Veľmi záleží od lepidla, niektoré pásy držia spolu fakt silno a slabší jedinci s tým naozaj bojujú. Tiež sa ťažšie rozliepa 130mm široký carving pás ako 70mm rovný. Ja som fóliu nepoužíval iba na vákuových Gecko, tam to naozaj nemalo význam, lebo aj keď sa zasrali od bordelu v ruksaku, stačilo opláchnuť vodou.
S fóliou som nikdy problém nemal, možno 2x keď fučalo tak, že som musel pristupiť popruh ruksaku, aby mi ho nezobralo, som lepil postupne po 10cm a pás roloval.
Oveľa lepšie sa lepí na polovičnú dĺžku fólie z oboch strán, na to som prišiel asi po 2 rokoch, lebo mi bolo ľúto fóliu prerezať a urobil som to, až keď som jednu stratil.
Sieťku som mal iba raz, ružovú G3, keď trochu zostarla, začali sa znej odlamovať kúsky a ostávali v lepidle. Z toho istého dôvodu neodporúčam skúšať sklenú sieťku na zatepľovanie, aj keď stojí pár centov.
Tiež som nikdy nedával pásy pod bundu, lepím priemerne 3x a pokiať nemá lepidlo iný problém, tak vždy drží. Aj na prechode VF, keď som lepil 8x a celý deň mrzlo, pásy lepili aj na konci rovnako dobre, chce to len trochu trpezlivosti, poriadne očistit pred odliepaním a lepiť na čistú sklznicu.
03.02.2020 - 09:51:17
03
aJoN napísal:
rovné pretekárske, trekové alebo bežkárske v pohode, orezané carvingové nemusia presne sadnúť po preložení a trčí kus lepidla....


Na fotke sú aj široké pásy a tiež ich lepím spolu. Úplne to nesedí ale ako hovrí Žihadlo nie je to nič tragické.

Ak už lepiť tak ja by som šiel do mriežky. Jednako je spratnejšia ľahšie sa z nej odliepa pás a keď ju stratíš vieš ju nahradiť armovacou mriežkou ktorú ti dajú ako odpad pri každom činžiaku kde sa zatepluje.

Pokiaľ ide o ohriatie pásu pod bundou ber to ako dobrý typ do budúcnosti. Hlavne v zlom počasí keď padá vlhký sneh, alebo ak sa ti podarí strhnúť pás a máš ho celý od snehu je to na nezaplatenie. Pretekári to robia zakaždým automaticky.
03.02.2020 - 11:10:21
00
Tú armovaciu mriežku sisi mal najprv vyskúšat, ako ti zničí lepidlo. Je z krehkých sklených vlákien, ktoré sa pri ohýbaní odlamujú a chytajú do lepidla.

Vždy sa bavím na pózeroch, čo strhávajú pásy z lyží bez vyzúvania a zaserú si lepidlo. Nepoviem na závodoch, prípadne na tréningu, ale na turistike si nájdem vždy pár minút navyše, urobím to poriadne a nemusím pchať pod bundu.
03.02.2020 - 11:33:36
00
Hentú sieťku som videla aj v decatlone, ale prišlo mi to veľa skoro 7 eur :) ja som si kúpila ten plast na metráž v Bystrej v požičovni asi za 2 éčka. Ale odkedy ma "sfackoval" vo vetre ten plast, tiež po vyzutí zlepím pásy spolu, hodím do batohu a až doma pri sušení to rozlepím a dám na fóliu. Mám Dynafit pásy origoš k lyžiam, čiže Pomoc ale keď som mala pred tým Kohly to bol taký mordor aj z lyže dať dole, že to by som už asi nerozlepila keby to dám spolu. Aj keď sa mi to vo vetre ten pás omylom na kúsku zlepil, to sme museli rozliepať dvaja ako na telesnej pri preťahovaní lanom :D :D :D
03.02.2020 - 11:55:52
01
Pozor na sieťku, na ženine pásy sa postupne objavujú kúsky z nej. K2 originál pásy aj sieťka.

Tiež lepím spolu, aspoň si človek zacvičí 😊
03.02.2020 - 12:03:50
00
lukas6s8p napísal:
Oveľa lepšie sa lepí na polovičnú dĺžku fólie z oboch strán, na to som prišiel asi po 2 rokoch, lebo mi bolo ľúto fóliu prerezať a urobil som to, až keď som jednu stratil.

nasiel som na stranke Contour navod - https://indd.adobe.com/view/e2c1520b-5ed7-40dd-bbde-b22574c6e035

odporucaju tam presne ten tvoj vylepsovak - nalepit pas na polovicnu foliu z oboch stran. zaujimave.

odskusam obe sposoby a uvidime, co sa mi osvedci viac

Prílohy:

instructions.png
instructions.png 192.91 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2020 - 13:47:10
00
lukas6s8p napísal:
Tú armovaciu mriežku sisi mal najprv vyskúšat, ako ti zničí lepidlo. Je z krehkých sklených vlákien, ktoré sa pri ohýbaní odlamujú a chytajú do lepidla.

Vždy sa bavím na pózeroch, čo strhávajú pásy z lyží bez vyzúvania a zaserú si lepidlo. Nepoviem na závodoch, prípadne na tréningu, ale na turistike si nájdem vždy pár minút navyše, urobím to poriadne a nemusím pchať pod bundu.

A preto je ich najlepšie lepiť k sebe ako som písal hore.
Pár vláken z mriežky, až tak tragicky na pás nepôsobí robí to aj originálna mriežka ( ono sa tam časom nalepí aj iný prírodný bordel) - na dôvažok repas lepidla stojí v shope 10 eur nie je od veci ho občas vymeniť. Priemerne zručný človek si kúpi tubu lepidla za 10 eur a spraví si sám 10 renovácií .

Neviem čo pre teba znamená "pózer" a "poriadne" lebo pre mňa je "pózer" ten ktorému na Chopku okolo uší vo vetre mláti fólia a snaží sa "poriadne" nalepiť pásy, aby ich mohol narvať ocápané snehom a námrazou do batohu. Ako človek, ktorý ich za 10 sec. prehne cez koleno a zlepí k sebe a šupne pod bundu, alebo kombinézu.

Pokiaľ ide o ohriatie pásov je to úplne bežná rokmi overená finta, ktorú používa kopec skialpinistov. Sú totiž len dva druhy skialpinistov- ten prvý má problém s opätovným nalepením pásu ak ide viac výšlapov v čerstvom prevlhnutom snehu, alebo fúka a sneží, alebo je odmäk. A potom ten druhý typ - to sú tý čo o tom nehovoria ...
( ešte je tu pár ľudí čo má široké pásy 80 mm a viac na napínakoch, kde sa problém posúva ďalej no skôr či neskôr sa objaví.... ohriať pás na tele je jedna z možností čo pomôže.)

PS: vyzúvať pasy bez vyzutia lyže oceníš v hlbokom snehu, alebo v mokrom firne. Nie je to len o šetrení času.

na túto tému HOWGH :D
03.02.2020 - 14:56:36
02
tu je škoda niečo písať , aj tak si každý melie svoje :D rokmi overené skusenosti su tu hned zabudnuté
03.02.2020 - 16:44:26
01
Presne to som si všimol
03.02.2020 - 17:00:21
00
Hmmmm. Kamarátka si objednala nové pásy,neviem akej značky a tam sa vyslovene píše aby sa prekladali má polovicu,aby sa aktivovalo lepidlo. Teraz babo raď. 😀
03.02.2020 - 17:57:50
00
Asi sa treba riadiť návodom.
colltex mal jeden model pásov ct40+, ktoré pre zmenu vyslovene nedoporučujú lepiť lepidlom k sebe.
Ak výrobca Tvojich pásov doporučuje lepiť ich spolu, tak to asi pre ne bude najlepší spôsob.

Prílohy:

IMG_4748.jpg
IMG_4748.jpg 1.16 MiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil aJoN dňa 03.02.2020 - 20:57:39, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2020 - 20:45:41
00
Pásy na delší skladování na folii/sitku. Když je nové lepidlo tak je jednoduší v terénu je dát na sítťku/folii než je lepit na sebe.

Jinak může se taky ve velkých mrazech stát, že při lepení na sebe urvete lepidlo z jedné půlky pásu. Zejména pokud je za den vícekrát sundáváte/nandáváte.

Jinak klasické je mít folii/mřížku o cca 10cm delší než je délka 1/2pásu.
03.02.2020 - 20:55:28
01
vy ste tu podstatu stale nepochopili :D
03.02.2020 - 21:39:03
00
masto napísal:
ešte je tu pár ľudí čo má široké pásy 80 mm a viac na napínakoch, kde sa problém posúva ďalej no skôr či neskôr sa objaví.... ohriať pás na tele je jedna z možností čo pomôže.

vysvetlis mi prosim ako si myslel toto? ja som zacal len tuto sezonu a v ramci bazosovej kupy som vyfasoval presne take pasy ako opisujes - carvingovo vykrojene, v strede nejakych 85mm, hore takmer 130mm a s napinakom. je na tom nieco zle?
04.02.2020 - 14:11:20
00
Nič, vydržia dlhšie držať na lyži ako úzke pretekárske uchytené len vpredu. Ale už sa mi aj s takými stalo, že po nejakom 3-4 výšľape prestali lepiť úplne a kamoši museli vyšľapať hore na hrebeň a doniesť mi lyže jedného z nich, lebo som sa prepadal do snehu vyše pásu a rýchlosť postupu som mal 100 metrov za 10 minút. Odvtedy ich radšej tiež dávam pod bundu a podobný problém som už nemal.
04.02.2020 - 14:14:19
02
keyboard_arrow_up