Zdravím chcem sa spýtať nestratí človek po prechode na ebike časť kondície?Ako ste na tom?
02.03.2020 - 18:13:48
00
u mna po 2-3 rocnej prestavke kedy som presiel z XC na ebike som urcite kondiciu nabral smerom hore zalezi ako budes jazdit lebo poznam ludi ktori ebike beru fakt ako iba nejaky doplnok k ich pohodlnemu zivotu
aj ked sa ti bude niekto smiat, typu ebike je pre starych a pod. je to nezmysel chodim behavat, hrat hokej a pod. s ludmi ktori jazdia 4-10k km rocne na beznom bajku a nemaju ani lepsiu kondicku ani silovu vybusnot a pod.
stale je to o tom ako ten ebajk budes vyuzivat ja mam bezne vyjazd 90km nastupanych 2000vm a pouzita jedna bateria na niektore tiahle kopce bezne jazdim za svoje
mne osobne ebajk skor otvoril moznosti ako byt v narocnom terene rychlejsi a uzit si viac zabavi to je to co ti hejteri ebajkov mozu len zavidiet (jazdim aj s hejtermi a sami si to priznaju)
02.03.2020 - 19:57:30
08
To záleží na tebe koľko budeš jazdiť za svoje.
02.03.2020 - 21:39:02
00
Jazdim oboje, som 11 mesiacov po ťažkej zlomenine a operacii kolena. E-bike ma vratil spat. Pozri si energeticky vydaj na Strave pri klasike a ebajku... https://www.strava.com/athletes/17941001
02.03.2020 - 23:44:28
00
V mojom prípade mi ebajk zvýšil kondíciu. Keďže mám problémy so srdcom tak môžem konečne jazdiť v normálnych tepových rozmedziach. To malo za následok, že jazdím oveľa väčšie vzialenosti, drižím sa väčšinou v aeróbnej zóne, spotím sa riadne ale stále mám úsmev na tvári :)
03.03.2020 - 00:35:31
05
bafo03 napísal:
V mojom prípade mi ebajk zvýšil kondíciu. Keďže mám problémy so srdcom tak môžem konečne jazdiť v normálnych tepových rozmedziach. To malo za následok, že jazdím oveľa väčšie vzialenosti, drižím sa väčšinou v aeróbnej zóne, spotím sa riadne ale stále mám úsmev na tvári :)


Toto mozem iba potvrdit. Ja mam problemy s tlakom, presiel som na ebike a mam podobne skusenosti. Dopomoc pouzivam iba v najnarocnejsich stupaniach, snazim sa co najviac jazdit za vlastne. A kondicia sa mi urcite zvysila, dovolim si tvrdit, ze to, co som predtym na klasike nevyslapal, teraz by som dal. Ked to otestujem, dam vediet :) Zene chcem pozicat moj ebike, nech si to vyskusa a ja by som siel na klasike...
03.03.2020 - 08:59:47
01
Ďakujem za odpovede. Ja dám na klasickom 1200 výškových/80km ale dlho to trvá a času mám momentálne veľmi malo.Tak snáď ten ebike bude dobrá voľba.
03.03.2020 - 22:03:06
00
Jednoznacne ebike kondicka pojde smerom hore. Jazdim 90% na eco rezim kazdy vyjazd cez 50km. Dobra volba nelutujem tie peniaze, konecne aj zena stiha :D
.
04.03.2020 - 14:35:42
02
Slovné spojenie "kondička smerom hore" závisí od toho, kde človek začína :-) Ale áno - napriek všakovakým hejtom, minimálne neklesá... Za podmienky, že človek ebajk využíva tak, ako by mal... To znamená nie akcelátor, nie maximálne podpory na rovine... Keďže ich predávam, tak môžem (alebo vlastne musím :-) ) využívať celé portfólio, a na vlastnej koži môžem potvrdiť, že ebajk Ťa priamo provokuje k tomu (rýchlosť aj v stúpaniach), aby si naďalej dosahoval niekedy aj svoje dovtedajšie, či už výkonnostné, ale aj pulzové limity. (P.S. jazdím hlavne klasický bajk, a najviac cestu).. Možno zniem ako reklamný slogan, ale tak to je... :-)
04.03.2020 - 17:36:29
05
u mna to bolo tak ze som dostal najprv hlboku zilovu trombozu a potom plucnu emboliu. po prekonani som mal fatalne poskodenu zilu v nohe. sranda je ze som mohol dalej hrat hokej, dvihat velke vahy vo fitku, ale dlhe vyslapy do konca mi lytko zacalo prakticky horiet. skusal som kompresne ponozky, pancuchu, nic uz nepomahalo. kym vladzem a nemam bolesti jazdim na eko, ak zacne lytko palit alebo nevladzem prepynam. co je ale prinos, inokedy by som na bajk nesiem. nemam cas, nestiham, som unaveny, teraz idem stale :)
03.04.2020 - 13:10:40
03
Je to individuálne.
05.04.2020 - 00:01:01
00
Asi ako píše laco,je to indi vindi.je to o Tom či budem podvádzať a nonstop na turbe,alebo si stiahnem na hranicu svojich síl a motor.je nejaká pomôcka
05.04.2020 - 08:09:54
00
Trailhunterove porovnanie bajk vs ebajk, štatistiky od 30:15

thumb_up0thumb_down
13.05.2020 - 01:29:26
01
Včera som to akurát pozeral - oplatí sa celé video. Pekne spracované video a porovnanie.

Edit: ešte sa mi páči čo píše na svojej stránke k tomuto videu https://www.trailhunter.cz/elektrokolo-vs-kolo/

Lenost není v motoru, ale v hlavě

"Ano, vidíte správně. Fyzická zátěž byla na obou kolech stejná a na elektrokole byl dokonce o něco vyšší tréninkový efekt. E-bike totiž více nabádá k tomu, aby se kopce vyjely švihem a jezdec v nich tak jako tak stráví méně času. To vede k častějšímu střídání tempa a tím i intenzity zátěže, což vede k efektu intervalového tréninku. Na běžném kole se ve stoupáních stráví více času a pokud se člověk vyloženě nedonutí tempa střídat, ustrne na delší čas ve vyrovnaném šlapání. Takový styl zátěže má ovšem menší tréninkový efekt.

Každopádně se ukázalo, že elektrokolo samo o sobě z jezdce lenocha neudělá. Odsuzovat elektrokola z důvodu, že jsou to stroje jen pro pecivály nebo důchodce, je tedy zcestné. Výpomoc na moderních elektrokolech funguje tak, že přidá výkon elektromotoru adekvátní výkonu, který vyvine jezdec tlakem nohy na pedál. Ale jakou silou bude jezdec šlapat, to záleží na něm."
13.05.2020 - 08:02:33
01
Pekne video, ebike či klasika, stále si ťahám svoje s tým rozdielom, že s podporou toho zvládnem viac.
Tak to je, keď máš na bike 2 hodky času, u mňa to znamená, alebo strávim šliapaním do kopca 45 minút tlačením do kopca hodinu (stupaky kde mi klesne rýchlosť pod 7km/h zosadám) a 15 min zjazd, cca 24km cesta, či ebike šliapem do pedál 1,5h s toho 30 min zjazd a prejdem 40km. Vyklepem sa rovnako, len na ebiku toho prejdem viac.
13.05.2020 - 08:15:25
00
keyboard_arrow_up