"going way too quickly for a normal electric bicycle"
nikde tam nie je informacia, ci sa pri tych 15.5 mph motor vypol a toto zaslapal za vlastne alebo nie.

"Mr Hanlon's bike was capable of going double that speed"
to predsa kazdy bicykel
27.02.2020 - 15:15:48
00
Píšu tam že jeho ebike bol schopný ísť 50 km/h, čiže ho mal upravený.
27.02.2020 - 16:35:20
00
.., alebo speed-pedelec, na západe sú oveľa bežnejšie ako u nás.
27.02.2020 - 16:39:55
00
dzulio napísal:
Píšu tam že jeho ebike bol schopný ísť 50 km/h, čiže ho mal upravený.

No ale stale tam nie je informacia, ci je v tej rychlosti zapnuty aj motor. Aj bike bez motora je schopny ist 50 km/h
27.02.2020 - 17:02:14
00
V iných článkoch píšu, že mal e-bike nelegálne upravený, takže je zrejmé, že išlo o odčipovaný normálny e-bajk.
27.02.2020 - 17:08:30
00
Hned v prvej vete pisu ze to bol modified ebike. Dalej v clanku pisu ze uz to nemalo byt kategorizovane ake ebike ale e motorka. Takze panko, si upravil e-bicykel na motorku a umyselne porusoval zakon. Takze nech mu to daju pekne natvrdo za vrazdu.
27.02.2020 - 20:08:06
00
Neviete ako zákon upravuje svietenie na bajku v CZ? Cyklista, čo ma predbiehal ma upozornil "se sto metrú už nejseš viďet, dej si bacha" a to sa ešte ani nezošerievalo...
09.03.2020 - 07:04:23
00
Mam taku otazku. Je niekde v zakone napisane ako sa maju spravat chodci na cesticke pre cyklistov a chodcov ? Maju chodit vlavo , vpravo , alebo zo zakona mozu pouzivat akukolvek stranu ? To znamena ,ze trebars korculiar moze jazdit "oproti" cyklistovi ? ako sa vyhybaju voci sebe podla zakona ? Tuto si myslim dost dvolezitu informaciu som zatial nikde nevycital....
24.03.2020 - 22:13:54
00
Na cesticke pre cyklistov podla zakona chodci (teda ani skejtboardy a kolobezky) nemaju byt.
24.03.2020 - 22:15:13
00
Ale on mysli tu spolocnu
www.mavexjunior.sk
24.03.2020 - 22:20:00
00
Ani to nie je správna značka, pretože pri takejto značke je chodník rozdelený na dve časti a chodci nesmú chodiť po cyklistickej časti a cyklisti po pešej.

Balvan zrejme myslel tento prípad:

Príloha:
222.gif
222.gif 43.2 KiB thumb_up0thumb_down



V takom prípade zákon 8/2009 hovorí, že "Ak je zriadená cestička pre chodcov a cyklistov označená príslušnou dopravnou značkou, cyklista nesmie ohroziť chodca."
V §52 sa hovorí, že ak ide chodec po komunikácii, kde nie je chodník, tak musí použiť ľavú krajnicu, resp. na ľavej strane cesty, teda v protismere autám.
Nenašiel som, že by zákon riešil korčuliarov na komunikácii, teda na cestičke. Ale rieši ich na chodníku (čo však nie je náš prípad): "Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, smie používať pravú stranu chodníka, pričom nesmie ohroziť ani obmedziť ostatné osoby používajúce chodník."
Podľa mňa na spoločnej cestičke pre chodcov a cyklistov chodec kráča v ľavom pruhu (v protismere cyklistom) a korčuliar jazdí v pravom pruhu (t.j. cyklista ho predbieha vľavo, ako na normálnej ceste). Ale nie som ani právnik, ani sudca :-)

Situácia sa ešte viac zamotá od 1. apríla, keď začne platiť nová vyhláška, ktorá umožní dopravnou značkou povoliť jazdu cyklistom po chodníku pre peších.

Ale riešenie je jednoduché: spoločná cestička pre chodcov a cyklistov nie je tréningová dráha, takže treba jazdiť pomaly, treba byť vzájomne ohľaduplný a cyklisti ,usia rešoektovať chodov, keďže to sú zraniteľnejší účastníci.
25.03.2020 - 06:33:26
03
nie vzdy je rozdeleny, daju len znacku a cau
25.03.2020 - 10:18:23
02
V takom prípade porušujú zákon.
25.03.2020 - 10:20:33
01
Som sa musel pozriet na tie znacky a je to ta spolocna cesticka pre chodcov a cyklistov. Osobne som dufal ,ze uplne vsetci by mali byt povinny chodit-jazdit vpravo....mi to tak pripada prirodzene. Hlavne ,ked tam je plno ludi a oproti ide mensia kolona. Staci len spomalit....a ked sa da obehnut tak obehnut , v porovnani s tym ked idu chodci oproti tebe a cesticka ma 2 metre sirku,clovek musi uz zosadnut z bajku , vytvara to chaos....(a to som videl zensku co v takomto pripade zabudla dat nohu na zem...)
Chdcom to moze byt uplne jedno (skoro) , pretoze na tak uzkej ceste ich aj tak stale budes obchadzat tesne zozadu....
Ale samozrejme je tu jeden bezpecnostny problem: chodec iduci vpravo moze byt zrazeny cyklistami iducimi vrade zasebou , ked ten prvy (veduci stada) je debil.....
Len som chcel vediet ci niekde v zakonniku nieje daka kapitola o tych cestickach ,nieco ako chodec na prechode pre chodcov alebo nieco take.....ale asi fakt nebude...
Dakujem za odpovede.
30.03.2020 - 11:24:51
00
Inak včera som bol v Bratislave a išiel som sa prejsť do vinohradov nad Mladou Gardou, bolo tam plno ľudí - bežcov, chodcov a cyklistov. Tak som si to trochu všímal:
Je škoda, že ako chodci sme sa po komunikácii bez chodníka naučili kráčať vpravo - to znamená, že nevidíme cyklistov (prípadne autá, ak ide o cestu) ktorí nás predbiehajú zozadu. Po správnosti by sme na takej komunikácii mali kráčať vľavo, teda akoby v protismere, takže vidíme cyklistov (autá), čo sa k nám blížia. Ale už sme z toho šoférovania tak zmagorení, že automaticky kráčame vpravo, aj keď nešoférujeme... a je to o kus nebezpečnejšie.
30.03.2020 - 11:35:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up