kotogo je fajn, nejakych 10-15 rokov dozadu sme to veľa používali, až tak že som si kúpil s keramickým vrchným dielom, bol aj dosť drahý, (asi to zle nalepili,alebo ako tú závitovú časť k tomu dostali) a ten mi jedného dňa vyletel, dostal som to na brucho hruď, tvár som stihol odlkoniť a kava zo sitka na plafóne. bolo to prvý rok po rekonštrukcii.....nepopálilo ma, lebo som mal na sebe stare hrubé nepríjemné tričko,ktoré to popilo..a zaujímavé to z plafóna, tá vylúhovaná kava nezanechala fľaky, bola suchá.....
27.01.2020 - 08:34:35
00
Jaiub napísal:
... Brika je urcena na dve salky, 14g kavy, 100ml vody. Pomocna riska v nadobe na extrakt je na 80ml, co sa mi zda malo, ja zatial davam vodu pod ventil v dolnej casti. Teraz som to odmeral a je to 140-150ml takze asi tam bude problem, zajtra skusim s menej vody, tych 80-100ml.

Urcite menej vody (ta ryska nie je pre srandu), aby ostal priestor na vyvoj pary a zodpovedajuci tlak.
27.01.2020 - 09:39:23
00
Ahoj. Ja mám Moka kávovar Brikka. Mám ju na 4 šálky. Keď dodržíš návod, tak ti urobí krásnu krému, ktorá ale spadne do 15-20 sekúnd, lebo extrakcia nie je robená ako v pákových kávovaroch.
Voda sa dáva pod ventil. Káva plné sitko, nie menej ani viac.Mletie dávam tak trochu hrubšie od toho na presso. Chuť je vtedy plnšia. Ak dáš mletie ako hrubšiu soľ, tak nie je tak výrazná. To si treba poexperimentovať. Keď sa otvorí piest a začne sa extrakcia, dám kávovar preč z tepla. Extrakcia dôjde aj tak a káva potom nemá pripálenú chuť. Návody sú aj na youtube.
27.01.2020 - 12:41:30
00
... na YT je vela videi, ako spravit "cremu", napr.



Vsimol som si, ze vodu plnia podla ref. rysky v zbernej nadobe (alebo navodu).
27.01.2020 - 13:17:38
00
Ano pani, tie videa mam napozerane este som ani Briku nemal :-) A prave to mi je divne, ze robim to myslim uplne rovnako ako na nich-vsak co uz by sa len na tom dalo pokazit, naplnit sitko, naliat vodu a dat varit ze. Ale aj to robim zrejme zle :-) Poobede to skusim s menej vody a uvidim. Potom uz asi len skusit vymenit kavu, zatial kupujem mletu. Mam v plane nieco taketo, stale to plati za najvyhodnejsiu kupu v tej cenovej kategorii? Tych 50€ je max strop, idealne menej.
https://www.aliexpress.com/item/32850464714.html
27.01.2020 - 13:29:03
00
No bez kvalitnej suroviny nespravis cremu ani na pakovom kavovare a nie to este na Brike. Takze hned prve co sprav kup cerstvo prazenu kavu, samozrejme zrnkovu a pomliet len potrebne mnozstvo tesne pred pripravou. Mimochodom tie predavane mlete kavy ani boh netusi ako jemno/hrubo boli pomlete
27.01.2020 - 14:22:07
01
Tak urcite, to nespochybnujem. Len nechcel som hned vyhodit dalsich 50€ za mlynec ked som este ani len nevedel ci mi bude tento typ kavy chutit... A dalsia vec pokazde mlet, predsa som len clovek a lenivost je prirodzena vlastnost, takze si musim pricuchnut ku mletiu a spravit z toho ritual :-) Zatial skusam len obyc kavu typu https://www.cafepoint.sk/kava/mleta-kava/lavazza-crema-gusto-250g-mleta a dalej chcem skusit nieco taketo, urcene pre mokku https://www.cafepoint.sk/kava/mleta-kava/intenso-100-percent-arabica-250g-mleta-kava https://www.cafepoint.sk/kava/mleta-kava/intenso-forte-150g-mleta-kava
Ak to nebude lepsie idem do mletia, moze byt ten co som postol vyssie?
27.01.2020 - 15:00:08
00
ako chceš zistiť či ti bude taký typ kávy chutiť keď do toho sypeš také patoky...ak sa ti nechce mlieť tak niektoré pražiarne ti kávu aj pomelú, ja si tak objednávam na french press do práce
27.01.2020 - 15:07:46
00
Obávam sa, že bez kvalitného mlynca a bez čerstvej kávy kľudne z nejakej SK pražiarne si tu Briku nikdy nevychutnáš. Pokiaľ ma pamäť neklame tak na Briku sa melie pomerne jemne teda "skoro" ako na espresso a to ti nezvládne skoro žiadny ručný mlynec a už vôbec nie do 50€. Tým ťa nechcem odradiť ale keď chceš mať piteľné výsledky tak treba aj čo to investovať skúšať a skúšať a to všetko stojí nejaké to €. Na tie mleté kávy sa vykašli ako prvé to nie je dobrý začiatok a skôr naopak ťa to odradí od ďaľšieho laborovania a časom dosiahnutia obstojných výsledkov.
Ono je to na videu veľmi jednoduché keď pozeráš na prípravu v Brike ale ver mi, za všetkým je kopec času pokusov a nezdarov aby si sa prepracoval k niečomu takému ako na tých videách. Ved aj na pákovom kávovare je to "easy" namlieč, utampovať a dpraviť shot ale... chce to mať už niečo v oku a v rukách aby sa to darilo a k tomu sa musíš postupne proste domlieť, dotampovať, dopiť :D
27.01.2020 - 15:27:24
00
Niečo o káve : Zlaté zrnko
https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11413
27.01.2020 - 15:33:22
00
Ku Korytnici, našiel som jedného distribútora a ten mi odpovedal, že plnička mimo prevádzky a nevedia do kedy to bude trvať
27.01.2020 - 15:38:06
00
Nič no vyskúšame tu dobrú vodu 😁
27.01.2020 - 15:43:01
00
dodo043 napísal:
Nič no vyskúšame tu dobrú vodu 😁

Ja som sa už zásobil a dnes som nalial prvú fľašu, tak uvidíme aký bude chuťový profil. :D
27.01.2020 - 15:54:14
00
Asi skočím večer do agromilku aj ja pre nejaké zásoby. Ale veď aj Peter si ju chválil, tak asi bude ok. A keď nie budem zase o niečo múdrejší ☹️
27.01.2020 - 15:57:50
01
dobi235 Pozor, nikde som nenapisal ze mi ta kava nechuti alebo ze som nejaky narocny kavopic. Prave naopak, mozno by som ani nevedel ocenit nejaku echt dobru kavu... Aby som to uviedol do kontextu, prechadzam z kapsuloveho tchibo kde mi uz prestavala chutit a je aj draha pri zvysujucej sa spotrebe kavy, a predtym pakoveho kde ma nebavila ta pracnost s pripravou, mletim, upratovanim.... Taktiez som nemal, a ani nebudem mat zaujem kupovat kavu za neviem 15€ a viac 250g. Mam taku moralnu hranicu 8, mozno 10€/250g. Myslel som to skor v tom zmysle ze chut kavy ano, ale aj pracnost, priprava a vsetko okolo toho vseobecne. Najradsej mam kavu na dve stlacenia tlacitka
pripravenu do minuty... Inac odkial objednavas tu kavu? Celkom sa mi ta myslienka lubi.
bruno75 ten mlinec som sem dal preto, lebo bol par stran dozadu odporucany a splnal moje limity. Je mi jasne ze sa s tym treba hrat a skusat, a ja prave zacinam. Odkial kupujete tu cerstvu kavu?
27.01.2020 - 16:04:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up