dikes za radu ubral som este nakoniec dva clanky, skusil som to aj pri celom prepakovani zadnej stavby je to OK. aj nahor aj nadol spokojnost.
Skusil som este raz po vynitovani clankou tu rychlospojku, no bez sance s maximalnou silou, predtym ako som pisal na starsej retazi som na nu vyvinul este ovela vacsiu silu a nic ani ju nepohlo.. nerozumiem, skusim kupit este jednu, do shopu si zoberiem aj tuto a vyskusame na predajni ak bude mozne, zbytocne kupovat dalsiu ked tiez cena za 2 pary je 8.5€ tu na mtbikeri sila nevedia co pytat... na hydraulicku sedlovku bowden 20€ to sa ani nahradne diely na auta nechytaju, snad mam uz doinvestovane na dlhu dobu :D
02.02.2020 - 21:54:49
00
Zdravim zhanam petku rovnu na CANYON Nerve AL 7.9 unas som prešiel všetky servisy predajne no nepochodil som nevie niekto či bratia češi alebo nejaka nemecka stranka alebo či niekto nevie nejaky eshop kde to kupim?
02.02.2020 - 22:50:16
00
Aké je tam číslo?
03.02.2020 - 05:48:01
00
Napíš číslo pätky aké potrebuješ.
03.02.2020 - 06:43:09
00
zejdzek napísal:
dikes za radu ubral som este nakoniec dva clanky, skusil som to aj pri celom prepakovani zadnej stavby je to OK. aj nahor aj nadol spokojnost.
Skusil som este raz po vynitovani clankou tu rychlospojku, no bez sance s maximalnou silou, predtym ako som pisal na starsej retazi som na nu vyvinul este ovela vacsiu silu a nic ani ju nepohlo.. nerozumiem, skusim kupit este jednu, do shopu si zoberiem aj tuto a vyskusame na predajni ak bude mozne, zbytocne kupovat dalsiu ked tiez cena za 2 pary je 8.5€ tu na mtbikeri sila nevedia co pytat... na hydraulicku sedlovku bowden 20€ to sa ani nahradne diely na auta nechytaju, snad mam uz doinvestovane na dlhu dobu :D


Mne tiež nešlo rýchlospojku na novej slx reťazi zacvaknúť ani skákaním po pedále, ale keď som zobral kliešte na reťaz a hrubú silu tak to cvaklo.
03.02.2020 - 08:24:41
01
Toto je diel co tazko zozenies niekde v servise.
Jedine canyon https://www.canyon.com/cs-sk/gear/components/spare-and-wear-parts/ pripadne bazar. Hlavne musis napisat konkretny typ.

rudyger55 napísal:
Zdravim zhanam petku rovnu na CANYON Nerve AL 7.9 unas som prešiel všetky servisy predajne no nepochodil som nevie niekto či bratia češi alebo nejaka nemecka stranka alebo či niekto nevie nejaky eshop kde to kupim?
03.02.2020 - 11:30:29
00
ok už som našiel aj objednal
03.02.2020 - 13:23:18
00
zejdzek napísal:
dikes za radu ubral som este nakoniec dva clanky, skusil som to aj pri celom prepakovani zadnej stavby je to OK. aj nahor aj nadol spokojnost.
Skusil som este raz po vynitovani clankou tu rychlospojku, no bez sance s maximalnou silou, predtym ako som pisal na starsej retazi som na nu vyvinul este ovela vacsiu silu a nic ani ju nepohlo.. nerozumiem, skusim kupit este jednu, do shopu si zoberiem aj tuto a vyskusame na predajni ak bude mozne, zbytocne kupovat dalsiu ked tiez cena za 2 pary je 8.5€ tu na mtbikeri sila nevedia co pytat... na hydraulicku sedlovku bowden 20€ to sa ani nahradne diely na auta nechytaju, snad mam uz doinvestovane na dlhu dobu :D


EdoF napísal:
Mne na SLX tiez ta spojka nesla zacvaknut - kliestami. Ale po pouziti fakt hrubej sily som ju zacvakol. Dlzka retaze je dana presne podla navodu: https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-MARD001-02-ENG.pdf - strana 11.


neviem ako to robite, ale spravne sa ma spojka nahodit na retaz a pretocit ju nad zadnu stavbu, potom zabrzdit zadne koleso a zatlacit do kluky (do zaberu)

03.02.2020 - 14:55:14
02
:) Treba vyskusat
03.02.2020 - 15:36:43
01
Zaujímavé. Ja som 12 speed spojku Shimano XTR zacvakla bez problémov práve zatlačením na kľuky. Žiadnu extra silu si to nevyžadovalo. Iba správne nasadenie spojky a zatlačenie do pedálov. Potom som ju aj bez problémov rozpojila rozpojovacími kliešťami keď som zistila, že je nekompatibilná s prevodníkom Garbaruk.
03.02.2020 - 16:12:26
00
zdravim ta, dik ze reagujes, no co sa tyka mna nemam este matice na kotuce doma cize nemam kotuce osadene a tento postup som nemohol ani vyskusat a poznam tento postup.. ale nemyslim si ze problem som mal v postupe ide o to aby si vyvinul urcitu silu a cvakne ju, v mojom pripade ako sim pisal som sa na starsiu retaz staval celou vahou a este sa pohupoval, rychlospojka bolo spravne rovno nachystana ked som to isiel robit...
Skusal som to aj kliestami a to uz vobec neslo nechcel som ich doebkat pri jednom ukone.. nerozumiem tomu ale tak ako som napisal skusim este v servise co stym spravi servisak pocitam ze to isteco ja (nic), nasledne skusim u neho zakupit new kus a opät vyskusat..
Mal som niekolko rychlospojok 10s 11s a ano novsie isli tazsie ale nic extremne aby sa cvakla.. tak uvidim potom napisem :)
03.02.2020 - 16:22:50
00
inak este ta otazka nezopovedana mam tam Sram 11s rychlospojku, ani nejak rozdiel nevidim, mozem juu tam mat zatial ?
03.02.2020 - 16:24:58
00
KMC spojka na retazi 10sp co ma 6000km sa rozpaja rukou lahko :)
03.02.2020 - 16:28:05
01
Nebude to tým že aj spojka sa má meniť? 🤔
03.02.2020 - 16:35:01
01
obavam sa ze je to skor tym najazdom :) velmi casto dole nebola :)
03.02.2020 - 16:42:58
00
keyboard_arrow_up