https://mynitra.sme.sk/c/22353230/matka-prisla-s-dietatom-na-pohotovost-zatajila-ze-bola-po-navrate-z-talianska-na-infekcnom.html?ref=trz

toto je na basu
09.03.2020 - 09:52:41
00
koronavírus potvrdili jednej z učiteliek v materskej škole Palkovičova v Bratislave.
09.03.2020 - 10:18:11
01
jordi napísal:
toto je asi pripad, co spominal Ramon1
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22353107/v-saci-lezi-pacient-podozrivy-na-koronavirus-jeho-vnuk-bol-v-benatkach-s-nakazenym.html?ref=trz

ale nechapem, bol som v Benatkach s typkom, co je pozivitvny, moj dedo sa dolame a ma problemy a aj tak budem tajit, ze som niekde bol? akoze, uz fakt nechapem niektorych ludi...

Si to nepochopil, on si vymislel ze spadol z rebrika, aby zatajil ze moze mat koronavirus.
09.03.2020 - 10:34:04
00
Bratislava preventívne zatvára základné a materské školy na 5 dní, rovnako aj umelecké školy či centrá voľného času. „Cieľom je znížiť šírenie ochorenia,“ vysvetlil primátor Matúš Vallo.
09.03.2020 - 10:41:27
00
Neviem či tomu, veriť, teraz bude plno "zaručených správ"
https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/3161901610535286
09.03.2020 - 10:49:54
00
Tak si zober koľko dní trvá reťazec objednanie - celá tiráda okolo prepravy - pristátie na druhom konci sveta a vyjde ti že tvrdenie
"ktoré boli objednané a určené pre slovenské nemocnice a zdravotné zariadenia, kvôli ich akútnemu a kritickému nedostatku na pracoviskách, zabezpečujúcich liečbu pacientov nakazených koronavírusom."
nemôže byť pravdivé, lebo to sa dostávame niekde VEĽA týždňov dozadu (odhad - order by musel byť niekedy počiatkom februára, ale sú tu asi ľudkovia, čo majú lepšie poňatie o dĺžke cesty kontajneru z .cn)
09.03.2020 - 10:59:09
02
No, je to pán z SNS a tým zatiaľ neverím...

Ale toto je tiež zaujímavé aj keď dlhšie čítanie...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544909-mesik-koronavirus-je-uz-nezastavitelny/
...samozrejme aj tu si treba info pripadne filtrovať, ale je to trosku iný pohľad na vec ako “chripocka” a “0,1%”

Rovnako zaujímavý článok na postoj priamo od lekára že ako “sme nachystani”...
https://www.postoj.sk/52357/koronavirus-a-nase-nemocnice
09.03.2020 - 11:00:05
01
V BA už aj vodička MHD.
09.03.2020 - 11:12:14
00
matt napísal:
Ale toto je tiež zaujímavé aj keď dlhšie čítanie...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544909-mesik-koronavirus-je-uz-nezastavitelny/
...samozrejme aj tu si treba info pripadne filtrovať, ale je to trosku iný pohľad na vec ako “chripocka” a “0,1%”

Juraj Mesík, analytik globálnych trendov a rizík...
Kurnik co je to za titul, mam pocit, ze sa k tomu uz vyjadruju vsetci a vsetci su odbornici na virusy.
09.03.2020 - 11:27:20
04
Mesík je známy alarmista s extrémne nízkou úspešnosťou oných alarmov, ale istým politickým kruhom jeho režarúbačstvo reže. Čo je sranda, tak nie zrovna kruhom, ktoré sa obvykle asociujú s Pravdou.
09.03.2020 - 11:47:40
01
tak ja som to prebehol iba v rychlosti zatial a ani nie cele ( a mozno to ani citat uz nebudem ), ale nemyslim ze sa pasoval na odbornika na virusy. Proste len vychadzal z dat ktore pozname a z necinnosti vlad a nasledne uradov. Na to podla mna nemusis byt ani expert, ani analytik aby si to videl...len on na rozdiel od mnohych dostal priestor a cas v mediach.

Alebo sa teda fakt budeme tvarit ze tie data sme nepoznali a nemali sme minimalne 1-2 mesiace naskok aspon nieco vymysliet? Nejdem sa tu teraz bavit o zasobach ryze, muky, fazule a ani o tom ci je vacsia hrozba chripka, covid, teroristi alebo ebola... Jedina otazka co ma trapi je ci sme pre zamedzenie sirenia urobili vsetko a co teda budeme robit ak pripadne zacnu dochadzat kapacity v nemocniciach a medzi zdravotnym personalom? Ci ako cakame teraz od vsetkych lekarov/sestier ze nam budu k dispozicii 24/7?
09.03.2020 - 11:54:53
00
@matt tak si to precitaj a zistis nad cim vsetkym mudruje. Ja to nepodcenujem, ale takito vyslovene tvoria paniku a to veci vobec neprospieva.
09.03.2020 - 11:57:31
00
aky zmysel maju tieto opatrenia
"Všetky lety zo Slovenska do Talianska a späť sú v rámci preventívnych opatrení proti ochoreniu koronavírus od polnoci 9. marca zakázané až do odvolania."
a
"Bratislavské letisko informovalo, že cestujúcim prilietajúcim do hlavného mesta SR merajú hygieničky v príletovej hale telesnú teplotu, na palubách vypĺňajú dotazníky."
ked
"Nákazu potvrdili u kostymérky SND po návrate zo zájazdu v Bruseli."
resp.
"Syn 52-ročného muža bol nedávno v Benátkach a môže byť potenciálnym zdrojom nákazy."

vsetka ucta k ludom, ktori to vsetko riesia, ale mne to fakt pripada, akoby boli slepi a/alebo blbi.

nebolo by fakt lepsie a hlavne ucinnejsie (ako uz niekto spominal), keby sa (hned na zaciatku) na 2-3 tyzdne vyhlasila celoslovenska karantena? pretoze robit karantenu tam, kde uz virus je, nema ziadny zmysel.

a nie, nerobim paniku, ale nechcem vystavit realnemu nebezpecenstvu moju tehotnu manzelku, uz pomerne starych (a teda rizikovych) rodicov a tak isto pripadne nechcem prist o zamestatnie, kvoli moznej ekonomickej krize. pretoze otazka nie je "ci", ale "kedy" bude zamorene zele slovensko...
09.03.2020 - 13:17:07
00
Kedy bol ten začiatok? Deň pred tým ako ten záhorák išiel do Talianska? Alebo deň predtým ako sa mal vrátiť? Alebo v momente keď sa to dostalo mimo Čínu?
A zamyslel si sa, čo by sa stalo, keby sa aj teraz reálne podarilo všetkých nakazených izolovať a dajmetomu celé SK by bolo na tie 2-3 týždne v dokonalej karanténe. Alebo aj celá Európa? Myslíš, že sa to zatiaľ stratí?

Kto sa toho bojí, nech si urobí karanténu sám, prípadne pre svojich blízkych a nech čaká, čo bude (pár mesiacov prevdepodobne...).
Štát by akurát mal ísť v ústrety takýmto ľuďom úpravou zákonov, aby každý kto požiada dostal neplatené voľno a aspoň za ľudí s nižšími platmi by mohol štát zaplatiť povinné odvody. Zároveň zaviesť postihy pre tých, čo by to zneužívali a robili by doma svoje fušky.
09.03.2020 - 14:01:15
00
som zvedavý,ako dlho to bude v EU kulminovať,my sme dohodnutý na Velkú noc pojazdiť Rychleby,je tam otváračka sezóny,myslím že asi z toho nič nebude :(
09.03.2020 - 14:20:47
01
keyboard_arrow_up