ivan napísal:
Výborný výkon. Za tebou dobehol Erik Mikuš. Nepoznal si ho náhodou ? Začínal u mna s behom ako žiak SOU elektrotechnického na Rybničnej. Trénovali sme tam na kolečku okolo malého rybníka /už asi vyschol/, na ihrisku školy a tuším dačo aj na Interi.

Samozrejme poznám , kedže som behal aj na dráhe tak som často vídaval .
20.01.2020 - 19:32:11
01
Hack3r napísal:
ja netvrdim opak ivan, ale si v behani teroretik a tu na fore su povacsinou len hobby bezci. zbytocne tu budes hadzat tabulky, grafy a tonu omacky okolo toho. v podstate je to bez odozvy a bez realneho vyuzitia. je mi jasne ze sportom zijes cely zivot, no naozaj si zvaz co sem ma vyznam davat a co naopak absolutne. bezne sa tu beha medzi 5-6 minut/km, takze je fakt zbytocne sem davat treningove plany pre raketove tempo


Nerozumieš tomu, nemáš prehľad. Nedal som tu tréningový plán ale reálne odbehaný týždeň.
Behá sa tu aj 7 kilometrový pretek po 3:29 minut/km. Aký teoretik ? Praktik. Tréner - v praxi - so všetkým čo k praktickému tréningu patrí - praktická odborná športová masáž pretekára, praktické manažovanie vymyslením nie okopčením, nie vygooglením, vymyslením nového tréningového systému ktorý oproti ostatným už neúčinným klasickým systémom viedol k výraznému zlepšeniu už neperspektívneho, nedostatočne talentovaného bežca ktorý nakoniec získal titul majstra Slovenska v cestnom behu, v pretekoch nechal za sebou bežcov Dukly, neperspektívny bežec patrí nakoniec historicky medzi 10 najlepších Slovákov /ak nerátame bežcov českej národnosti pretekajúcich určitú dobu za Duklu BB, .../ v polmaratóne. Prakticky.
20.01.2020 - 20:01:07
01
Lost napísal:
Volodja dík, prihlásený som na Lazovu 100ku, takže bude to masaker, som zvedavý pokiaľ dôjdem...

Pocitaj ale s tym, ze to je naozaj cca 114-115km, nie 100ka :lol: /cca 3400-2500 vyskovych/.. vela ludi to inak chodi za viac ako 24h, ale ti co dobiehaju prvi /pod 11hodin/ su z inej planety .. bol som to uz 3x bajkom /videl som tych prvych behat/, aj bajkom je to v aprili celkom dost makacka, aj ked vela km je po asfalte. Minuly rocnik to bolo teda dost drsne. 2006 zas som skoro zhorel. Som zvedavy tento rok :D /inak behat/peso ist toto, tak ma odvazaju uz s prvej obcerstvovacky na Bradle :lol:/

Inak citam, citam /od starsieho data/ a pozeram, ze tento mesiac zrazu strasne vela prispevkov. A naraz vidim, ze uz aj tu trenuje znamy element, tak mi je to jasne :D /dovtedy to bolo fajn citanie :(/
21.01.2020 - 15:28:52
02
lto viem, propozície mám naštudované, uvidíme, ako to pôjde v reáli :) že budem aspoň 20h na nohách je mi jasné
21.01.2020 - 16:25:56
01
randy napísal:
Take objemy uz nik v treningu nebeha a druha faza uz nebyva bezecka.

Devin-BA nie su preteky, ktore vy vyhladavali vytrvalci. Staci sa pozriet na prvych 10 miest z minuleho roka https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/3828?rid=3154&eventid=1
Tych zahranicnych nepoznam, no zo Slovakov je len Jozko Urban maratonec, Matus Verbovsky drahar a triatlonista a vsetci ostatni su drahari.


A preto, že už nik v tréningu také objemy nebehá a druhá fáza už nebýva bežecká, preto za posledných takmer 20 rokov nik okrem Sahajdu a Vitka polmaratón pod 1:07 hod. nezabehol. Len títo dvaja Slováci. Sahajda, ktorý takéto objemy behá, naviac veľkú časť z nich vo vysokej nadmorskej výške a Vitko ktorý kde a akými objemami trénoval s istotou neviem ale pochybujem že by nabehal ročne objem menší ako 5 000 km /toľko majú niektorí zanietenejší účastníci cestných behov bez výraznejších výsledkov/ ktorým dosiahol spomenutý výkon. Do roku 2001 dosiahlo za 18 rokov výkon pod 1:07 hodiny 17 Slovákov kým za posledných 19 rokov dvaja. Zrejme aj vdaka tomu ako píšeš že sa teraz behá - nie ,,Takými objemami,, , druhá fáza už nebýva bežecká, ... Takto sa teraz behá ? Takto sa má behať v pretekoch ? Takto pomaly ?
To čo som dal 168 km za 7 dní v najťažších týždňoch prípravy nie sú veľké objemy ale veľká intenzita. Takmer polovica zo 168 km - 81 km sú úseky, beh na ANP. 81 km za týždeň pace 3:19 min/km. Každý deň v priemere 12 km pace 3:19 min/km. Týždenný priemer pace všetkých 168 km /aj s 87 kilometrami klusania tempom 4:25 min na km pri pulze 125 bpm/ bol 3:53 min/km - denne 24 km. Ani ročný objem 5000 km nie je až ,,Taký veľký objem,, a aj napriek tomu bol postačujúci na polmaratón pod 1:07 hod. naviac bez prípravy vo vysokej nadmorskej výške. Tréningom v 240 m.n.m.

Devín-BA sú vytrvalostné 12 kilometrové bežecké preteky. Vyhľadávajú ich a presadia sa v nich kvalitní vytrvalci špecializujúci sa na trate od 5 000 m po maratón. Pre strednotratiarov a šprintérov sú určené preteky do 1 500 m. Vytrvalec nerovná sa maratónec ale bežec od 5 000 m po maratón prípadne dlhšie neolympijské disciplíny - trate /ultramaratóny s rozličnou dlžkou trate/.

Prílohy:

bežecké objemy.PNG
bežecké objemy.PNG 141.68 KiB thumb_up0thumb_down

22.01.2020 - 05:55:07
00
Ahojte, viete odporuciť nejaku nezateplenu bundu proti vetru? Nieco s dobrým pomerom cena / výkon, Nepotrebujem ziadne ultra lahke verzie. Hlavne nech ma dobru priedusnost. Dakujem
29.01.2020 - 08:08:21
00
ja mam tuto a je super Test , Ferrino Kunene Isto sa da najst nieco podobne aj v Decathlone a ya rozumny peniaz
29.01.2020 - 08:13:33
00
Skus blizsie vysvetlit "proti vetru" a zaroven "dobru priedusnost"...? :x
29.01.2020 - 09:16:34
00
Predpokladám "paropriepustnosť" smerom von... Ja mám dve bundy, obidve z hľadiska "vetruodolnosti" rovnaké, ale v jednej sa potím ako somár v kufri a druhá pekne odvádza vlhkosť von... Je v tom rozdiel...
29.01.2020 - 09:50:02
01
ja by som kupil lahku "fukerku" a pod to sa rozumne obliect podla teploty. Tu si pozri take bundy, filter je na bezecke bundy a proti vetru> https://www.sanasport.sk/bundy/muzi/sport--beh/vlastnost-oblecenia--ochrana-proti-vetru?sortingKey=2
29.01.2020 - 09:58:54
00
knieza1 Našiel som túto.
Nemám ju vyskúšanú, ale išiel by som si nej, keby bolo treba....

https://www.4camping.sk/p/panska-bunda-northfinder-northcover/#73794
29.01.2020 - 11:46:55
00
Skor by som to preklasifikoval z vetrovky na behanie na vetrovku po behani :) Teda ja pouzivam vetrovku len v tatrach, ked zastaneme na chate a je chladnejsie. Ked sa zacne s behom, tak hned ide dole.
Teraz v zime pouzivam len bezecky rolak a pod nim termo podla teploty a planovanej intenzity + dlhe nezateplene elastaky.
29.01.2020 - 11:57:34
03
Podobne, ale keď silno fúka, tak si dám tenkú vestu.
29.01.2020 - 12:21:16
00
ano kym nefuka, nemrholi alebo nesnezi to nosim podobne aj ja. ale knieza sa nepytal ako sa ma obliect ale aby sme mu poradili nejaku vetrovku
29.01.2020 - 12:25:28
01
Tak potom.. ja mam pansky model kriklavozltej tejto https://www.craftsportswear.com/craft-e-commerce/women-1/jacket--vests/1903199-2653/ Je to uplne tenucka vetrovka, dobre odvetrana vdaka dieram.
29.01.2020 - 13:09:06
00
keyboard_arrow_up