Srsen napísal:
OK, ale myslím, že toho čo pýta 2 mil. za ten liek, by mali zastreliť


Srsen napísal:
...
v podstate stanovením ceny rozhodli, kto prežije a kto nie


Nevidim rozdiel.

Srsen rozhodol vs farmaceuti rozhodli.
18.02.2020 - 23:53:55
00
asi si nepochopil čo som napísal, ale ok
ak poviem že cenotvorba liekov je podvod, tak som ešte mierny
18.02.2020 - 23:56:05
00
V skutočnosti vo farmaceutickom výskume niet peňazí napr. ani na vývoj nových ATB, keď už ste ***** tie, čo boli, nedodržiavaním liečebného režimu a samoordinovaním...
19.02.2020 - 00:06:27
01
Ochota investovať do vývoja, a aktuálny zisk z predaja sú rozdielne veci
19.02.2020 - 00:07:53
00
Treba si ďalej uvedomiť, že liečivá sú patentovo chránené 5 rokov. Reálne je z toho dané liečivo na trhu tak 2-3 a za ten čas sa musia vrátiť náklady. Len čo uplynie ochranná doba, začnú také tie bežné preparáty sekať kadejakí people of color a môžete sa ísť sánkovať.
19.02.2020 - 00:14:58
01
Na Slovensku mame jedny z najlacnejsich liekov, celkova cena musi byt nizsia ako priemer 3 najnizsich v celej EU. Preto bol problem aj s reexportom liekov do zahranicia a na Slovensku nezostalo pomaly nic. To, co vidi pacient, je doplatok a ten sa meni kazdy mesiac kategorizaciou MZ SR. Cize realna cena lieku klesa ale pacient doplaca viac a poistovna hradi menej (alebo vobec, ked sa rozhodnu, ze liek vyradia z kategorizacie), preto sa zda, ze lieky "zdrazuju"
19.02.2020 - 05:28:08
01
Ta firma na vlastne naklady bez istoty navratu investicie spustila vyvoj lieku a teraz by ho mala rozdat zadarmo ? Preco ?
Bez nich by ziaden liek nebol a bol by klud. Kazdy ma rovnaku prilezitost zohnat prachy,ludi, technologiu a zacat svoj vyskum a potom rozdavat lieky zadarmo.
19.02.2020 - 13:30:23
01
tulenik napísal:
V skutočnosti vo farmaceutickom výskume niet peňazí napr. ani na vývoj nových ATB, keď už ste ***** tie, čo boli, nedodržiavaním liečebného režimu a samoordinovaním...

Tak by znovu mala prist studena vojna aby vyvyjali aj lieky ktore sa im financne nevratia, ale vratia sa v podobe milionov bojaschopnych vojakov, ktorych dnes nieje treba pri dnesnych technologiach a dronoch, satelitoch a laseroch. Oni vyhadzovali extremne peniaze na kozmicky program aj zbytocnosti a aby v pripade vojny ju vyhrali Neslo im o blaho ludi. Pracovalo sa aj na biozbraniach aj napriek zakazu.
Bolo to rovnake ako zbrojenie zbranami.

Aj lekari velakrat predpisuju atb zbytocne.
A ludia si nemozu dovolit v praci vymeskat, Zajacova reforma prvych 10dni pn dali na krk zamestnavatelovi a tak su epidemie, preventivne to beru, nevylezia. = rezistencia.
Dlhodobo chori si pytaju dalsi mesiac volna, ze rano vstanu a maju zarobene.
Pri kratkodobych pn im to zamestnavatel
strhne inde. Na osobnom hodnoteni.
19.02.2020 - 14:00:12
00
Vuk, ze ty si niekde od PB? Ja som ten hnily kut (myslim mesto, nie prirodu) pred 22 rokmi opustil, ale poznam v PB vela ludi s tvojim zmyslanim.
19.02.2020 - 14:14:38
00
Vuk ja si myslím, že tebe by stačil haloperidol na úpravu stavu :D a ten je za pár centov :D
Nič na svete nenahradí vojaka. Nemáš kontrolu nad územím, kým tam nemáš pechotu vykonávajúcu hliadkovú činnosť.
Cena vojaka/radového človíčka je v skutočnosti +/- nulová (koľko stojí pár minút *****? však to urobíš zadarmo a s nadšením :D).
Lekár isteže občas predpíše všeličo, ale odpoveď na otázku prečo je jednoduchá, skús prežiť deň ako pozorovateľ v ambulancii, kde na VŠ vzdelaného odborníka budú vrieskať prepnutí učňovkári a jačať upratovačky z modrého koňa (v záujme objektivity, modrokoním blbostiam v poho naletia aj vysokoškoláčky, nechcem menovať, ale nebolo by treba ísť ďaleko) a vyhrážať sa kadečím, od úradných poťahovačiek po nárez, ak im neurobíš po vôli. A že mentáli nielen z radov tzv. "etnika" sú schopní napadnúť aj záchranárov, o tom sa vôbec nemusíme baviť, to sú opakovane zažívané fakty.
19.02.2020 - 15:01:36
02
Tak to su ostatni. Ja by som radsej to crp a vylezat. Lenze vam zavolaju ze do prace. Inak vypoved. Ja si atb nepytam. Skor si pomyslim zas tie atb 😟
19.02.2020 - 15:18:41
00
Tulenik pekne citanie. Mal by som len jeden dotaz - tu Zolgensmu vyraba kto? Umbrella?
19.02.2020 - 15:21:06
00
Novartis. Ten kúpil firmu AveXis, čo to vyvinula.
19.02.2020 - 15:25:03
01
https://hnonline.sk/svet/2062592-farmaceuticky-gigant-rozda-v-loterii-sto-davok-najdrahsieho-lieku-na-svete-jedna-davka-stoji-dva-miliony-dolarov
19.02.2020 - 15:47:54
01
https://vedator.space/ako-moze-stat-liek-2-000-000-eur/?fbclid=IwAR1x7h_mPkOIjXorYYYjlTqSNIgPG46ctlqFonWgo2bNkogqlIxXrFpcWpI
19.02.2020 - 16:41:09
01
keyboard_arrow_up