Ak opomeniem zdravotné dôsledky ktoré môže mat vírus ( aj dlhodobejšie o ktorých zatiaľ nevieme ), tak sa tu akosi pri tých “posmeškoch že nie je nad čím stresovať” zabúda celkovo na ekonomické dôsledky. Ak totiž Čína čím skôr nerozbehne výrobu tovarov a polotovarov pre cely svet, bude to veľmi zaujímavé. Samozrejme ekonomická kríza nas zdá sa neminie...už ide iba o to či nás opäť len lízne alebo si ju tentokrát solidne vyzerieme...

A medzitým v Šanghaji takto ( ale aspoň tam majú posledný čas zo dňa na deň čistejší vzduch )...
https://www.youtube.com/watch?v=SMhfYWA9fqY&feature=share

Btw kto bol niekedy v Číne, tak musí uznať že tie prázdne ulice a hlavne to metro je riadny bizar.
04.03.2020 - 00:58:44
02
Hosť napísal:
A co ine sa mi da robit, okrem internetu? TV ma nebavi.

VZDELÁVAJ SA!!! a makaj na sebe aby si nemusel na tom internete len vyplakávať..
04.03.2020 - 06:42:35
08
no ja vuka chápem, ak je už dlho PN a nemôže robiť valčeky, to by aj mne hrablo
04.03.2020 - 06:44:20
02
Vuk ak ti je dlhy cas, skus si zahrat toto https://ppm.powerplaymanager.com/sk/ Hram to 9 rokov a neomrzelo ma to. Ale je to beh na dlhu trat. A maju aj forum :)
04.03.2020 - 08:28:37
00
hypoteticka otazka. Viete ze v Tal. je epidemia a ajj tak tam teraz pojdete lyzovat. Treba sa zabavit a strach nemate. Vratite sa, nic vam nebude a neskor sa to u vas potvrdi, ochoriete spolu s vasimi rodicmi a ti zomru. Co si potom poviete? Aspon je teraz cely barak moj? Aj tak uz boli stari a hundrali?
Aj ja rad bicyklujem. Lyze, bicykel a dalsie zabavky su len druhorada mamona. Nemam nic proti tomu, nebudem sa zatvarat v nejakom bunkri, ale ti ludia co sa vratitli odtial, isli na dalsi den do prace, aj ked ostatni zamestnanci ich posielali domov, odmietli. Az ich museli nahlasit a manazer musel dat prikaz a znechutou odisli, sli do restauracie, alebo na diskoteku.
Zenska chytala klucky vo vlaku a potom si vytiahla z tasky rajcinu a chleba a holou rukou ju jedla. Ani dezinfekciu nemala. Pritom tam vidam spavat bezomovcov. Nekazem zit v bubline, ale viac krat som cital ako takym blaznom radili, ked sa neboja nech pooblizuju klucky u obvodneho. To bol teraz napriklad ten pripad v Cechac, kde je kvoli blaznivej diskotekarke 150ludi v karantene. Alebo kvoli ucitelom co neostali doma, museli zavriet celu skolu.
Aspon trochu by mohli byt ohladuplni voci ostatnym, v tejto epidemii.
04.03.2020 - 10:56:24
00
Hosť napísal:
Zenska chytala klucky vo vlaku a potom si vytiahla z tasky rajcinu a chleba a holou rukou ju jedla. Ani dezinfekciu nemala. Pritom tam vidam spavat bezomovcov.

Tomu sa hovorí cigánska imunita...

Ja idem (na 90%) do ohniska nákazy za pár dní, ale nie "zabávať sa". A budem tam "žiť v bubline" mimo pár momentov, kedy z tej "bubliny" vysadnem.
04.03.2020 - 11:26:20
00
A stoji ti to za to € ?
04.03.2020 - 11:29:59
02
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters
04.03.2020 - 11:30:48
00
Ramon1 napísal:
A stoji ti to za to € ?
myslíš, že mi dajú kvôli tomu odklad splátok?
čo sa tam píše cca?
04.03.2020 - 11:35:30
00
Napriklad v Taliansku v karantenych zonach maju ludia pozastavene splacanie vsetkych uverov / hypotek. Je fajn ze niekto mysli aj tymto smerom. Tiez zacinam uvazovat co bude. Peniaze nastastie nikomu nedlzim ale mam v najme dielnu ktora mi zaraba. A ked mi niekto zakaze tam chodit na 2 a viac mesiacov tak to bude zabava aj pre mna.....
04.03.2020 - 11:39:02
00
No vidíš, ja som bol naposledy "v robote" ešte pred vypuknutím nákazy (3T dozadu) a odvtedy sa tam situácia trochu vyhrotila, až natoľko, že dokonca cestujúci z USA zvažujú návštevu Európy...
ÚTakže som rád, že sa podarilo rozosiať strach po celej zemeguli.

Ale berme to s tej krajšej stránky. Aspoň sa trochu zredukujú stavy Homo Sapiens 😀😂
04.03.2020 - 11:49:40
00
ja to vidim v dnesnej situacii takto :

za a/ je to o zdravy a to ci uz nasich blizkych ( asi mnozstvo ludi z nas ma doma male deti alebo rodicov ktori su minimalne v kategorii 60+ ) alebo tych ktorych kazdy den stretavame...teda ak tomu nemusim ist oproti, tak proste nepojdem. A to pisem ako clovek co ma "v sufiku" letenky na Taiwan kde mala byt vystava ( ktoru nakoniec zrusili ale dalo sa stretnut s vyrobcami ) a proste pre istotu som ich nepreletel ( taka klimatizacia v lietadlach moze byt v dnesnych dnoch mnamka )

za b/ ekonomicke dopady...zoberte si len situaciu ze to niekde zbytocne chytite a potom to roznesiete u vas vo firme alebo vo firmach vasich dodavatelov/odberatelov...taka minimalne 14 dnova karantena isto potesi kazdeho "zucastneneho" v takomto pripadnom retazci

za c/ mozne problemy v zdravonictve...ked pocuvam ako to mnoho ludi berie v style "je to obycajna chripka", "zomieraju iba stari ludia", "naco sa obmezovat ked sa to aj tak rozsiri" ( vid staznosti ze preco zakazali 100k divakov na SP v biatlone v NMNM atd ). Proste neviem ci tym ludom nedochadza ze zakladom je to udrzat v medziach kedy to budu nemocnice a lekari co sa tyka poctu nakazenych a kapacit zvladat...

Samozrejme nech sa sprava kazdy ako uzna za vhodne, ale ja osobne budem radsej opatrnejsi voci sebe aj voci ostatnym. A osobne myslim ze oba extremy ( panika vs zlahcovanie situacie ) nikomu nepomozu. A este co sa tyka dalsieho sirenia, tak myslim ze tymto pristupom k dnesnej situacii si v Europe koledujeme o slusny pruser ( ale bodaj by som sa mylil a virus by sa vytratil tak rychlo ako sa objavil ). Ludia radi poukazuju na to ze ta "chripocka" je v Cine predsa na ustupe, ale na druhu stranu nikdo tu u nas nechce urobit take drakonicke oparenia ake pre zastavenie sirenia robi Cina ( teda nie ze urobit, ono o tom ludia nechcu ani pocut :) )
04.03.2020 - 12:15:15
06
Môžte dať niekto screen z korona heatmap, oblasť S. Taliansko, Tirolsko a juh Nemecka (cca Kempten, Memmingen, Ulm)
04.03.2020 - 12:26:20
00
Ramon1 napísal:
A stoji ti to za to € ?


celkom by ma zaujimal nazor lekara, ci je nase zdravotnictvo vobec pripravene na nejaku taku epidemiu tohto druhu...

celkom som sa pousmial, ked vsade pisu, ze dezinfekcia a ruska niesu, a potom ceska vlada vyda prikaz, ze si maju nemocnice dokupit tieto veci...
04.03.2020 - 12:36:01
00
cital som vyjadrenie nejakeho ceskeho epidemiologa, ze vlastne nikto nie je pripraveny. Ze bezne mesto nie je schopne narazovo zvladnut 1000 pacientov, ktori potrebuju specialnu starostlivost...
04.03.2020 - 12:38:50
00
keyboard_arrow_up