Uz ste skusali rozobrat svoju vidlu???
áno 63% [ 20 ]
nie 25% [ 8 ]
nechavam to na servis 13% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 32
Nazdarek.Mam Marzocchi MZ Comp 2004 a rad by som z nou nieco spravil.Napriklad taky mensi tuning.Rozmyslam nad 2 moznostami.Pozn. pre tych co nepoznaju tuto vidlu jedna sa o pružinu/elastomer a to v oboch nohach,cize dual sided coil spring + elastomer.Co sa tyka vlastnosti vidli je fakt dost tuha,kope,male nerovnosti sice zvlada celkom v pohode,akurat so zdvihom nie som vobec spokojny (3 - 4 cm).
1.spôsob - vyberiem elastomery a nahradim ich nejakou pružinou (konkrétne pruzinou z RST Omega)
2.spôsob - vyhodim jednu z pruzin (pocul som,ze problem s nizkym zdvihom mal aj 54 kg chlapec s JUDI-nou,tak jednoducho jednu pruzinu vyhodil a hla,zazrak,bezala omnoho lahsie a zdvih bol uspokojujuci.
-urcite budem skusat odpory a rozmyslam aj nad mazanim

Co vy na to??? :) :) :)
20.04.2006 - 23:51:12
00
no neviem ci je to take jednoduche ako to tu popisujes, ale co som pocul o elastomerovych vidlach, tak najjednoduchsi tunning je skratit elastomery alebo jeden vyhodit, pripadne vymenit za makksie....ja osobne mam vidlu iba jednu a potrebujem ju jazdit, takze sa na neodborny zasah, ktory by ma o nu mohol pripravit, naozaj nechystam :wink:
21.04.2006 - 00:31:51
00
Tuningu sa netreba báť.Hlavne u elastomerových vidiel nieje príliš čo dorvať.Skús tam naliať olej.Nemal som tento model rozobratý ale,určite ju to nepoškodí.
21.04.2006 - 17:38:01
00
S typom MZ nemam osobne skusenosti, ale kedze sa jedna o elastomer, tak predpokladam, ze na mazanie je urcena vazelina - zatial ma nikto nepresvedcil o tom, ze ked do vidly elastomer/pruzina, ktora ma original od vyrobcu mazanie vazelinou nalejes olej, ze tym dosiahnes zväcsenie efektivneho zdvihu alebo podstatne zlepsenie chodu... Okrem faktu, ze ta vidla bude o 100-200g tazsia (zavisi od mnozstva oleja), sa podla mna jej jazdne vlastnosti prilis pozitivne nezmenia, maximalne tak mozno trochu klesnu odpory, ale to asi nie je hlavny problem tej vidlice ako citam.

Co mozem odporucit z praxe (uz som to tu pisal v inej teme) je poriadne "vypratie" elastomerov v tehnickom benzine alebo inom odmastovaci, ktory Ti neposkodi elastomery a vazelinu z porov elastomera dostane - MCU elastomer totiz moze fungovat spravne len ak nema zanesene pory vazelinou. Ak su pory MCU zanesene, tak sa podstatne znizuje stlacitenost, cize vidla nedosahuje plny zdvih a takmer uplne sa rusi tlmiaca schopnost, cize vidla "kope" ( tlmenie funguje na principe prudenia vzduchu cez pory MCU).
21.04.2006 - 18:02:28
00
TomPy ,keď tam naleje olej tak to bude ešte horšie,jediné rozumné riešenie pre amatéra typu Severín Praženica je kúpa mäkších elastomerov,prípadne dať do jednej nohy strunu a v druhej nechať pôvodnú zostavu aby elastomery aj niečo tlmili-inak to bude kopať.Prerobenie na olej struny alebo olej vzduch je už technicky náročnejšie, ale dá sa.
21.04.2006 - 22:00:37
00
Momo! Už som tunoval nejednu vidlu/ napr.Psylo XC,SR Duro, SR MG81/ U posledne menovanej /pružina/ naliaty olej výrazne pomohol,hlavne v zime.Psylo som prerobil z čisto pružiny na pružina/vzduch a z Dura som zo silne pretlmeného šitu 1,5mm vrtákom urobil žehličku.Nechcem sa tu vychvalovať ale vidli pitvám už cca 10 rokov tak ma nejeduj :)
21.04.2006 - 22:19:37
00
Je zaujímavé ako ľahko sa najeduješ,ak elastomery zaleješ olejom póry sa upchajú a pružiť to nebude.Urobil som to na starej Judy SL a bolo to ako keby som do nej dal porisko z metly.Potom pomôže len rada od Jezusa
21.04.2006 - 22:35:56
00
Nejedujem sa.Inak to čo hovoríš je pravda,ale iba u polyuretanových elastomerov.šťastní majitelia mikrocelulárnych mazať môžu.Elastomery sú anachronizmus,preč s nimy! Idem spať.
21.04.2006 - 22:45:54
00
I have MZ comp and I opend it and cutef off about 3-4 cm of the elastomer and I have put also on the springs some oil, also I regulary use Brunox on the upper tubes and it works 100% better then when I bought it ( with my bike ).
:)
04.05.2006 - 16:17:48
00
Type something us something too slovak :cry: :lol:
04.05.2006 - 19:22:18
00
cisty blazni .... :D.....
liat olej na elastomer (nech je uz akykolvek) ?
ja som skor za vymenu .... ci uz elastomerov za meksie alebo rovno celej vidly....
04.05.2006 - 20:02:52
00
some time ago I tought that our languages are similar but....
:) I understand little sk :/ sorry ( I'm from poland)

You can put some oil but If it is too fluent it will slip to the bottom and ... :/
you can try with some better lubricating oil (replace the one which was in the firts place)
04.05.2006 - 21:26:52
00
8) :) Mebbe am he's comprehended=try some heavy oil,no?
PS Where lives now :?:
04.05.2006 - 22:47:26
00
Nič proti odbornej debate ale accik ta angličtina to je meisterstuck, maturujes z cudzieho jazyka? lebo ked hej nechcel by som ťa hodnotiť. :P
05.05.2006 - 08:19:27
00
Nič proti odbornej debate ale accik ta angličtina to je meisterstuck, maturujes z cudzieho jazyka? lebo ked hej nechcel by som ťa hodnotiť. :P


Taťuldo, ze sme este nevideli ako pises po anglicky ty, ale stale len kecas, ze to je zle a to je este horsie :lol: :lol: :twisted:
05.05.2006 - 11:47:56
00
keyboard_arrow_up