zoidberg - tak ale pises, ze to funguje a to je hlavne :) ostatne problemy su vedlajsie a daju sa poriesit.
20.02.2020 - 13:47:01
00
lapaloma ale jasné, že má - tá tiež visí na loggii takže tiež nezavadzia
akurát teda musím kontrolovať či netreba vyliať kondenzát, čo podľa ***** trvá 1-veľa dní (šťastlivcom ide odviesť kondenzát aj do sifónu v kuchyni a pod. a nemusia to riešiť, u mňa by to ale bolo VEĽA m, tak som zvolil kýbeľ)
Zoidberg presne tak, vnútri je nádržka, ktorú treba po pár h vyliať
iron.hide dosť podstatný rozdiel je ešte hluk - hentie hračky hučia DOSŤ, splitku v podstate nepočuť, pokiaľ z vlastnej iniciatívy nevytneš ventilátoru (čo naozaj netreba)
20.02.2020 - 13:54:39
00
iron.hide napísal:
ked pozriem na aktualne pocasie vo februari v Bratislave, myslim ze nadisiel cas zamysliet sa nad klimatizaciou a vyriesit do leta tuto otazku :) ked je tu teraz uz niekolko tyzdnov vo februari 10 stupnov (a na nedelu zase hlasia 14), ozaj sa obavam toho, ake peklo tu budeme mat v lete.
mate plis niekto skusenosti s tymi malymi prenosnymi klimoskami? ze ci maju zmysel?


Pred tromi rokmi som kúpil jednu klimu rodičom ale mama to okamžite zrušila. Vraj to má velkú spotrebu energie. Použili to asi 2 x. Ináč je to v horúčavách celkom dobrá vec. Spotreba na deň 3 - 4 euro. Môžem ti ju za polovicu ceny predat.
20.02.2020 - 14:00:06
01
Nešpekulujte s klimou. Najdite si nejake chladne dievča.
20.02.2020 - 14:06:42
00
ivan to si kúpil nejakú americkú z 50tych rokov? lebo 3-4 € stojí tak mesiac... od augusta do konca roka 53,3 kWh (* zhruba 0,07 €/kWh = 3,73 €, čo je prakticky za august, v septembri už nešla zďaleka toľko a od októbra je prakticky standby), nie je ani technicky možné, aby to sežralo 4 € = vyše 55 kWh za deň!!!
tento rok zatiaľ 1,4 kWh (ešte stále je standby, občas si zo svojich servisných dôvodov odgrgne a pretočí ventilátory/kompresor, stále je pripojená na sieť - takže spotrebu som teraz čekol cez mobil)
20.02.2020 - 14:19:36
00
no ja to tiez budem musiet poriesit na leto lebo kazdy rok to riesim az v lete a to je neskoro
ale su tu ale
mame zatepleny dom
na balkon to nemozem zavesit lebo
a) nie je kde, balkon je plny (susiak, policky, atd)
b) chladit treba hlavne spalnu na opacnej strane bytu a tahat trubky cez 3 izby nebudem (nemam podhlady)

napady? riesil niekto vonkajsiu klimu na "pomerne cerstvo" zatepleny panelak?
co treba vsetko riesit?

dik
20.02.2020 - 14:23:53
00
to ti už vyriešia chlapci z danej firmy - najprv chodí technik na obhliadku a ponúkne ti možnosti
zateplenie nie je problém (dlhšie kotvy)
20.02.2020 - 14:27:48
02
alebo dalsia alternativa pre mna bude odstahovat sa na leto niekam na sever :)
mam aktualne 45 dni dovolenky, tak by to azda slo :)
20.02.2020 - 14:29:16
00
tulenik napísal:
to ti už vyriešia chlapci z danej firmy - najprv chodí technik na obhliadku a ponúkne ti možnosti
zateplenie nie je problém (dlhšie kotvy)

viem ze su kotvy, myslel som skor co treba poriesit po formalnej stranke
predpokladam ze ked si nemozem len tak objednat firmu co zacne do zateplenia robit diery
20.02.2020 - 14:36:58
00
iron.hide nematuruj, splitka a máš saint pokoj, ideálne Daikin/LG/Samsouš
a čo som vysoko ocenil, pripojenie na net - v mojom prípade modul za 30 €, drahšie modely to už majú zabudované - napr. idem na týždeň do preču - vypnem, blížim sa vlkom v 40stupňovej praženici k BA, tak niekde v Brne dám z mobilu domov povel, že veličenstvo si želá 20 °C - a keď veličenstvo o 2 h príde domov, bude vybaľovať pri znesiteľnej teplote (+ kontrola spotreby a iné izé)
aj keď sa to v podstate vypínať neoplatí, len ten týždeň čo som preč by nemal kto vylievať kondenzát
20.02.2020 - 14:40:14
00
Prenosne su o nicom. Klima v dnesnej dobe je jedna z najlepsich investicii. Je to super komfort ked je vnutri okolo 24 a vonku upek. Zmeni to podstatne kvalitu zivota, hlavne spanku.
LG pouzivam 12 rokov, ziadna porucha. Daikin maju tiez co to odzite a tiez no problem.
20.02.2020 - 14:47:23
02
tulenik napísal:
ivan to si kúpil nejakú americkú z 50tych rokov? lebo 3-4 € stojí tak mesiac... od augusta do konca roka 53,3 kWh (* zhruba 0,07 €/kWh = 3,73 €, čo je prakticky za august, v septembri už nešla zďaleka toľko a od októbra je prakticky standby), nie je ani technicky možné, aby to sežralo 4 € = vyše 55 kWh za deň!!!
tento rok zatiaľ 1,4 kWh (ešte stále je standby, občas si zo svojich servisných dôvodov odgrgne a pretočí ventilátory/kompresor, stále je pripojená na sieť - takže spotrebu som teraz čekol cez mobil)


Píšu okolo 1 kW za hodinu /0,9 + počítam 0,1 rezerva keby po poddimenzovali/. Za deň 24 kW. Tých 3 euro na deň som +- odhadol. Asi ako imroman 1 kilo zhodených tukov za týždeň. 3 - 4 eurá - horná hranica. :D

Prílohy:

klíma.jpg
klíma.jpg 786.42 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2020 - 14:47:29
01
To zdaleka nezerie tolko. Mam dve vykonne LG s jednym agregatom a ta spotreba denne v najvacsom upeku nie je ani nahodou 3€. To by riadne vyskocil ucet za elektrinu a vsimol by som si to. Ten kompresor totiz nejde v nasich podmienkach nonstop a to ho mam na juznej strane.
20.02.2020 - 14:53:59
00
iron.hide napísal:
alebo dalsia alternativa pre mna bude odstahovat sa na leto niekam na sever :)
mam aktualne 45 dni dovolenky, tak by to azda slo :)


45 dní v lete v pohode stačí. Napríklad 4 dni budú horúčavy - osťahuješ sa na sever. Potom sa na 3 dni ochladí tak prídeš späť. Dalšie dva dni bude teplo zas pojdeš na sever, ...
20.02.2020 - 14:58:33
00
eeee ivan... a to ti je známe, že to nielenže nežere stále max., ale rozhodne nič nepoddimenzovali, keďže musia byť krytí pred §? to máš ako s adverse effects liekov - výrobca na leták nasype všetko, čo bolo hlásené počas testovania, aj keď to vôbec nesúvisí s daným liečivom, len to dotyčného proste postretlo v rovnakom čase, no a potom to bionány (a s ohľadom na iný thread tohoto fóra aj bionánovia) berú tak, že to všetko iste budú mať a ešte aj niečo čo im výrobca zatĺkol :D výrobca samozrejme nemieni nikomu nič platiť, tak radšej si niečo vymyslí aj navyše, nech je krytý :D
tá moja tiež HYPOTETICKY vie cucnúť myslím že do 1,5 kW ale NIIIKDYYYY nešla cez 500. A to bolo tak, že vonku riadne cez 30, vnútri podobne (v deň inštalácie), nastavil som 18 a spustil Turbo, nech to riadne vyskúšam :D


Naposledy upravil tulenik dňa 20.02.2020 - 15:01:32, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2020 - 15:00:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up