Nedavno som si kupil tretie blatniky, a kto by povedal, zase nepasuju. Asi uz ich vracat nebudem a sam si vymyslim ako ich prisposbit mojmu nestastnemu bajku.
Potreboval som nejaky quick and dirty solution, takze som si vyrobil ass saver a predny blatnik z flexibilnej krajacej dosky (FINFÖRDELA) z Ikei.
Zadnym som sa dal inspirovat originalnym ass saverom, len som to urobil o centimeter sirsi, predny je moj napad. :D

Prílohy:

IMG_20200129_083038.jpg
IMG_20200129_083038.jpg 1.03 MiB thumb_up2thumb_down

IMG_20200129_083059-COLLAGE.jpg
IMG_20200129_083059-COLLAGE.jpg 839.21 KiB thumb_up3thumb_down

29.01.2020 - 11:25:14
02
Jules super dobrý tip.
29.01.2020 - 12:23:00
01
Dannci napísal:
Nevyzerajú také úzke kolesá komicky v širokej vidle a zadnej stavby?


Na mojom Corratec allroad tie 28 plaste vyzerali uplne v pohode. A tym som mal v podstate cestak. Dovod skusit 32 mm plaste je aj totozny s tvojou dilemou. Ak by mi to stacilo, rozmyslal by som nad kupou Bianchi Infinito, co je endurance bike.
90% jazdim do prace a (ne)cesty, zvysok lesny teren a hladke traily.
Momentalne ale jazdim v bratislavskej blatozime 42 mm maxxis wormdrive, ktory mi uplne vyhovuje. Na asfalte odvaluje a na srackach a v zakrutach podrzi.
29.01.2020 - 20:13:31
00
Ahojte, čo si myslíte o tomto ?

https://m.bikester.nl/978908.html

Hľadám niečo podobného štýlu ako sa tu spomínalo v poslednom čase (gravel, nie veľmi drahý, aby som sa ho nebál pred obchodom zaparkovať a pod.).. Žijem tak napoly v NL, takze to, ze je to holandský predajca by mi v podstate vyhovovalo.
Okrem tohto som obzeral ten spomínaný decathlon alebo GT Grade Comp 2018... Hlavné používanie v Holandsku kde prakticky nie sú kopce po ceste, cyklotrasách, niekedy poľných chodníčkoch a pod..

Zatiaľ som to tu len čítal, toto je prvý príspevok...a dosť mám z toho hokej čo je vlastne dobré a spoľahlivé :D

Dik za každú radu :)
30.01.2020 - 14:44:08
00
Decathlonom nič nepokazíš. Výhodou je, že si to môžeš ošahať na mieste a isto aj v Holandsku sa nájde Decathlon. Je to seriózna značka. To GT neviem či ešte nájdeš 2018 model niekde. Potom viem, že ešte Marin má nejaké gravely okolo 600€. V cene okolo 600€ toho veľa nebude, skôr to bude o tom, nájsť akciu na model. Väčšina modelov začína okolo 800€

Za mňa ak môžem poradiť, ak chceš taký low cost
1) osadenie sadami Shimano Claris a Sora je plne postačujúce na to, čo si opísal. Či už páky radenia budú Shimano alebo Microshift je jedno, oboje stačia. V Srame sa nejak neorientujem. Určite by som šiel do 2 prevodníka, oceníš to
2) je to Holandsko, teoreticky karbónovú vidlu tam potrebovať nebudeš, to robí zhruba 150-200€ na cene biku, terén asi nejaký extra rozbitý nebude.
3) kolesá stačia bežné, plášte od 32-37/38, väčšie netreba, dokonca ani s nejakým extra agresívnym vzorom, keďže prevažne cyklotrasy

Potom je tu ešte možnosť kúpiť klasický cestný bike, pozrieť niečo, kde sa dajú osadiť tak 32/33 plášte a dať tam tie. Gravel je novinka, ľudia to chcú a ceny sú vyššie. Cestný bike kúpiš za lepšiu cenu a výber bude lepší. Pokiaľ neplánuješ vo veľkom jazdiť mimo cyktrotrasy, ale proste len nejaký kratší presun, alebo sú tie poľné cesty pomerne kvalitné, tak nie je o čom, pôjdeš troška pomalšie ako s gravelom. Osobne by som sa nebál nechať v tom prípade cestné plášte 28. Sám som tak niekoľko rokov jazdil a nebol výrazný problém. Aj to je možnosť.
30.01.2020 - 15:26:00
01
Decathlon ho praveze nema na predajni tuna v okoli, takze si ho nemozem teraz okukat :)
To GT je akurat tuto na eshope :)
Ten bike, ktory som tu postol praveze celkom zapada do toho co si tu pisal - kolesa 35, hlinikova vidlica, Claris/Sora, .. a dufal som, ze bude nieco s kotucovymi brzdami a aj to splna :D ... a akurat je v akcii za 600 :D

.. len som kukal, ze ten serious u nas je dost neznama znacka a nechcel som kupit nejaku blbost, kedze sa v tomto fakt nevyznam.. Na druhu stranu je mi jasne, ze bike za 600 nebude osadeny ako bike za 1500 :) Chcem to hlavne na cestu do prace (15+15km), cestu na ryby na lahko, niekedy len tak pre radost a tak podobne :)

Prílohy:

bike.png
bike.png 93.39 KiB thumb_up0thumb_down

30.01.2020 - 18:36:01
00
Na ucel, co si tu opisal, ti ten bike bude uplne stacit. Znacku teda nepoznam, ale tak mas nan normalne 2 roky zaruku, tak by som sa toho nebal.
30.01.2020 - 20:29:07
00
Ahojte, hladam commuter do prace/obchodu/mesta a rozhodujem sa medzi HT a gravelom. Plus by som ten bike vyuzival za mokreho pocasia. Celkom sa mi pozdava: https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc120-kotuce-id_8545836.html. Mate s nim niekto skusenost? Podla fotiek je tam miesto na sirsie pneu. Dalej by ma zaujimal, ci je mozny upgrade komponentov, ked znicim tie co su tam teraz, bez toho aby som to musel zlozito prisposobovat. Cize vymena brzd za hydraulicke, pohon za Claris alebo Soru.
Diky
30.01.2020 - 21:06:40
00
Samanko pokiaľ ozaj chceš bike na ryby, potom nejakých 15km do roboty a z roboty, občas sa prejsť a si ochotný obetovať kotúčové brzdy tak zaujímavá voľba je https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc-100-id_8545769.html# . Je to síce 1x7 ale úplne postačuje, cena je nízka, v prípade krádeže, či vandalizmu peňaženka nebude tak veľmi plakať. Navyše na biku už sú priamo 32 plášte s jemným dezénom, je tam pomerne vzpriamený posed. Aspoň ja osobne by som na to, čo si popísal volil tento bike. Predpokladám, že za veľkého dažďa, a nejakého veľkého blata jazdiť nebudeš.

biker09 pokiaľ máš v pláne časom robiť upgrade biku, pozrel by som sa už po drahších bikoch, čo najbližšie k tomu, čo chceš. Hydraulické brzdy sem,sady Claris a Sora tam, páky, lanká, všetko stoji peniaze a postupne zistíš, že si minul na upgrade,j
31.01.2020 - 00:02:21
00
Vobec su hydrauliky kompatibilne so Sorou resp. Clarisom? Mam pocit, za az Tiagra.
31.01.2020 - 06:24:33
00
biker09 napísal:
Ahojte, hladam commuter do prace/obchodu/mesta a rozhodujem sa medzi HT a gravelom. Plus by som ten bike vyuzival za mokreho pocasia. Celkom sa mi pozdava: https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc120-kotuce-id_8545836.html. Mate s nim niekto skusenost? Podla fotiek je tam miesto na sirsie pneu. Dalej by ma zaujimal, ci je mozny upgrade komponentov, ked znicim tie co su tam teraz, bez toho aby som to musel zlozito prisposobovat. Cize vymena brzd za hydraulicke, pohon za Claris alebo Soru.
Diky


chlape, neblazni, toto upgradovat ? ved tam musis vymenit komplet vsetko - packy (ak chces hydro)
to kup radcej RC 520 (mam ho doma) a budes na lepsej cene ...

mam tam aktualne 35-ky plaste a budguardy. takze priestor tam je aj na sirsie pneu ako su osadene.

ak mas otazky, pytaj sa. co budem vediet, rad zodpoviem.
31.01.2020 - 06:38:32
00
DIky za reakcie. Aby sme sa spravne pochopili, nechcem hned po kupe robit upgrade komponentov. To by som rovno kupil iny bike. Budem sa vozit s tym co tam je, pokym to bude fungovat. Ale bike dostane zabrat, lebo s nim planujem chodit aj v zime do prace (sol/voda).
Skor ma zaujimal upgrade po tom ako znicim napr. pohon a v bazari najdem Soru za vyhodny peniaz, tak ci ju tam potom dokazem pouzit.
31.01.2020 - 07:32:06
00
Kup si rovno so Sorou a nemusis upgradovat, ked znicis kupis novu prehadzovacku za dvacku.
31.01.2020 - 08:03:18
00
Však to. V Decathlone majú tie RC 500 či aké to je číslo na Sore a stojí to 600€. Načo zbytočne šaškovať. Rozdiel 120€. Prípadne ak sa bojíš soli, vyššie som odporúčal ten RC100, stojí to 250€, vzadu prehadzovačka Tourney, cena 10€, ide tam ešte 7 rýchlostná reťaz, teda si hrubšia a viac vydrží ako 8+ rýchlostné reťaze a je lacnejšia. Prešmyk to nemá, tam starosť odpadá. Má to síce klasické brzdy, ale ľudia na nich jazdia cez 60 rokov a sú tu. Áno kotúče sú fajn, na druhú stranu pokiaľ človek nemá pevné osky, je s nimi oštara, ak sa pohne s kolesom. Tu čo? Zoderiem gumičky, za 10€ kúpim nové, za 10 minút vymením a nastavím a jazdím ďalej.


blackseal Claris a Sora asi nemajú hydraulickú verziu, ale viem, že existujú nejaké hybridy, že stačia páky na lanko a hrydraulika je niekde priamo na brzde pri kotúči. Na to som narážal. V každom prípade takto to riešiť je blbosť podľa mňa a vyhodené peniaze
31.01.2020 - 08:51:00
00
Dnes testovacia jazda. Sigma nahodená, zadný vak tiež ale hlavne SPD a tretry..... je to super zatiaľ som nespadol ani raz ale bola situácia keď som si myslel že to už nevycvaknem a bude hanba. Zistil som že pri zatáčaní sa mi dostáva koleso a tretra do kolizneho kurzu. Musel by som tretry posunúť nejaký centimeter dozadu aby som mohol zatočiť.
Ale počasie bolo super ?
A ešte by som zabudol tie plášte držali na ujazdenom snehu a kaši ako prilepené a na asfalte išli ticho a ľahko .... zatiaľ chválim ?


Príloha:
IMG_20200201_154016.jpg
IMG_20200201_154016.jpg 1.37 MiB thumb_up2thumb_down

01.02.2020 - 18:32:17
03
keyboard_arrow_up