ja nepopieram ze predavkovanie suplementami moze, alebo ze priamo skodi. to co beriem ale ma daleko od predavkovania :)
28.01.2020 - 10:14:02
00
Tuleník, čiže aby som to zrekapitulovala - radšej tatarák ako vitamíny? :D .... ok a podla teba sa dá tvrdiť že bežný človek (ani chudý ani tučný, okrem jedných soplov za zimu nie je chorý, nemá žiadne problémy okrem tých skade vziať prachy na nový bike, stravuje sa klasicky, žiadny eko nano bio fit vege keto macro micro extrém) nepotrebuje dojedať žiadne doplnky v žiadnej forme vôbec za žiadnych okolností? Otázku čítaj pokojným hlasom bez náznaku irónie a sarkazmu prosím, v takej tónine ju aj píšem :) dík
28.01.2020 - 10:54:31
01
Ahojte, používate niekto po tréningu toto? https://www.mtbiker.sk/shop/vyziva-a-kozmetika/regeneracia/penco-after-activity-q10-1-500-g.html
Oplatí sa? Skúšali ste porovnať regeneráciu s nápojom a bez?
Prípadne ak bez tak čo je najlepšie vypiť, jesť?
vďaka

    03.03.2020 - 14:46:33
    00
    michad129 veru ťažké otázky dávaš :). Nie po každom tréningu/výjazde je potrebné sa napchávať nejakými šejkami a proteinmi. A taktiež je to individuálne, každý preferuje a chutí mu niečo iné. Čo však viem a vnímam na sebe je, že keď mám po ťažkom tréningu/preteku žravku, nedostatočne som zásobil telo pred a počas aktivity. Po aktivite ja radšej jem menej ako všetko naraz a rýchlo.
    V tomto prípade neexistuje jedna správna odpoveď.. treba poskúšať čo tebe funguje a potom sa toho držať. Ešte aj záleží na tom, či nemáš nejakú intoleranciu napr. na mlieko, potom treba hľadať bezlaktózové proteíny, či už vegánske, hoväzdie alebo vaječné. Ale pre hobby športovcov sú takéto prípravky aj tak zbytočné, dá sa to pekne vykryť jedlom na to určeným.
    03.03.2020 - 15:02:39
    02
    Všetko sú to výživové doplnky, takže zázraky neočakávaj. Základ vzdy bude pestrá vyvážená strava. Tieto doplnky zaradím len vtedy keď napríklad potrebujem doplniť ešte trošku bielkovín (+nejaké vitamíny) bez toho aby som prijal už priveľa tukov z "bežnej" potravy. Taktiež pre regeneráciu je dôležité podla mňa aj to akú aktivitu človek zaradí počas nej (cvičenie, strečing a pod.) Drink ti nezabezpečí na ďalší tréning "ľahké" nohy, ani zvýšenie výkonu ked zanedbáš základné veci. Ale môže pomôcť urýchliť proces a podporiť imunitu. Treba vyskúšať a osvojiť si návyky ktoré zafungujú, vždy je to komplexné. Ak hľadáš základné poznatky, odporúčam články od Imroman má to premakané skúsenosťami takže ľahko pochytíš správny smer ohľadne výživy a celého procesu.
    03.03.2020 - 16:10:04
    03
    Tak je. Z môjho jonťáku už dvaja bikeri grcali po 2-3 dúškoch.
    03.03.2020 - 16:50:18
    00
    tak to mali este celkom stastie. mohli sa aj pos*at.
    03.03.2020 - 17:23:59
    03
    Co je v elastakoch na traky celkom sranda bežať za strom/na wc :) :) ked ta to chytí
    03.03.2020 - 19:58:36
    01
    A preto sa na vyjazdy neberie neodskusany matros, ale testuje sa prv doma :-D.
    03.03.2020 - 20:11:46
    01
    michad129 napísal:
    Ahojte, používate niekto po tréningu toto? https://www.mtbiker.sk/shop/vyziva-a-kozmetika/regeneracia/penco-after-activity-q10-1-500-g.html
    Oplatí sa? Skúšali ste porovnať regeneráciu s nápojom a bez?
    Prípadne ak bez tak čo je najlepšie vypiť, jesť?
    vďaka


    je to predrazeny nezmysel... bcaa par stoviek miligramov je nic , bezne sa idu bcaa 15-20g ak chces podporit regeneraciu resp. zmiernit katabolizmus a nie len pit ochutenu vodu na dobry pocit.
    ohladom suplementacie je lepsie studovat fora clanky na kulturistiku, kde je toto vytiahnute do dokonalosti(bohuzial aj vratane dopingu). doplnky su dobra volba aj pre obycajnych hobby sportovcov, nie je pravda ze sa da vsetko nahradit jedlom


      Naposledy upravil maxxxmato dňa 03.03.2020 - 21:12:21, celkovo upravené 1 krát.

      03.03.2020 - 21:04:43
      00
      maxxxmato napísal:
      je to predrazeny nezmysel... bcaa par stoviek miligramov je nic , bezne sa idu bcaa 15-20g ak chces podporit regeneraciu, nie len pocit.
      ohladom suplementacie je lepsie studovat fora clanky na kulturistiku, kde je toto vytiahnute do dokonalosti(bohuzial aj vratane dopingu). doplnky su dobra volba aj pre obycajnych hobby ludi, nie je pravda ze sa da vsetko nahradit jedlom

      suhlas, ja bezne 15-20g bcaa + to iste glutak a hotovo. Jedno ochutene druhe bez prichute
      03.03.2020 - 21:11:13
      01
      michad129, ja používam Restart drink, po náročnom tréningu (keď sa cítim vyžmýkaný). A mám pocit, že potom regenerujem rýchlejšie ako keď si ho v podobnej situácii nedám (moja kontrolná vzorka ;-) ).
      04.03.2020 - 19:20:09
      01
      vďaka za vaše rady :)
      11.03.2020 - 07:40:04
      00
      Regenerationstipps von Nino Schurter
      20.04.2020 - 11:15:23
      01
      Zdar,hľadám nejaký regeneračný doplnok stravy, čo by som si dával po jazde. Nech tam sú minerály, aj proteiny. Viete niečo poradiť?
      20.04.2020 - 15:45:58
      00

      Výber z produktov

      Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
      keyboard_arrow_up