Turbi napísal:
Tak a XL


A neuvažoval si miesto toho “ XL” radšej o väčšom modeli ? Plešatý garážista ho hooodne chválil ...
21.02.2020 - 18:34:48
00
Pôvodne ma zaujímal Citroen Spacetourer no upustil som od toho sna.
Nove Berlingo je nieco uplne ine ako starsie verzie. Verzia XL fajne natiahne kufor a samozrejme aj razvor aj ked samozrejme ze sa to nechyta na kategoriu Spacetourer. Aktuálne to bude asi najdrahsie Berlingo v okrese za ktorym sa aj tak nikto neotoci. :)
21.02.2020 - 21:53:07
01
CraObs napísal:
Za mna dobra volba.. ja zvazujem kopioalternativu od Toyoty :)
Vydarila sa im celkom tato kategoria

Sa kludne zastav keby si si chcel obzriet viac a pojazdiť. Tie nové XL bývajú v salónoch zriedkakedy.
22.02.2020 - 09:37:40
00
Palo TT napísal:
Odporucam aj po Slovensku pobehat. Najdu su tu spektakularne cesty a miesta, kam sa dostanes legalne autom.
Prednedavnom som dal Jablonovce - Badan - Prencov (a potom az pod Sitno).
Trosku ine soferovanie, ako rutina na BA - TT dialnici.
https://goo.gl/maps/n28VW2XVzN22
Neskor na jesen to musi byt este krajsie.

Dik za tip, pekna okreska. :y:
24.02.2020 - 12:42:54
00
JoKo napísal:
Pred pár dňami som videl Géčkový Mercedes na zelených značkách... Čudoval som sa, ale vraj sa tiež robí aj hybrid.

Dnes už musia automobilky pre prísne normy robiť alternatívne pohony kde sa len dá...
07.03.2020 - 21:21:57
00
aj keď reálny prínos je veľká nula. Zrovna chlapci z Mercedesu na plné ústa vyhlásili, že tieto "eko" vozidlá sú v skutočnosti na tom horšie pri porovnávaní celého životného cyklu (ťažba-spracovanie-výroba-užívanie-likvidácia) než aktuálne (silne hejtované) diesely.
07.03.2020 - 22:21:51
02
Tych studii je viac a drviva vacsina potvrdzuje ze z celkoveho hladiska su elektro auta vacsou zatazou ako dieslove resp. benzinove motory. Na oko je to ale mega eko a tak sa to bohuzial aj propaguje...
07.03.2020 - 22:46:45
00
a mne by sa to pacilo - nemusim riesit nejaku vymenu oleja, nejaky odhnity vyfuk po 4 rokoch, nejaku emisnu kontrolu a buzeraciu ze mam dierku vo vyfuku, nejaku vymenu rozvodov lebo odfajcim niekde motor, nejaku zasratu "pipu" od benzinu z ktorej mi budu smrdiet ruky pol dna a pod.
aj ked som v tom nikdy nesedel a nejazdil, kludne by som si na to zvykol. tak ako sme pred 30 rokmi jazdili tankovat do susedneho mesta kym sa benzinky nerozsirili aj do dier ako je ta nasa tak by sme par rokov nabijali ako retardi kade tade no urcite by to casom dosiahlo uroven dneska.
riesit ci je EL auto ekologickejsie ako bezny motor je stale scestne lebo nato vplyva tolko faktorov ze je to bud na nekolko 1000 stranovu studiu alebo sa to neda odhadnut. kazdopadne to zasa bude odhad na dobu urcitu, za par rokov to moze byt cele uplne inak.
07.03.2020 - 23:28:54
00
V podstate súhlasím. Len sa mi nepáči, že to dementi z Bruselu pretláčajú ako všeliek.
IMHO je to ideál do mesta, náhrada malých áut (aka "nákupná taška") zbehnúť do obchodu, decká do škôlky, na krúžky a pod. Len - kde to pri tých panelákoch nabíjať.

S tým "celé inak" by som bol opatrný - rozvoj techniky je veľmi rýchly, ALE zásadne za ním zaostáva technológia recyklácie. Zatiaľ nemáme prijateľnú technológiu recyklácie aku.
Keď skolabuje mobil a operátor ho cez svoj "recyklačný" program odoberie, tak sa cez niekoľko priekupníkov dostane do číny alebo niekde do afriky. Tam ho v lepšom prípade nahrubo rozoberú a dajú na recykláciu aspoň plasty, príp. časti elektroniky s následným "zakopaním" zbytkov. V horšom (reálnejšom) prípade nastane iba to zakopanie (kto by asi tak zaplatil rozobratie napr. takých airpods???? - ľudská práca je všade na svete tou najdrahšou položkou).
08.03.2020 - 00:41:53
00
Hack3r napísal:
Tych studii je viac a drviva vacsina potvrdzuje ze z celkoveho hladiska su elektro auta vacsou zatazou ako dieslove resp. benzinove motory. Na oko je to ale mega eko a tak sa to bohuzial aj propaguje...

ukaz nam tie studie prosim ta. Co viem tak po nejakych 80tis sa elektroauto emisne vyrovna spalovakom a dalej uz su emisie nizsie + emisie niesu v meste, kde zijeme a dychame.
08.03.2020 - 02:14:33
00
Emisie v meste by davno neboli ziadne, keby netlacili to, co tlacia .. klasicky benzinak s kat je ok, ale teraz uz pustaju smrad aj tak, ale aj keby si mal v meste vsetko elektromobilne, tak mas stale jeden velky problem a to je prach. A ten zatil skoro nikto neriesi, lenze je to vacsi problem ako nejake sucasne emisie /co2 za emisiu ja nepovazujem/. Plus oder z pneumatik. A to neporiesis ziadnym elektrom, len najprv znizenim rychlosti a potom kompletnym zakazom aut :) /leda ze by zacali vysadzat stromy popri cestach, ale ten trena je opacny/. A co sa tyka akmulatorov, zatial nie je poriesene vobec ich likvidacia z e-aut. Elektromobil je super vec, ale auto na baterky je somarina /okrem tych detskych/.
08.03.2020 - 07:35:10
01
Imho je elektrika slepa vetva a auta by mali jazdit na vodik, metan, ..., atomovy reaktor :)
08.03.2020 - 08:14:56
02
Ja som nepisal o emisiach ako takych ale o dopade na zivotne prostredie co sa tyka procesov pri vyrobe baterii, vyrobe elektriny na nabijanie a nasledne likvidacia baterii. Elektroauta ako take su ok, ale to okolo uz nie
08.03.2020 - 08:15:42
01
a stále sa pri tom zabúda na jednu veľmi podstatnú vec... výroba elektrickej energie a jej distribúcia... ;-)

si predstavíme pumpu a tam 20 x 50 kW nabíjačka... 1 MW to tam asi obyčajným káblikom nedostaneme... a to nehovorím o tom, že začína byť nedostatok el. energie ako takej...
08.03.2020 - 08:58:11
00
lapaloma napísal:
Imho je elektrika slepa vetva a auta by mali jazdit na vodik, metan, ..., atomovy reaktor :)

Najhorsie je, ze sa zabuda na CNG. Nic netreba vyvijat, emisie minimalne, staci rozsirit jeho cerpacky. Ako prechod medzi klasickymi palivami a vodikom idealny medziclanok. A aj tak od neho automobilky odchadzaju a slepo veria, ze vsetci budu kupovat elektro so vsetkymi jeho nevyhodami.
08.03.2020 - 09:19:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up