Ja mam zimne craft bez vlozky a ze by to bola blbost sa mi nezda. Aspon mozem pod tym kombinovat a ked dat hodit aj spodky medzi vnutorne gate a vonkajsie. Aj ked tie polare ktore som povodne tiez xcel by asi na nasu zimu stacili bez nicoho. Ja som tieto craft zohnal za 20€ :) tie polare su brutus cenou, ale mozno buducu sezonu poriesim aj tie :)
23.01.2020 - 17:24:46
05
Ja by som napisal presny opak toho co jachmel, cize "urcite neurob taku hlupost, aby si kupil gate s vlozkou". Ked kupis bez vlozky, mozes ich pouzit ako spodnu vrstvu aj na zimnu turistiku, aj na postavanie na vianocnych trhoch, aj na vencenie psa, ako samostatnu vrstvu aj na bezky, beh a co ja viem co este. A ked ides na bajk, tak pod dlhe bez vlozky das stare vyradene kratasy s vlozkou, ktore uz na leto nie su vhodne, a ziskas tym na stehnach aj vrstvu naviac (aj ked tenku), ktora v zime urcite neublizi. Zaroven netreba tie dlhe prat tak casto kedze staci oprat tie kratasy a teda sa tie dlhe az tak neopotrebuju a vydrzia dlhsie. Nikdy som nerozumel tym, co kupovali dlhe s vlozkou...
23.01.2020 - 18:16:25
114
Gusto0 napísal:
nejake fakt dobre zimne nohavice aj do mrazu robi este niekto?
polare 2 vypredane, sportful Gore WindStopper Super tiez,
Gore nerobi nieco take? snazim sa dopatrat ktore ich nohavice do akych teplot su ale moc sa mi nedari.

Glevo prosim ta, tie co si daval do postarky su ake? odkial si bral?



A co sportful ws super?
23.01.2020 - 18:17:25
00
Presne ako pise Jezus. Nosim to tak odkedy bajkujem
23.01.2020 - 18:19:19
00
Ja tie bez vlozky mozem nosit aj na korculovanie na zimaku alebo vonku na jazere ked hrame hokej pripadne sa v tom da aj behat co by sa s vlozkou nedalo resp dalo ale vadilo by to.
23.01.2020 - 18:35:55
00
Dragomir tie su spomenute - vypredane

takto - odkedy jazdim v zime jazdim v dlhych membranovych gatoch bez vlozky a pod ne davam letne s vlozkou. problem mam ked je pod 0 - citim kolena a boky. nerad by som si dorval zdravie tak hladam nieco poriadne. daval som si pod dlhe gate este navleky, alebo teraz 3/4 no je tam vela materialu na kolene a zla hybnost. velmi nepohodlne obliekanie aj nosenie.
kvalitne gate bez vlozky skoro nikto nerobi.
bez vlozky na ine aktivity mi ostanu terajsie movenzy. no a kedze zimy su v poslednych rokoch ake su najazdim toho pomerne dost - 2-5x do tyzdna ked je schopne pocasie.
23.01.2020 - 19:00:18
00
Jezus napísal:
Ja by som napisal presny opak toho co jachmel, cize "urcite neurob taku hlupost, aby si kupil gate s vlozkou".

Skusal a mam doma obe moznosti a ta Jachmelova (dlhe zateplene cyklonohavice s vlozkou, vpredu membrana - aktualne mam Movenzy :) ) mi vyhovuje viac - je komfortnejsia a pouzitelna na takmer vsetky moje zimne vyjazdy. (teplota od +3 do cca -8). Dvoje kratasi som uz v zime nepouzil roky. Aj ked nahodou bolo -11 (na vacsie mrazy pocas vyjazdu si za posledne 10rocie ani nespominam), stacilo pridat navleky na kolena. Tie su vacsi problem ako stehna. Bedra ciastocne chrani aj dlha bunda.


Naposledy upravil Palo TT dňa 23.01.2020 - 19:07:55, celkovo upravené 1 krát.

23.01.2020 - 19:05:05
01
Niekde som cital dobre ohlasy na tieto od kellysu, robia sa s membranou aj bez, s vlozkou aj bez. Mozno by stali za to... :?:
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/dlhe-cyklisticke/kellys-cyklonohavice-thermo-isowind-bez-vlozky.html
23.01.2020 - 19:07:35
00
Treba sa tych mensich popytat/poobzerat co su schopni vyrobit.
nyna
top-bikewear.sk
Od susedov
https://www.kalas.cz
https://www.cyklodresy.cz/cyklokalhoty-dlouhe-105/kalhoty-dlouhe-no-wind--czech-black-397.html
23.01.2020 - 19:19:49
00
diky, tema uzavreta :-)
23.01.2020 - 20:01:57
00
v nedelu som bol 8 hodin vonku v malych karpatoch a mal som na sebe toto:

letne spodary s vlozkou,

GORE Wear C3 Thermo Tights bez vlozky
https://www.bike24.com/p2289748.html

Vaude Minaki Shorts
https://www.bike24.com/p2333559.html

a ked bola velka zima tak kolenacky
pocas celeho dna ziadny pocit chladu vratane zaverecneho zjazdu do pezinku
23.01.2020 - 20:03:06
00
K tomu Brynje tricku... na postavu 198 cm / 93 kg som kupoval velkost XXL a pasuje akurat. Mensie by mi uz bolo tesne. Inak dnes odskusane, 20 km po dunajskej hradzi pri -1*C. Druha vrstva termo tricko z Decathlonu, velmi save a teple, na tom lycra a na vrchu len tenka neprefukava plastenka. Viem si predstavit, ze by som zniesol ovela nizsie teploty, do -10 urcite. Hlavne ten pocit sucha je bozsky. Druha vrstva bola po prichode domov vlhka, no ja som to necitil.

Inak ked sa uz bavite o nohaviciach, ak niekto netrva specialne na cyklo nohaviciach, tak nosim uz druhu sezonu tieto za 28 evri, su to nohavice na zimnu turistiku, su mierne zateplene, odvetrane, v rozkroku a na krizoch elasticke, vysoky strih na krizoch, uzky strih na nohach, cize neplandaju, dole sa daju rozopnut, inak su aj na clenkoch uzke, nechytaju sa do retaze. Velmi pohodove na nosenie aj bicyklovanie a zima mi v nich este nebola. Ked je chladnejsie ako dnes, tak dam pod ne termo spodky a staci to bohate, aj kolena su v teple. Vrchny material je pevny, vhodny aj do lesa, vetruodolny a nepremokavy. Viem ze tu letia skor drahe znacky, ale davam to ako tip pre tych, ktori si na znacky nepotrpia a skor daju prednost funkcnym, praktickym veciam. Ale za tip na znackove Brynje som vdacny ;) Je to asi najdrahsi kus zimneho oblecenia na bajk co mam, ale stoji za to :)
23.01.2020 - 20:09:26
00
dxdexter napísal:
Viem ze tu letia skor drahe znacky, ale davam to ako tip pre tych, ktori si na znacky nepotrpia a skor daju prednost funkcnym, praktickym veciam.

Ono to nie je o drahych znackach, ale o tom, ze pri poziadavke zateplene, elasticke, membrana vpredu, vlozka sa pod cca. 75Eur nedostanes. Pri tebou spominanych nohaviciach+spodky je problem prave ta funkcnost a praktickost na dlhsie vyjazdy v zime.
Btw. pri teplotach okolo +3C az +7C mi velmi dobre posluzia aj zateplene cyklonohavice z Lidla (maju vlozku + nejaka "pseudo" membranu vpredu) za 15Eur.
23.01.2020 - 20:28:26
01
Nedostanes?
https://www.sportisimo.sk/etape/sprinter-ws-lacl/187239/
23.01.2020 - 20:33:51
02
Vypredajove ceny sa nerataju :)
23.01.2020 - 21:06:55
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up