Keby tak radsej zostihlili ten byrokraticky moloch menom europarlament a XYZ dalsich agentur.
17.02.2020 - 11:18:00
01
Až bude musieť každý osobne robiť colnu deklaráciu, tak ho rýchlo omrzí objednávať a nejde o samotnú výšku cla/ DPH. Zatiaľ to (aspoň pri malých zasielkach) robí pošta.
Veď si skúste niečo nechať doručiť cez DHL :)
17.02.2020 - 11:25:42
00
už teraz je kopec vecí skladom v EU.. toto bude motivácia pre číňanov rozšíriť ich, nie pre nás obmedziť nákup :D
17.02.2020 - 11:29:56
02
Inak je v móde zanadavat si na EÚ, ale bez nej by sme byrokraciu riešili aj pri nákupe z CZ, DE...
17.02.2020 - 12:14:52
013
Kazdy rad vyuzije colnu pripadne menovu uniu, podobne ako policiu lekarov hasicov ... ked treba ... ale inak aby mu kazdy dal pokoj a nechal jeho peniaze
17.02.2020 - 12:17:57
02
andrej25 napísal:
Inak je v móde zanadavat si na EÚ, ale bez nej by sme byrokraciu riešili aj pri nákupe z CZ, DE...

To nema nic s EU, ale s https://sk.wikipedia.org/wiki/Schengensk%C3%BD_priestor
A ani teraz neriesis clo s niektorych krajin, ktore v EU nie su a ani v tomto priestore. Je to vec dohody.
Btw zakaz olova v strelive je dalsia "zaujimava" vec z dielne EU :)
17.02.2020 - 13:15:42
00
Rýchlo sa zabúda ako to naozaj bolo. :)
Mňa napr bral kamoš do dodávky, aby mohol rozpísať viac tovaru z PL, taktiež keď mi poslali CD k plastation zadara z DE, aký s tým bol problém. Musel som ísť osobne na colnu poštu a nič také ako tovar zadarmo tam nebolo možné uviesť.
Z rovnakého dôvodu poslali učebnice nemčiny spať, keďže boli zadarmo a suseda učiteľka nemala na to síl, aby s tým bojovala...
17.02.2020 - 13:31:06
01
Problém už bol aj s Českom, kde nám najprv inzerovali v prípade rozdelenia v podstate neexistujúcu hranicu. Akurát že búdy začali vyrastať hneď po. Normálne som mal colný průser, keď som z Brna viezol šesťtisícové (vtedy) skeletové vibramy a asi o 3 kilá prekročil, v údajnej colnej únii, bezcolný limit. A to samozrejme nebola iná možnosť, po rozdelení federácie zostali prakticky všetci dovozcovia horolezeckého matrošu snáď s výnimkou Charlet Moser (now part of Petzl) v ČR, takže tu nebolo možné zohnať prakticky nič. Roky.
Dnes je pre našinca maximálny harassment, že pepani nemajú € (naozaj ma to na cestách do ČR obťažuje).
17.02.2020 - 21:37:36
01
andrej25: ja som ti len vysvetlil, ze volny pohyb osob a tovaru nema s EU nic, pretoze to patri do inej dohody, ktora tu bola podstatne skor, ako EU. Ano, do schengenu nas prijali v ramci EU, ale podstata zostava. EU a schengen su 2 rozne veci a to dost podstatne! A potom tu este mas menovu uniu. A ako to bolo viem velmi dobre ;). Pripominam si to kazdorocne na hranici s UA :) .. v buducnosti si odpust pripomienky k nadavaniu na EU, pretoze su bezpredmetne. Ostatne, treba sa pozriet ako funguje , fungovala a bude fungovat GB, napr. .. no a ak ti nevadi, ze za to vsetko si platis celu korupcnu pyramidu v EU /pretoze EU fondy si platis z vlastneho vrecka/ .. tak potom ano, zatlieskajte si vsetci :D .. no ale ked ludom k stastiu staci aby mohli nakupovat v EU .. smutne.
17.02.2020 - 22:16:33
00
Veľmi zúžený pohľad, vyskúšaj si import zo švajcu ;)
odhliadnuc od šengenu, pohyb tovaru má s EU veľa, medzinárodný obchod v rámci EU nebol nikdy tak zjednodušený ako je teraz.
17.02.2020 - 22:28:02
01
živí ma poľská mašina s japonskou nálepkou, ale v rámci nejakého dávneho vývoja ak objednám niektoré drobné náhradné diely, tak idú zo švajcu
reálne sa to robí tak, že naložia balíčky do auta a prejdú do ITA, zjavne aby si ušetrili papierové nezmysly - všetky balíčky sú z nejakej talianskej dediny hneď za CH-ITA hranicou :D
17.02.2020 - 23:04:11
01
Aj tak to vnímam ako odpoved EU na ten pretlak vyrobkov z číny. Napokon to skončí iba tak, že plus clo a plus DPH, k lampičke za 10 zaplatíte dalších 5 EUR. Naplnia sa fondy, príde kočner č.2, č.3...atd a všetko sa rozkradne. Ak nebudu exemplarne tresty za to, čo sa tu dialo posledných 10 rokov, tak neverím na žiadne zmeny.
17.02.2020 - 23:04:29
00
lto napísal:
andrej25: ja som ti len vysvetlil, ze volny pohyb osob a tovaru nema s EU nic, pretoze to patri do inej dohody, ktora tu bola podstatne skor, ako EU. Ano, do schengenu nas prijali v ramci EU, ale podstata zostava. EU a schengen su 2 rozne veci a to dost podstatne! A potom tu este mas menovu uniu. A ako to bolo viem velmi dobre ;). Pripominam si to kazdorocne na hranici s UA :) .. v buducnosti si odpust pripomienky k nadavaniu na EU, pretoze su bezpredmetne. Ostatne, treba sa pozriet ako funguje , fungovala a bude fungovat GB, napr. .. no a ak ti nevadi, ze za to vsetko si platis celu korupcnu pyramidu v EU /pretoze EU fondy si platis z vlastneho vrecka/ .. tak potom ano, zatlieskajte si vsetci :D .. no ale ked ludom k stastiu staci aby mohli nakupovat v EU .. smutne.

nevysvetlil, akurat si buchol odkaz, kde je nieco malo o vzniku shengenu. co sa tyka nas, tak bez vstupu do unie by sme neboli ani clenom volneho trhu, alebo snad ano?
korupcna pyramida? to akoze vazne mas tak slabu pamat...
no a to ze davas priklad GB, len dokazuje, ze nie si prave nohami na zemi. Jednak je to v porovnani s nami stat trochu ineho kalibru, taktiez nikdy ani nestali o hlbsie prepojenie, no ale hlavne, nikto este nevie ako to vlastne dopadne.
18.02.2020 - 07:45:04
00
Nejaky napad ako zachranit karbonovy kosik? Vnutro hlavicky skrutky je znicene. |(
Príloha:
IMG_20200218_083342~2.jpg
IMG_20200218_083342~2.jpg 687.81 KiB thumb_up0thumb_down

18.02.2020 - 08:54:14
00
vyťahovák ;)
18.02.2020 - 08:56:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up