Trek alebo Specialized?
Trek Slash 9.9 XTR 82% [ 27 ]
Specialized Enduro Expert 18% [ 6 ]
Celkový počet hlasov : 33
Čaute chcel by som sa opýtať na názor, ktorý z týchto bajkov je vhodnejší na trail, prípadne bikepark. Veľa jazdím celodenných výletov a potrebujem bicykel čo bude zvládať celodenný výlet ale bude aj raketa pri zjazdoch. Najlepšie ak by mi dali svoj feedback majitelia Trek Slash alebo aspoň tí čo ho reálne skúšali. Viem, že Spešla asi moc ľudí zatiaľ nejazdilo, ale Specialized mi je dobre známy so svojimi modelmi, aj keď nové Enduro sa radikálne zmenilo. Ďakujem za vaše názory.

Prílohy:

Specialized Enduro Expert.jpg
Specialized Enduro Expert.jpg 121.94 KiB thumb_up1thumb_down

trek-slash-99-xtr-p1-2020-carbon-cierna.png
trek-slash-99-xtr-p1-2020-carbon-cierna.png 642.83 KiB thumb_up1thumb_down

05.02.2020 - 18:27:07
00
Tak na novom Spešli som sa zviezol. Majú ho v Prievidzi vo Velosvete velkosť L. Je to raketa ale za mna systém pruženia príliš komplikovaný v blate by som s tým nechcel jazdiť. všetko by sa blato by sa nahádzalo rovno na čapy.
05.02.2020 - 18:57:57
00
Síce trochu vedľa, ale túto sezónu som odjazdil na Trek Remedy 8 a som veľmi spokojný. Predtým som mal Yeti SB66C a veľmi ma prekvapilo, že bike čo ma stál ako predtým rám mu je bezproblemov porovnateľnými súperom.

Skutočný univerzál, veľmi slušne ide do kopca, dolu kopcom je to strela presahujúca moje schopnosti. Zadná stavba veľmi dobre funguje, do kopca nehúpe a dolu kopcom parádne žehlí. Geometria mi tiež veľmi dobre sadla. Absolvoval som na ňom 70-80 km výlety, hrebeňovky aj traily. Bikepark som bol len raz Kouty a okrem čiernej DHčky všetko bez problémov. A na nej problém skôr moja únava a bola už trochu mimo mojej komfortnej zóny.

Takže myslím, že Slash bude na tom veľmi podobne, niekde vďaka 29” kolesám ešte lepšie. Enduro posúdiť neviem, zatiaľ som na ňom nesedel.
05.02.2020 - 18:58:08
03
Zatiaľ vám ďakujem za vaše názory a vaše osobné skúsenosti.
Paldo ako sa ti na tom novom Spešli šlapalo?
05.02.2020 - 20:12:29
00
Tak bolo to Lko na mňa trochu veľké.Mal som ho len krátko ale nehúpalo sa to skoro vôbec to majú vychytané chlapci od Spešlu...Ale ako som vravel za mňa príliš komplikovaný aj keď skvelý systém zadnej stavby. Ale to je čisto subjektívne...
05.02.2020 - 22:36:46
00
Cital si si zopar zahranicnych recenzii?
Lebo ak ano tak by si urcitr vedel ze nove enduro je pomaly maly zjazdak ktory sice slape do kopca obstojne ale jazdit na nom traily ktore su rovinatejsie nie je moc zabavne. Je urceny na zjazdovanie.

Slash naproti tomu je ovela univerzalnejsi bike s konzervativnejsou geo. Co mu za v recenziach vycitaju kedze spada do kategoriape cistokrvnych enduro bikov ktore maju hlavne zist vsetko co aj zjazdak s tym rozdielom ze sa na nich da vyslapat. A slash je orave jeden z tych ktory robimvacsie kompromisy pri zjazde kvolo tomu aby sa na nom lepsie slapalo hore.

Dalsia vec neviem v akej cenovej kategorii sa hybes pri tychto dvich modeloch alw mualim ze by cdlkom stalo si najst shop a aspon sa na bike posadit.

Lebo geo na papiery je jedna vec ale ked si na bike sadnes zrazu zistis ze je kratky alwbo dlhy, ma prilis vysoko rajdy, alebo maly standover height...
05.02.2020 - 22:51:42
02
https://enduro-mtb.com/en/ibis-ripmo-axs-2020-review/?fbclid=IwAR3a6Zt-LRT-Y_Xdu3ou8b2hKDXbmh8NNdLmZvN-NpPlJTikadmLEzrEurg
06.02.2020 - 08:24:33
00
EVO ďakujem pekne za rozbor bajkov. Ja tomu rozumiem aj som prečítal už asi všetko aj videl videá no pýtam sa aj tu na osobné skúsenosti a rady.
Paldo ďakujem za info ?
Enduro nové je veľmi blízko Demu to som pochopil a to ma veľmi teší, lebo som mal aj zjazďáky. No človek starne a nechce sa vzdať tej rakety dole kopcom, ale chcem si to vyšľapať po svojich a nie lanovkou. Len otázka je či to šlapanie na ňom bude iba núdzový presun alebo to človek zvládne v sedle celý deň.
Slash je síce v tej istej kategórii, ale vyzerá byť šlapateľnejší.
06.02.2020 - 21:17:14
00
Makorik to majú ako testovačku? Ako sa ti na ňom išlo do kopca? Resp. ako sa ti šlapalo? Ďakujem.
07.02.2020 - 17:31:28
00
Podla mna si si nevybral prave najlepsie biky na celodenne jazdenie po trailoch. Mrkol by som skor na trailbiky s nizsim zdvihom / lahsim ramom a podobne. Ten test https://enduro-mtb.com/en/the-best-trail-bike-mtb-review/ je celkom rozsiahly, skus pozriet na to. Osobne som ale zaujaty kedze jazdim Ripmo ;)
11.02.2020 - 17:37:09
00
Vieš čo jazdím celodenne na 160 a 165 a druhý 140 a 140 takže som zvyknutý na väčšie zdvihy. Predtým som jazdil aj zjazďáky.
11.02.2020 - 21:09:58
01
velmi dobre vlastnosti podla testov, co sa tyka slapania a zjazdu ma Yeti SB150.
11.02.2020 - 21:38:13
00
mam nove enduro a mozem povedat ze slapanie do kopca nie je ziadne utrpenie, sice som na nom este neabsolvoval ziadny celodeny vylet, zatial sa moc neda pretoze je u nas dost snehu ale uz som na nom dal 3,5h vyjizdku a uplna pohoda a to ho mam v polozenom setupe. Mam 172 cm a velkost S3, posed je celkom pohodlny taky prirodzeny. Sedel som na novom superfoxy 2020 aj cube stereu 170, vsetko 29tky a tie posedy na novych bajkoch su neskutocne prirodezene ani pokruteny ani natiahnuty vsetko mi prislo pohodlne. Co sa tyka zjazdu tak je to raketa, na to ze to ma reach 460+ a velky wheelbase mi to pride dost hrave co som bol prekvapeny, myslel som ze s tym budem chvilku superit kym si na to zvyknem ale ukazalo sa ze som sa bal zbytocne. Na treku som nesedel takze neviem porovonat. Myslim ze s ani jednym by si nespravil chybu, mozno by som sa viac priklonil ku treku ak sa chystat jazdit viac trailovo naopak ak budes viac drtit nejake bikeparky tak by som siel asi do endura.
11.02.2020 - 22:24:45
00
Jardo9 dakujem veľmi pekne za odpoveď. Aký model Endura máš? Je aj dostatočne obratné?
12.02.2020 - 05:53:08
00
mam tu najnizsiu comp verziu. Zalezi co si pod pojmom obratne predstavujes. Predsa len je to dlha 29ina, takze nejake traily typu switchbackov alebo skakanie dritov to asi nebude to prave orechove :D Zatial co som mal moznost to jazdit aj na takych uzkych zakrutovych trailoch tak mi to ale vobec neprislo nejake neobratne, prave naopak ako som pisal vzhladom na geometriu mi to pride celkom hrave. Je to take velke a male zaroven ale to bude asi tym ze sedlovka je 420mm cize je to celkom nizke, je to velmi stabilne, cim rychlejsie clovek ide tym lepsie. Ale asi by ti bolo najlepsie to niekde vyskusat minimalne na tom pohopsat niekde na ulici aby si si bol isty ci by ti to vyhovavalo na veci co chces na tom jazdit. Tam kde jazdim ja mam same rychle a strme traily takze za mna to splna vsetky poziadavky plus ked to vezmem niekde do parku tak viem ze to nebude problem.
12.02.2020 - 08:03:18
00
keyboard_arrow_up