No, hodnota gastraca hore/dole :lol:
23.01.2020 - 21:16:40
00
moje movenzy stali povodnych 75€ a boli to pre mna vyhodene peniaze - to uz nieje zrovna malo. (aj preto velke vdaka za "marketingove akcie" ala brynje)
len raz okusis pohodlie a funkcnost drahych handier a nevies prestat :-) ale zdravie je len jedno. odvezies sa aj na deorecku no ked ti taha v lacnych gatoch na kolena, potis sa v nepriepustnej bunde a nasledne klepes kosu tak .... ale ako mal imroman nedavno v clanku/videu? zalezi kolko a co a ako v zime jazdis. ja som zacal vela a tak sa zmenili aj naroky na satnik. zima je draha vseobecne.
23.01.2020 - 21:18:42
00
Gusto0 suhlas, v zime sa da jazdit vo veciach z lidlu, ale ked raz skusis dobre membrany/zateplenie tak naspat sa bude tazko vracat
tiez kvalitne veci ti umoznia byt vonku dlhsie vo vacsom pohodli
a vdaka za vsetky akcie kde sa daju tie veci kupit za o nieco rozumnejsie sumy
23.01.2020 - 21:24:40
00
Gusto0 napísal:
moje movenzy stali povodnych 75€ a boli to pre mna vyhodene peniaze - to uz nieje zrovna malo.

To vnimanie je silne individualne. Pokial som to spravne pochopil, tak mame rovnake nohavice (traky, zateplene, membrana), len ja s vlozkou a ty bez vlozky.
Ja s funkcnostou membrany a tepelnym komfortom (v teplotach do okolo -5C) ziadny problem nemam a som s nimi spokojny.
Otazka teda je, ze ked kupis podobne nohavice inej znacky (a napr. s vlozkou), ci stale nebudes mat problem s tepelnym komfortom. Mozno potom by malo zmysel skusit pridat navrch aj nejake volne 3/4 nohavice.
23.01.2020 - 22:10:01
01
hej ved prave - preto som pisal "pre mna". a obvam sa toho - uvidim. volne kratase som nosil na membranovych ked mrzlo no vadilo mi to. skusal som uz viacero kombinacii a moznosti no stale mam problem. ak nepomozu drahe gate tak kupujem skialpy (kolieskove lebo snehu nieto) :-D
23.01.2020 - 22:15:26
00
Isiel som aj ked bolo raz -16 :D
To boli dlhe gate a vlozkou a mam taketo gate na prechadzky v prirode v zime tak tie boli na tom Husky Kresi
23.01.2020 - 22:32:15
00
Jezus napísal:
Ja by som napisal presny opak toho co jachmel, cize "urcite neurob taku hlupost, aby si kupil gate s vlozkou". Ked kupis bez vlozky, mozes ich pouzit ako spodnu vrstvu aj na zimnu turistiku, aj na postavanie na vianocnych trhoch, aj na vencenie psa, ako samostatnu vrstvu aj na bezky, beh a co ja viem co este. A ked ides na bajk, tak pod dlhe bez vlozky das stare vyradene kratasy s vlozkou, ktore uz na leto nie su vhodne, a ziskas tym na stehnach aj vrstvu naviac (aj ked tenku), ktora v zime urcite neublizi. Zaroven netreba tie dlhe prat tak casto kedze staci oprat tie kratasy a teda sa tie dlhe az tak neopotrebuju a vydrzia dlhsie. Nikdy som nerozumel tym, co kupovali dlhe s vlozkou...



No... Cele je to o tom kolko a ako casto. Pre niekoho, kto hlada univerzalne riesenie a sem tam vysadne aj na bicykel to je ok. Dokonca by som povedal, ze na tych par jazd netreba ani letne pod. Ak ale Gusto jazdi vela aj v zime, tak toto polovicate kompromisne riesenie nie je vhodne. Vrstva naviac na stehnach pod membranovymi nohavicami (a vlastne aj pod ritou a na chrbte) moze viest k prehrievaniu a nadmernej tvorbe potu a to je to, co nikto nechce. O dvoch paroch trakov na ramenach nehovoriac.

Samozrejme, ze nerozumies tym, co kupuju dlhe s vlozkou... nejazdis - nerozumies. Btw behavat pravidelne v gatiach na traky, to je tiez rada nad zlato :y:
24.01.2020 - 08:03:27
00
Podla mna to vobec nie je kompromisne riesenie, ale idealne. Dovody som uz uviedol. A to, ze letne kratasy pod dlhymi zimnymi membranovymi su dovodom potenia je dobry joke. :) Samozrejme nikto z nas tu nejazdi, len Ty, takze musis mat pravdu.
24.01.2020 - 08:14:19
01
ja hlasujem za zateplené kraťasy s vložkou v kombinácii s návlekmi...a ako batôžkár samozrejme cez ne ešte voľné kraťasy...žiadny problém :)
24.01.2020 - 08:18:53
01
tie kratasy som myslel (asi aj Jezus) bez trakov. Ja mam na zimu dvoje. Jedny Silvini Movenza bez vlozky, pod ktore si vo vacsej zime davam kratasy s vlozkou bez trakov. Tym padom mam univerzalnejsie dlhe nohavice a zaroven si chranim citlive partie este jednou vrstvou. Ja mam napr. klimatex jax, ktore su dost tenke. Pri teplotach okolo +5 az 10 mam tensie Force s vlozkou, ale aj pod tie si davam tenke funkce boxery (zajo).
24.01.2020 - 08:19:20
00
Ja pouzivam vyradene letne s trakmi. Ta sietovina na trakoch naozaj nie je dovodom prehrievania. Bud sa clovek vie obliect do zimy, alebo nie.
24.01.2020 - 08:22:35
01
nosim membranove capaky od Castelli .Soprasso 2 wind . na predu je Gore Windstoper a zvysok Nanoflex. na to nosim volne kratasy a ked je uz pod -5 dam na to 3/4 volne kratasy co prekryju kolena.
24.01.2020 - 08:26:24
00
Ma niekto s tým skúsenosti?
https://www.davorin.sk/sportful-bodyfit-pro-termo-tricko-dr-damske-cierne-0800320.002/
Žena si to chce kúpiť. Tak sa chcem poradiť
24.01.2020 - 08:46:27
00
A čo od toho očakáva? Resp kde to chce nosiť a tak?
24.01.2020 - 09:32:26
00
Minulú nedelu ked som bol v MK na 5 hodinovom výjazde v krajne nepriaznivom počasí (dole pršalo a hore snežilo teploty od +1 dole po -3 hore) som mal na sebe gate Force X70 a bundu Force X100.
Nariek tomu že som zmokol ako prasa , mokrý som nebol a nebola mi ani zima. Mal som premočené zimné tretry lebo nasali vodu zhora z gatí.
Nečakal som že relatívne lacné veci môžu byť tak nápomocné v najhorších podmienkach.

Velmi pomohlo to že gate boli softshell na celej prednej časti a vzadu bol klasický superroubaix a bunda znútra upne suchá (10 000 mm vodný stlpec) a napriek tomu priedyšná a dýchala.

ešte dodám že zimná bunda ma stála 63 a zimné gate 37 a môžem jazdiť v podstate celú zimu. za 100 Eur.
(ešte k tomu treba prirátať zimné tretry za 77) a rukavice čiže spolu dajme tomu za 200 eur.


Naposledy upravil desertfremen dňa 24.01.2020 - 10:11:16, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2020 - 10:02:50
01
keyboard_arrow_up