Koho budem volit - VOLBY 2020

Anketa bola ukončená dňa 15.02.2020 - 21:25:25

Smer 2% [ 9 ]
ĽSNS 6% [ 30 ]
PS/Spolu 18% [ 87 ]
Za Ľudí 15% [ 70 ]
OĽANO 19% [ 91 ]
SME RODINA 3% [ 14 ]
KDH 3% [ 16 ]
SaS 21% [ 99 ]
SNS 1% [ 5 ]
MOST-HID 1% [ 3 ]
Dobra Voľba 1% [ 4 ]
VLASŤ 4% [ 17 ]
Iné 6% [ 27 ]
Celkový počet hlasov : 472
vuk, však prácu máš, bývať zjavne tiež áno ... tak si vlastne šťastný človek ... stačí keď si to uvedomíš a nemusíš iných presviedčať, že šťastný budeš až keď žena s rakovinou a deviatimi deťmi s ktorých šesť má detskú obrnu alebo niečo podobné dostane bývanie a opatrovateľku aby mohla ísť do práce, či ako to zvykneš hovoriť
25.02.2020 - 08:56:14
01
ale sa to moze coskoro zmenit. a pojdem pod most zamrznut.
25.02.2020 - 08:57:26
02
Neboj, už ani ten mráz nie je to čo bol :)
25.02.2020 - 08:58:16
025
Toto mohlo fungovat len preto, ze sa nic neudrziavalo, priroda, domy, mosty, cesty, ludia - vsetko hnilo a preto to raz muselo padnut.


Hosť napísal:
Je mi jedno kde skoncili valceky. *** za lekara a zubara sa neplatilo, ani sa rok necakalo na vysetrenie, za ucebnice tiez nie.


Nenaznačujem padanie na hlavu, ani ma nešokujú fušky zdarma - skôr som prekvapený z toho, že uniká ten očividný systémový problém „fabrický byt som mal za symbolickú cenu, prácu som mal, podnik kúpil stroje aj materiál na valčeky, valčeky som pekne obrúsil, výplatu som dostal, podnik za valčeky nedostal ani halier, ale byty prevádzkoval aj výplaty vyplácal, ba aj iné zadarmo výhody ponúkal - a všetko "fungovalo", nie ako dnes“ ...

Na to netreba byť kulak, podnikateľ, kancelárska krysa ani nič podobné - to jednoducho dlhodobo fungovať nikdy a nikde nemôže, už z princípu je taký „systém“ odsúdený na kolaps ...
25.02.2020 - 09:21:26
00
a ja len dodám že ak by to Vuk chcel pochopiť a zažiť na vlastnej koži, tak choď do banky, vezmi si úver najvyšší aký ti dajú a neplať ho, len si užívaj..
25.02.2020 - 09:31:51
01
Vuk Na tento styl debaty nemam chut. Len upresnim niektore tvoje blaboly (netusim, kde si to nabral). Ziadne kravy ani polia, vidim, ze rozpravky o zlych kulakoch v tebe zanerchali hlboku stopu. Mal som pol roka ked otca odviedli do pracovnych praporov (tvoji milovani komunisti to potom premenovali na PTP). Skoncil kdesi pri Odese - pouzivali ich na cistenie minovych poli, jednoducho ich tam nahnali. Ak neveris precitaj si Maraia (podmienkou je, ze vies citat a vies kto to bol Marai). Ostala mamka s troma detmi ... snad nemusim pokracovat. Vratme sa k mojmu optimizmu voci tvojej schopnosti pochopit fakty. Rozdavat (byty, platy, vlaky zadarmo ci trinaste dochodky) mozno len z toho co mas a ked nemas a rozdavas musis si pozicat. To je to co sa nazyva schodok statneho rozpoctu. Raz ho niekto musi zaplatit. Nebude to nikto iny nez nase deti. Ak ziadne nemas to este neznamena, ze by ti to malo byt jedno. Komunisti to riesili tak, ze odisli od koryta a co sa dalo prepisali na svoje deti kamaratov pribuznych - Meciar to nazval tvorbou kapitalovotvornej vrstvy. To rozkradanie a vznik podivnych zbohatlikov to nie je choroba demokracie ci liberalizmu, to je choroba volicov co pustaju k moci zlodejov ci neschopnych. Snaz sa nebyt jeden z nich. Amen.
25.02.2020 - 09:48:42
021
ale mne je jedno odkial sa beru peniaze, stara sa pes u utulku odkial sa mu v miske objavi jedlo? alebo ho maju v zime pustit na slobodu do lesa nech sa tula, nech ho zrazi auto, cely okliestovany, zasvrabeny, hladny, ale slobodny.
Ja viem z pocutia, ze po vojne to bolo zle, ale 70-80 roky boli super. A 80 roky som zazil ako najlepsie roky mojho zivota.


Naposledy upravil zaman dňa 25.02.2020 - 09:53:25, celkovo upravené 1 krát.

25.02.2020 - 09:50:50
00
Občas napíšeš že si nadpriemerne inteligentný. Si si tým istý? Mne sa nezdá.
25.02.2020 - 09:52:53
06
Nekrmte trolla. On nema zaujem o diskusiu, len mele svoje.
25.02.2020 - 09:54:44
01
[tag]Vuk[/tag Prezradis kolko rokov si mal v tych 70-80 rokoch? A co si robil, ze ti bolo tak super? Uroven nomenklatury? V ktorom obchode si si kupi bicykel? Mal si protekciu na madarske ci juhoslovanske lieky? Mal si svojho mesiara ci zeleninara? Mal si dzinsy a odkial? Aky bol tvoj tuzexovy prijem ... a uz sa mi nechce pokracovat. Ti co to naozaj zazili tym otazkam rozumeju.
25.02.2020 - 09:57:37
09
asi tak

Prílohy:

pre trolka.png
pre trolka.png 419.71 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2020 - 10:01:40
00
ja ho nahodou rad citam. Je to ako citat Kafku, beznadej pre hlavnu postavu, cim dalej tym je to horsie, veci nedavaju zmysel... diskutovat ale nema zmysel to urcite
25.02.2020 - 10:01:51
03
Hosť napísal:
ale mne je jedno odkial sa beru peniaze, stara sa pes u utulku odkial sa mu v miske objavi jedlo? ...

Hmmm, dostane tu človek zákaz alebo zmazanie príspevku, ak sám seba prirovná k psovi z útulku? :^)

Ja som inak myslel, že Vuk je lišiak, nie pes. Zamotáva sa to.
25.02.2020 - 10:12:42
01
Vuk za toho tvojho milovaneho sociku si sa tiez tak verejne odvolaval na pana Jezisa, pana Boha a matku Terezu ako mas par prispevkov tu vyssie v teme o volbach? Alebo vobec, vyjadroval si sa verejne vtedy k volbam ak sa ti nieco nepozdavalo? (napr. toto KSC urobila zle, nebudem ich teraz volit a skusim niekoho ineho)

Je to super zmyslanie, "my sme nic nemali nam nic nevzali, dokonca nam nieco dali" - takze to bolo super. Ked aj mne z toho nieco kapne tak vtedy ziadne moralne zabrany ani vycitky neplatia. Spinavu robotu za teba urobili ini, to nie ty. To neznamena, ze ty si nezucastneny a nevinny. S radostou si prijimal od nich "uplatky". Toto je spravne a moralne?
A keby este zariadili aby susedovi zdochla koza (ktoru si mu tak strasne zavidel) tak by si uz bol blahom cely bez seba, vsak?
A to tvoje dehonestovanie "fyzicky nie narocnej prace" hovori tiez vela. Prist, urobit valceky a MF. Dufam ze to vzdy nezabudnes povedat aj lekarovi pri tvojej navsteve u neho. Vzdelanie, veda, vyskum, lieky ... vsetko pada same z neba. A ty to len chces pouzivat, vsak? Brus tie valceky na kameni z potoka a potom ich skus predat.
25.02.2020 - 10:38:45
05
ja som nikomu nic nezavidel. Naco mat svojho masiara, zeleninara, madarske lieky a tuzex. Ste silni materialisti, Do hrobu si to neodnesiete. Naco sa hnat za bohatstvom a strachovat sa, ze pridu komunisti a vam to vezmu. Strach treba mat, aby ste neostali pod mostom bez chleba a nie zavidiet ze on ma kozu a vam ju vzali komunisti do druzstva.
Ide len o to, aby niekto zohnal a vybavil pracu za mna a plat by bol taky, aby sa dal zaplatit najom a jedlo a ak niekto ochorie, aby mal liecbu zadarmo.
Ti co su proti mne, je to skupinka ludi snaziacich sa zbohatlicky zit. Vsetci tu proti mne niesu a inde vobec. Je to tu, ako keby som prisiel do palaca na cerveny koberec a povedal, ze zbytocne vyhadzuju peniaze na zlate retaze a ini umieraju.
Viaceri tu pisali, ze zostala tu komunita arogantnych ludi (pre mna materialistickych zbohatlikov, ktory chcu aby som umrel, ak si sam neviem vyjednat pracu a vyplatu)


Naposledy upravil zaman dňa 25.02.2020 - 11:17:06, celkovo upravené 1 krát.

25.02.2020 - 11:11:27
01
keyboard_arrow_up