapať cyklistu a za ním bežať bežca. V snehu, daždi, mraze, horúčave. Takéto niečo sa niekedy vyskytne - dá sa absolvovať len raz v živote. Takéto mnohoročné postupné - po ,,milimetroch,, zvyšovanie rýchlosti behu, zlepšovanie už nezlepšiteľného, neperspektívneho, ... Takáto konštelácia ,,bláznivého,, bežca a trénera už nemusí byť opakovateľná. Dobre som zrobil.
19.01.2020 - 21:45:49
00
po WorldTour ďalšia téma zadrbaná nezmyslami od pseudotrénera, "ďakujeme" :y:
19.01.2020 - 22:30:16
02
Pozri ivan si na cyklofore, kde ludia primarne pracuju a sekundarne bicykluju. Uz len ten objem je totalne mimo kapacitu bezneho pracujuceho cloveka. Navyse je to vytrhnute z kontextu, lebo tolko v priemere nenabehaju tyzdenne ani profici. ZIADNI. Teda uplne nepouzitelna informacia. Navyse nie uplne zaujimava. Pre ludi, co radi behaju. Ale rozumiem, ze si na svojho davneho zverenca pysny. Mimochodom, aj Sahajda aj v case ked bol mozno nas najlepsi bezec, podla vlastnych slov vyslovene zivoril. Takze ludia si dvakrat rozmyslia, ci chcu ten cas venovat na sialene objemy, aby mozno skoncili na behu Devin - BA na tretom mieste, alebo niecomu perspektivnejsiemu a behat budu pre zabavu a zdravie.
Mimochodom som si pri tejto historke o bronzovom zverencovi z Devin - BA spomenul na tuto historku z Cerveneho Trpaslika ;)
thumb_up0thumb_down
19.01.2020 - 22:45:24
00
Sme v téme behanie. Dal som tu príklad bežeckého týždňa toť vsjo. Máte tam PiEskOvisko, vtipkára, ... Nerobte z tu z toho - Lost, ... svojimi reakciami další hnoj.
19.01.2020 - 22:52:04
00
Take objemy uz nik v treningu nebeha a druha faza uz nebyva bezecka.

Devin-BA nie su preteky, ktore vy vyhladavali vytrvalci. Staci sa pozriet na prvych 10 miest z minuleho roka https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/3828?rid=3154&eventid=1
Tych zahranicnych nepoznam, no zo Slovakov je len Jozko Urban maratonec, Matus Verbovsky drahar a triatlonista a vsetci ostatni su drahari.
19.01.2020 - 22:56:11
01
Takéto malé objemy - do 5 000 km ročne má napr. snucho.
Podstatný nie je názov preteku, kto beží, ... ale skutočný výkon v ňom. Vzdialenosť a rýchlosť behu.


Naposledy upravil ivan dňa 19.01.2020 - 23:05:43, celkovo upravené 1 krát.

19.01.2020 - 22:58:00
00
ivan napísal:
Také objemy - takmer 5 000 km ročne má napr. snucho. Podstatný nie je názov preteku, kto beží, ... ale skutočný výkon v ňom. Vzdialenosť a rýchlosť behu.

Pisal, som, ze je to vytrhnute z kontextu a ze v priemere tolko, kolko si dal ten tyzden, nebeha nikto. Napisal si 168/tyzden. Teraz pises 5000 rocne. Lenze 168 za tyzden ti rocne musi dat cez 8 tisic. Ked uz vsade tahas tie cisla, tak zacni pls nasobilkou. Malou. A potom. Pokracuj. Velkou.
19.01.2020 - 23:05:36
00
Takéto objemy nie sú každý týždeň. A tento týždeň je - musel byť ,,vytrnutý,,. Z 52 týždňov roka. Ináč by ten graf takto nevyzeral. Bolo by v ňom nie 7 ale 365 dní. Opäť by to bolo ale len ,,vytrhnuté,,. Z 15. tich rokov jeho bežeckej prípravy. Na tento jeden konkrétny - týždňový graf bolo potrebné ,,vytrhnúť,, sedemdňové údaje. Možem ti dať aj všetky týždne toho roka. Budú tam aj menšie objemy. Spolu za rok 5 000 km - takmer ako napr. hobík snucho. Takmer rovnaký ročný objem len s neporovnateľnou výkonnosťou.
randy. A že sa teraz beháva ináč ? Mal by si opraviť. Beháva sa možno ináč ale určite horšie. Výkonnosť je oproti 80 tym a 90 tym rokom minulého storočia - katastrofálna. Takže teraz sa trénuje ináč - katastrofálne. Až na Sahajdu. Ze trénuje ako trénuje ale najmä kde /vysoká nadmorská výška/ a ako dlho tam trénuje.
Predchádzajúci týždňový mikrocyklus mal o 5 km menší objem. Spolu 163 kilometrov /aj s menej klusaním/. Tempom 3:28 min/km - plán /skutočnosť 3:28,8/ bolo len 33 km, tempom 3:13 bolo 19 km, tempom 3:07 bolo nie 4 x 4 km ale 4 - 4 - 4 - 3 km a tempom 2:58 bolo 10 x 1 km. Medziklusy sa nemenili.
randy. Ešte k tým ,,veľkým,, objemom. V deviatom až dvanástom roku prípravy u iných trénerov - viacnásobných víťazov Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach s osobákmi 2:14 a 2:15 hod. mal väčšie objemy ako potom po tri roky u mňa a zabehol z toho čas 1:10:30 a potom už stagnoval - nazlepšoval sa, chcel skončiť, bol údajne neperspektívny, nedostatočne talentovaný. Prišiel ku mne, trénovali sme ináč /možno ináč ako sa beháva teraz aj vtedy :D / a zlepšil sa o 4 minúty. S menšími objemami. Bez prípravy vo vysokej nadmorskej výške, ...
19.01.2020 - 23:16:29
00
Ze ja som si vobec bicykel kupoval a sem sa registroval :sweat:
20.01.2020 - 04:55:17
02
Bicykel bolo správne rozhodnutie, ale to druhé si si mal veru dobre premysliet! 🤣
20.01.2020 - 07:46:32
04
andrejKE napísal:
Ze ja som si vobec bicykel kupoval a sem sa registroval :sweat:


Nevešaj hlavu. Zaves bicykel. Na klinec a začni poriadne behat. Inac jedno s druhým moc dokopy nejde. Teda len bicyklovanie pre bežca. Opačne to neni problem.
20.01.2020 - 12:55:29
00
takto pan "trener". ja som sa ti o radu nepytal. takze svoje odporucania adresovane mne si nechaj. nepoznas moju vykonnost, nevies ako trenujem, nevies aky mam system treningu, nevies aky mam styl behu, nevies aku mam motivaciu, nevies kolko som behu (ne)obetoval a nevies ani kolko mu mienim dat. a ides ma tu poucovat co mam ako robit.
tento cas venuj radsej svojim zverencom a nie cudzim ludom ktory ta o nic neprosia
20.01.2020 - 13:15:44
09
Dobre. Tak nie tebe konkretne radím. Všetkym bežcom ktorí to so zlepšovanim rýchlosti behu, pretekanim v behu myslia vazne - zaveste bicykel na klinec a len behajte. Na bicykli stracate rychlost behu, naviac zbytocne mrhate energiou ktoru potrebujete v bezeckom treningu. Toto sa samozrejme netyka triatlon8istov a podobne križovatky.
20.01.2020 - 13:27:42
00
keyboard_arrow_up