Koho budem volit - VOLBY 2020

Anketa bola ukončená dňa 15.02.2020 - 21:25:25

Smer 2% [ 9 ]
ĽSNS 6% [ 30 ]
PS/Spolu 18% [ 87 ]
Za Ľudí 15% [ 70 ]
OĽANO 19% [ 91 ]
SME RODINA 3% [ 14 ]
KDH 3% [ 16 ]
SaS 21% [ 99 ]
SNS 1% [ 5 ]
MOST-HID 1% [ 3 ]
Dobra Voľba 1% [ 4 ]
VLASŤ 4% [ 17 ]
Iné 6% [ 27 ]
Celkový počet hlasov : 472
MageZ napísal:
Nie. V tom case F35 za taku cenu neboli (a Americania ich ani Slovensku neponukuli, mozte hadat ze preco). Kazdopadne prevadkza f35 (letova hodina) je nezanedbatelne drahsia ako prevadzka F16 a tie technologicke prednosti su pri air poicingu (na nic ine sa tie lietadla zrejme ani nebudu pouzivat) aj tak nepotrebne.

Neponukli, lebo chceli aby sme si lietali lepších lacnejších "kvalitnejších" lietadielkach
21.02.2020 - 08:29:48
00
Alebo len preto ze sme polomafianska krajina prelezena agentmi FSB a ich spolupracovnikmi ktorych mame aj na miestach predsedov parlamentu, o silovych zlozkach nehovoriac. A takym ludom sa najstrazenejsie a najmodernejsie technologie nedavaju. Nedostali sme ich lebo sme zlocinecka poloruska enklava kde obcania nemaju uctu k slobode a americania nemaju doveru ze ich svojou neodbornostou nezapalime
21.02.2020 - 08:35:57
013
Mikee napísal:
Alebo len preto ze sme polomafianska krajina prelezena agentmi FSB a ich spolupracovnikmi ktorych mame aj na miestach predsedov parlamentu, o silovych zlozkach nehovoriac. A takym ludom sa najstrazenejsie a najmodernejsie technologie nedavaju. Nedostali sme ich lebo sme zlocinecka poloruska enklava

My sme nemali čo kupovať tie sroty. To ako keby ti Luckatomova predala jej moderný dreambike s tvrdením že všetky ostatné top modely Pivot, Ibis, sWorks atď. A aj to je ešte slabé porovnanie
21.02.2020 - 08:39:33
01
Zo skusenosti sa da povedat, ze v SNS budu pri obstaravani kradnut ako straky (okrem toho, ze su aj evidentne uplne neschopni)...

Ale tvarit sa ako niekto, kto rozumie bojovym stihackam, obstaravaniu zakaziek v hodnote miliardach eur, geopolitickom vplyve a este tomu zdaniu aj uverit natolko, ze bude davat druhym ludom rozumy na internete, je rozkosne...
21.02.2020 - 08:39:54
05
F16tky v dnesnom prevedeni su jedny z najmodernejsich stihaciek. To ze maju rovnake meno ako pred 30timi rokmi moze byt matuce. F35 je ale uplne ina liga
21.02.2020 - 08:41:02
01
Smerácka cenzúra frči aj na tomto fóre.
Vivat MTBiker... :puke: :puke: :@
21.02.2020 - 08:42:30
01
Satanwagen napísal:
Staré stíhačky F16 za cenu F35 (za tu cenu ich nakúpili Poliaci) + ta sranda bude stáť 3.4 mi-liar-dy 😲😕...


Na celé pozadie nákupu mám svoj názor, rovnako ako napríklad na konzistenciu postupu „americké stíhačky áno (zvrchovanosť :y: ), rekonštrukcia letísk s americkou podporou nie (zvrchovanosť :n: )“. Ale tá „infografika“ o ničom takom nehovorila - neboli tam žiadne mid-air zábery F-16 vs. F-35, ani porovnávací graf letových vlastností. Celé posolstvo je v tom, že jediný problém je miniskupinka poslancov čo celý ten biznis nezablokovala (bez zmienky o skutočných vinníkoch), a ešte teraz blokuje aj ďalší podobne závažný biznis (doplnené slovami skutočných vinníkov) :^)
21.02.2020 - 08:43:18
03
Satanwagen napísal:
Neponukli, lebo chceli aby sme si lietali lepších lacnejších "kvalitnejších" lietadielkach


ocividne o danej problematike nemas informacie ani vedomosti - Slovensko uz nie je "doveryhodna" krajina pre urcity typ informacii a technologii - ta zmena nastala az v poslednych rokoch vdaka rozkladu spravodajskych sluzieb (vojenskych aj nevojenskych), primitivnemu bacovaniu Holkovcov na ministerstve obrany a roznymi kapitanskymi proruskymi excesmi

a este to ma cele dalsi prozaicky dovod - v obdobi ked SR dopytovalo nove lietadla, F35 stala uplne ine peniaze ako teraz...ale to by si o tom tiez nieco musel vediet...
21.02.2020 - 08:51:11
04
MageZ napísal:
ocividne o danej problematike nemas informacie ani vedomosti - Slovensko uz nie je "doveryhodna" krajina pre urcity typ informacii a technologii - ta zmena nastala az v poslednych rokoch vdaka rozkladu spravodajskych sluzieb (vojenskych aj nevojenskych), primitivnemu bacovaniu Holkovcov na ministerstve obrany a roznymi kapitanskymi proruskymi excesmi

a este to ma cele dalsi prozaicky dovod - v obdobi ked SR dopytovalo nove lietadla, F35 stala uplne ine peniaze ako teraz...ale to by si o tom tiez nieco musel vediet...

Ty si určite erudovany vojenský odborník, všade bom všetko videl a určite všetko pilotoval. Slovensko za 1) nepotrebuje F16 2) a ak aj tento typ lietadiel tak nie zrovna tieto...
21.02.2020 - 08:54:49
01
cize potrebuje F35? na air policing? :D vidim, ze sa vyznas :D
21.02.2020 - 08:58:45
00
mageZ podľa mňa nemáš pravdu, že dôvod je to, že nám neveria. Biznis je biznis a išli podľa toho čo bolo pre nich výhodnejšie. Ak sa USA naskytla príležitosť predať F16 za pre nich dobrú cenu, tak prečo nie. Keby bolo pre nich výhodnejšie nám natisnúť F35 tak verím tomu, že by nám ich radi ponúkli.
Druhá vec je cena pre Poľsko, kde Poľsko je momentálne v Európe najväčší spojenec USA a robia s nimi aj iný biznis ako iba nákup lietadiel a preto pre USA môže byť výhodnejšie im dať nižšiu cenu ak zarobia na inom biznise..... Neporovnával by som ceny pre Poľsko a cenu pre nás....

Tak isto to tvrdenie, že F16 sú šroty je blbosť, ako niekto písal, netreba si to zamieňať s lietadlom starým 30 rokov.... Nie som žiaden odborník, ale táto téma ma vždy zaujímala. A pre porovnanie v súboji je veľká výhoda F35 v tom, že dokáže protivníka zlikvidovať skôr ako ju pilot v F16 zaregistruje, ale keby už došlo na súboj z blízka tak F16 má veľmi dobré šance uspieť....

No a nakoniec súhlasím s tým, že iba pre air policing je aj F16 zbytočnosť a veľmi drahá hračka. Ale tak zas sú tu nejaké záväzky k NATO a kompatibilite vojenskej techniky....
21.02.2020 - 09:05:36
01
Nejako to tu zhnedlo. Stanleeee uz su ti aj hlavne spravy male? Ak chces debatovat s niekym, kto ma iq vacsie ako 88, musis sa viac snazit. F-16V su cisto nove lietadla, prve tohto typu vzlietlo v 2015. Maju aesa radar a technologie, ktore je tebe zbytocne spominat. Pre nase potreby su viac nez dostatocne. Nazyvat ich srotom je skutocne sofistikovany argument. Na F35 nemame v ziadnom ohlade, nehovoriac o tom, ze usa by nam ich ani nikdy nepredala. Nepustili ich ani turkom a ti sa dokonca podielali na vyvoji a mali ich "predplatene".
21.02.2020 - 09:22:44
011
Ale aj tak je najlepšia stanleeho výčitka že ps-ko to nezablokovalo. Naozaj skvelá logika
21.02.2020 - 09:26:15
03
Ale zase taka F35 B vo vise vedla kapitanovho stoziaru, to by bol zaber. Kapitan by to mohol posielat vsetkym predsedom parlamentov na svete a oni by sa mu nesmiali za Poliacikove ponozky.
21.02.2020 - 09:28:10
02
Dpc, naco som tuto temu otvaral.


Naposledy upravil Bade dňa 21.02.2020 - 09:32:22, celkovo upravené 1 krát.

21.02.2020 - 09:30:44
03
cron
keyboard_arrow_up