alebo M7100
06.02.2020 - 15:39:14
00
Alebo tam daj BR-MT520 ked to chces riesit lowcost a si na tom istom ako s 7120 (okrem vahy).....
06.02.2020 - 15:55:13
00
Gusto0 napísal:
Yokozuna Ultimo
tiez moznost - ani neviem preco, ale pacia sa mi, teda ak fakt budu fungovat dlhodobo tak ako to vyrobca predpoklada - cena priserna no existuje lacnejsia varianta od Juin tech
- platne saint/zee, mineralny olej, neodvzdusnuju sa - povolenie odvzdusnovaku znamena stratu zaruky, idealne pre cestu, gravel, xc, cestovanie
https://bikepacking.com/gear/yokozuna-ultimo-brakes-review/

Na prvy pohlad krasne, na druhy .. spojuje vsetky nevyhody oboch systemov za cenu drahej hydrauliky. No neviem teda :x
06.02.2020 - 16:22:13
02
halopici napísal:
Alebo tam daj BR-MT520 ked to chces riesit lowcost a si na tom istom ako s 7120 (okrem vahy).....

a je strmen kompatibilny so spominanou pakou alebo vymenit komplet set? dik
06.02.2020 - 17:09:20
00
Ano, pasuje to. Upozornujem ale ze budes musiet odstrihnut koncovku hadicky pri prasati (holender) a pouzit ako ukoncenie klasicky sudok s ihlou(taka ista montaz ako na pake). Prasata slx a 520 totiz pouzivaju ine napojenie hadicky. Takto prides cca o 2cm hadicky, radsej si to premeraj aby nebola moc kratka.

Co sa tyka samotne prasata tak je to v zasade to iste. Obe maju keramicke piestky s rovnakym priemerom (16/18mm) . Mierny rozdiel je len v tvare platniciek a vahe.
06.02.2020 - 17:23:37
00
lto napísal:
Na prvy pohlad krasne, na druhy .. spojuje vsetky nevyhody oboch systemov za cenu drahej hydrauliky. No neviem teda :x

vidis, v review chlapik pise ze spojuje to najlepsie z oboch systemov :-D
na AM/EN by som to nedaval, no napr. ten Juin tech by mohla byt dobra volba na gravel aby si nemusel menit cele paky. mechaniky jazdim 2 roky a tato brzda by vedela odstranit presne to co mi na nich vadi. no uz mam hydrauliky v skrini. ak ma naseru budem mat zasa co skusat :-D
06.02.2020 - 19:49:37
00
halopici napísal:
Ano, pasuje to. Upozornujem ale ze budes musiet odstrihnut koncovku hadicky pri prasati (holender) a pouzit ako ukoncenie klasicky sudok s ihlou(taka ista montaz ako na pake). Prasata slx a 520 totiz pouzivaju ine napojenie hadicky. Takto prides cca o 2cm hadicky, radsej si to premeraj aby nebola moc kratka.

Co sa tyka samotne prasata tak je to v zasade to iste. Obe maju keramicke piestky s rovnakym priemerom (16/18mm) . Mierny rozdiel je len v tvare platniciek a vahe.


toto je ono? https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-oliva-s-trnom-bh90-7155.html
06.02.2020 - 21:10:39
00
Gusto0: hydraulika ma vyhodu, ze paka a to cele chodi lahko, jemne, bez namahy, a nema na to vyplyv prostredie. Potom vaha, bezne je to uz dost lacne a dosticky sa ti posuvaju naraz. Hento je drahe, tazke, musis sa kaslat s lankom a bowdenom, packy tak lahko nejdu ako hydry (aj ked svojho casu som na Vckach vedel mat tiez lahucke, lenze ked sa podrbal bowden bolo po), odvzdusnovanie budes casom riesit tiez a ako bonus musis skrutkou rucne nastavovat postupne doraz jednej strany dosticky. Mne to ako subor vyhod nepripada. Mechanika mala doteraz len 2 vyhody .. cena a ze bola plne mechanicka, nic nemohlo vytiect, alebo prasknut hadicka(stalo sa mi ) /sila brzdenia sa dala aj na mechanike poriesit, aj ked pravda, obvykle je hydraulika silnejsia/. Tuna to nie je ani lacne, ani nie je uplne imunne voci problemom tecenia .. akurat teda hadicka nehrozi pokazenie.. ale zas tam mas rameno paky, co sa moze zlomit pri nevhodnom pade.
Ale netvrdim, ze je to blbost .. zaujimave to je a hlavne to vyzera dobre :) Ak si predstavim tahanie hydro hadic ramom, tak je to urcite vyhoda :) No, ale je to moj momentalny pohlad na vec.
06.02.2020 - 21:20:14
00
a prave to nastavovanie oproti cistej mechanike sa mi paci - to ramienko s piestikom je ako brzdova paka a piesty v prasati sa uz hybu rovnako ako v hydraulike. akurat to nema vyrovnavaciu nadrzku tak tym cervenym tocitkom obcas nastavis vzd. platniciek od kotuca (nielen ked sa postupne deru), no to sa da aj srobom na pake. chod pak na cistej mechanike aj po 2 rokoch bez udrzby nieje vobec strasny - prave naopak, ani to nevnimam - teda na mojich trp-ckach.
06.02.2020 - 21:40:02
00
Gusto0 napísal:
vidis, v review chlapik pise ze spojuje to najlepsie z oboch systemov :-D

Skor sa priklanam k synergii nevyhod :) Aj v diskusii sa to spomina:
I wonder, from an engineering point of view, how these are fundamentally different from the cable/hydro hybrid brakes that have come before. LIke Early AMP Research D1, (which then became) the Rockshox dice brake and then there was the Hayes cable/hydro. As all of those brakes had real issues with the very small closed system overheating, causing the brakes to come on (or blow seals).

Tu AMP s plavajucim strmenom si pamatam. Bola to spicka na tu dobu (1/4 storocie dozadu) a aj dnes vyzera super. Vtedy este ani IS standard nebol :) Existovala k tomu aj nejaka externa expanzka na riesenie problemu s prehrievanim.
http://www.bikerecyclery.com/vintage-amp-research-d1-disc-brake-cable-actuated-hydraulic-piston-red-rare/
06.02.2020 - 22:56:20
00
xtr lava predna paka bl-m985 mi celkom pekne slzi okolo capu otacania, najma ak stlacam paku. je to uz v r.ti?
mal som v plane natocit aj pravu zadnu ako po pretlaceni noveho oleja ide paka az po grip bez nejakeho pohybu dosticiek, ale strhol som skrutku nastavovania reachu pri beznom nastavovani, takze to je uz irelevantne :D
a aby toho nebolo malo, zadny strmen slzi pri hadicke a steka to potom dole okolo skrutky na retazovu vzperu. pomoze v tomto pripade vymena hadice?

Prílohy:

IMG_20200216_201117.jpg
IMG_20200216_201117.jpg 406.58 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20200216_201145.jpg
IMG_20200216_201145.jpg 462.79 KiB thumb_up0thumb_down

krasa.PNG
krasa.PNG 2 MiB thumb_up0thumb_down

16.02.2020 - 20:40:26
00
Gusto0 ak si nezachytil, pozri este TRP HY/RD, tiez je to hybrid hydr. strmenov na mechanicke paky. Mam na nich odjazdenych asi 1000km a som spokojny. Akurat dizajn je otrasny. Povodne som ich chcel dat hned po kupe dolu a menit za hydraulicke 105ky, ale dal som im sancu a za mna uplne v pohode brzdy na gravel.
16.02.2020 - 22:12:09
00
viem o nich - su otrasne :-D
16.02.2020 - 22:19:52
00
Paka: da sa rozobrat a vymenit tesnenia. Ked tak kupit cely valcek z titanu na AliExpress

Hadica: kupit iba BANJO koncovku ak mozes hadicu skratit o 10-20mm


Jullo napísal:
xtr lava predna paka bl-m985 mi celkom pekne slzi okolo capu otacania, najma ak stlacam paku. je to uz v r.ti?
mal som v plane natocit aj pravu zadnu ako po pretlaceni noveho oleja ide paka az po grip bez nejakeho pohybu dosticiek, ale strhol som skrutku nastavovania reachu pri beznom nastavovani, takze to je uz irelevantne :D
a aby toho nebolo malo, zadny strmen slzi pri hadicke a steka to potom dole okolo skrutky na retazovu vzperu. pomoze v tomto pripade vymena hadice?
17.02.2020 - 21:14:37
00
Predbežne zisťujem...budú brzdové páky XT BR-M8120 kompatibilné/vymeniteľné so ZEE BR-M640?
21.02.2020 - 13:31:22
00
keyboard_arrow_up