ikon 2.6 na rafiku i30 ma sirku 2.5.. rekon by mal byt to iste. ked pride pomeram
30.01.2020 - 21:20:07
01
jazdil som aj ikon 2,2 exo, aj michelin force xc 2,25 tu nizsiu radu a aj barzo TNT 2,25
asfalt - najrychlejsi michelin, ikon, barzo
teren mokro - barzo, ikon, michelin
teren sucho - barzo, ikon a michelin velmi podobne
terenu sucho a zmiesany povrch - barzo,ikon a michelin porovnatelne
vydrz vzadu - barzo 2000+- ale aj dost asfaltu, ikon 2000, michelin 1200 a uz je na 60% zjazdeny a bocne stuple sa uz odlupuju na niektorych miestach
vzorka vyska - najlepsia barzo, ikon a michelin
vaha - michelin, ikon, barzo
pre mna idealna kombinacia bola na leto do sucha a asfalt barzo vpredu, michelin vzadu, jesen barzo vpredu a ikon vzadu, zima do snehu forekaster vpredu a barzo vzadu :)
31.01.2020 - 12:34:28
00
Mal som na oboch kolesach Michelin Wild Grip´r.Zadny som dorazil na jesen do hladka,ziadny odrthnuty stupel.Bocnice su tensie ako Maxxis Exo.Popravde by som chcel opat WG´r,ale na 26" uz akosi nieje.Teda som uvazoval nad XC,ale dezen je na moj vkus taky maly,jemny.Preto ma zaujal AM.Dezen totozny,no vassi.
Oproti WG´r,ale menej agresivny,teda z mojho pohladu vhodny na zadne koleso.Co sa tyka valiveho odporu to porovnat neviem,nikdy som sa o to moc nezaujimal,lebo mtb mam hlavne do terenu a tam nech to drzi.To by som musel prejst okruh na jednych plastoch a potom hned presadnut na druhy bike s inymi plastami.Mne sa v pohode slapalo aj s 850g drapakmy :-)
Ako dalsiu alternavu (a to asi aj bude skutocnost na leto) mam Nobby NIc na obe kolesa,pripadne dozadu Rocket Ron.vsetko v sirkach 2,25.
31.01.2020 - 14:01:21
00
vokalvokal napísal:
jazdil som aj ikon 2,2 exo, aj michelin force xc 2,25 tu nizsiu radu a aj barzo TNT 2,25
asfalt - najrychlejsi michelin, ikon, barzo
teren mokro - barzo, ikon, michelin
teren sucho - barzo, ikon a michelin velmi podobne
terenu sucho a zmiesany povrch - barzo,ikon a michelin porovnatelne
vydrz vzadu - barzo 2000+- ale aj dost asfaltu, ikon 2000, michelin 1200 a uz je na 60% zjazdeny a bocne stuple sa uz odlupuju na niektorych miestach
vzorka vyska - najlepsia barzo, ikon a michelin
vaha - michelin, ikon, barzo
pre mna idealna kombinacia bola na leto do sucha a asfalt barzo vpredu, michelin vzadu, jesen barzo vpredu a ikon vzadu, zima do snehu forekaster vpredu a barzo vzadu :)



Dík moc. Ja som to tiež tak nejako asi bral len som si v tom nebol istý, lebo Vittorie som len vždy obzeral, ale nekúpil.
Teda som včera objednal 2 ks BARZO 29x2,25. Hádam to bude dobré :) :y:
31.01.2020 - 14:29:31
00
s barzom budes spokojny, mne ho bolo luto drat na asfalte, tak som na leto zobral na skusku michelin, spokojny som bol, len isiel rychlo dole, barzo som chcel opat, ale je drahy, ja som ho mal este v starsej verzii za 25 eur, tak som kupil teraz vredestein black panther xtrac, jazdil som ich este na 26 a boli vyborne, len su tiez drahe ale nasiel som ich v TR verzii za 28 a tak som objednal dva kusy rovno aj do zasoby :)
31.01.2020 - 14:37:39
00
RANDAL napísal:
Mal som na oboch kolesach Michelin Wild Grip´r.Zadny som dorazil na jesen do hladka,ziadny odrthnuty stupel.Bocnice su tensie ako Maxxis Exo.Popravde by som chcel opat WG´r,ale na 26" uz akosi nieje.Teda som uvazoval nad XC,ale dezen je na moj vkus taky maly,jemny.Preto ma zaujal AM.Dezen totozny,no vassi.
Oproti WG´r,ale menej agresivny,teda z mojho pohladu vhodny na zadne koleso.Co sa tyka valiveho odporu to porovnat neviem,nikdy som sa o to moc nezaujimal,lebo mtb mam hlavne do terenu a tam nech to drzi.To by som musel prejst okruh na jednych plastoch a potom hned presadnut na druhy bike s inymi plastami.Mne sa v pohode slapalo aj s 850g drapakmy :-)
Ako dalsiu alternavu (a to asi aj bude skutocnost na leto) mam Nobby NIc na obe kolesa,pripadne dozadu Rocket Ron.vsetko v sirkach 2,25.


Ja som teraz pokusne jazdil MICHELIN Force AM 29x2,25 na prednom kolese a vzadu Force XC 29x2,1, ale keďže odpor ma dosť brzdí a pripravuje o sekundy, tak som to dal preč. Ten zadný plášť ako tak, ale ten AM vpredu to vyslovene cítiš ako ho musíš silou pretláčať..to je odpor. Zadný plášť XC v tom rozmere navyše na snehu je okamžite bez trakcie. Celkovo IKON 29x2,35 vpredu aj vzadu je ďaleko lepšia kombinácia.
Ale pre človeka čo ozaj dokáže silovo ťahať aj s odpormi a nevadí mu sekunda hore-dole, tak FORCE AM na zadné koleso by bolo super. Ak chceš tak mám ho nahodený ešte, tak môžem fotku reálnu spraviť ako to vyzerá na ráfe..V pondelok idú dolu a do skladu a namiesto nich VITTORIA Barzo :)
31.01.2020 - 14:38:53
00
RANDAL 26tky wild grip r sa este obcas objavia v decathlone, ja som ich jazdil tiez este na 27,5 biku a nestazoval som si
31.01.2020 - 14:39:14
00
Prave tam som objavil Force XC,preto som sa zacal poskulovat aj po AM,ze by som vyskusal kombo ako pise branomelis .No ked je ten AM brzda vpredu,tak vzadu to bude este horsie.Gripr som nasiel,ale su na dotaz a postou by ma 1 vysiel na 35€ a az tak velmi po nom netuzim,ked za tu cenu uz mozem mat Snakeskin Schwalbe.
31.01.2020 - 18:51:19
00
RANDAL napísal:
Prave tam som objavil Force XC,preto som sa zacal poskulovat aj po AM,ze by som vyskusal kombo ako pise branomelis .No ked je ten AM brzda vpredu,tak vzadu to bude este horsie.Gripr som nasiel,ale su na dotaz a postou by ma 1 vysiel na 35€ a az tak velmi po nom netuzim,ked za tu cenu uz mozem mat Snakeskin Schwalbe.


Ja som to tak bral, že keď nie sú brzda ani 850 g plášte pre teba, tak možno ten FORCE AM by si uživil vpredu aj vzadu. V podstate sa jedná o FORCE XC s väčšími knobmi ako si správne napísal. Ja som si to vyslovene do snehu a blata kúpil, ale na suchej ceste mierne prešvihujem cenné watty a aj do kopca po asfalte je to cítiť spomalenie. Navyše som zistil, že uživím aj menej agresívny plášť na technických trailových pasážach. Ide len o to nebyť drevo.
Neviem ako úplne jazdíš, ale nemuselo by to byť pre teba prekážkou. Ja vyslovene naháňam sekundy do kopca, dole kopcom mňa ani nebaví jazdiť a ani po rovine, ale je to súčasť XC, tak musím. Napríklad na asfalte potrebujem držať priemer aspoň 30km/h na 8km úseku a tam už to cítim, že to brzdí. Ale každý máme zas iný štýl. :tmi:
31.01.2020 - 20:19:29
00
Joooj,tak ty si pretekar,to ja sa nenahanam :-) 30km/h priemer na 8km useku nedam ani na Hybridovi a to tam mam uplne hladke plaste.
31.01.2020 - 22:22:05
00
Kto by niekedy hľadal vo fórach,či sa vojde 2,8 plášť do boost vydlice na 35mm rafik,tak odpoveď je áno ? konkrétne je to maxxis dhr 27,5x2,8. Šírku má presne 2,8,meral som to aj mikrometrom. Ešte som to nejazdil,tak som celkom zvedavý,či nejak pocitim extra grip ako to tvrdia na bikeradar
03.02.2020 - 12:32:26
00
Toto video hádam zdovodni moje rozhodnutie dávať na bike takú hmotu gumy
a zodpovie aj na predchádzajúce otázky vo fóre k valivemu odporu úzkych vs. širokých pneu na MTB. Aj keď zisk casu sa javí ako minimálny,ale keď sa tým značne zlepší grip ,ale nie za nejaké výrazne obmedzenia,prečo to neskúsiť.jazdim tak max 30km výjazdy a aj verzie maxxis 2.5 palcové wide trail vážia kilo, stále mne prevažujú plusy.

https://www.bikeradar.com/features/whats-the-fastest-tyre-size-for-mountain-biking/
03.02.2020 - 19:05:34
01
30km to sa teda moc nepovozíš :D
03.02.2020 - 20:06:58
01
zihadlo 5 napísal:
30km to sa teda moc nepovozíš :D

Tak záleží kde :)
03.02.2020 - 20:13:56
00
ak nebýva v kalnici pod vlekom :)
03.02.2020 - 20:15:24
00
keyboard_arrow_up