Kenai spamovali sme teba alebo niekoho ineho niekedy personalizovanou reklamou na zaklade veci, co mal v bazari? Ako mozes povedat, ze to je jedine inteligentne a logicke vysvetlenie? Co tak sa najskor spytat na ine vysvetlenia, ktore mozno nevidis? Napr. take, ze tych feedbackov je za roky len cca 2000, neda sa na nich vybudovat model, na zaklade ktoreho by sme vedeli hodnoverne identifikovat podvodnikov a vytvorit rating inzerentov, co bol povodny plan. My tie feedbacky budeme coskoro zobrazovat v ramci redesignu bazaru, ale obraz o inzerentovi si bude musiet kupujuci spravit sam, nebudeme tie feedbacky automaticky vyhodnocovat.

Nevylucujem, ze mame niekde technicku chybu, o ktorej nevieme, a vdaka ktorej sa cast feedbackov neuklada. Evidentne sa ale nejake ukladali a ukladaju. Bolo by fajn najst problem, ak tam nejaky je, kedze tych feedbackov je malo.
09.03.2020 - 13:16:01
05
cervo napísal:
Kenai spamovali sme teba alebo niekoho ineho niekedy personalizovanou reklamou na zaklade veci, co mal v bazari? Ako mozes povedat, ze to je jedine inteligentne a logicke vysvetlenie? Co tak sa najskor spytat na ine vysvetlenia, ktore mozno nevidis? Napr. take, ze tych feedbackov je za roky len cca 2000, neda sa na nich vybudovat model, na zaklade ktoreho by sme vedeli hodnoverne identifikovat podvodnikov a vytvorit rating inzerentov, co bol povodny plan. My tie feedbacky budeme coskoro zobrazovat v ramci redesignu bazaru, ale obraz o inzerentovi si bude musiet kupujuci spravit sam, nebudeme tie feedbacky automaticky vyhodnocovat.

Nevylucujem, ze mame niekde technicku chybu, o ktorej nevieme, a vdaka ktorej sa cast feedbackov neuklada. Evidentne sa ale nejake ukladali a ukladaju. Bolo by fajn najst problem, ak tam nejaky je, kedze tych feedbackov je malo.


Ja reklamu nevidim, mam zapnuty adblock a okrem okna kde pisem nevidim nic. To ze su banery personalizovane je uplne normalne a aj vas sytem to robi ci uz o tom vies alebo nie. Na zaklade coho to robi a ake data pouziva je uplne zbytocna debata, verim ze ani ten kto napisal kod vasho portalu to nevie zodpovedat, mozno tak tusi. Prevadzkoval som 3 webshopy, mam dost presnu predstavu, ako tieto obrovske sytemy funguju. Kazdopadne to neber ako kritiku, dnes je taky trend a vacsina ludi si asi radsej pozirie personalizovanu reklamu ako nieco uplne od veci.

Ako mozes povedat, ze to je jedine inteligentne a logicke vysvetlenie?

OK budem korektny, beriem spat. Je to jedine logicke vysvetenie ktore mi napadlo. A napisal som mam podozrenie.. nie ze to tak je.
o tak sa najskor spytat na ine vysvetlenia, ktore mozno nevidis?

To som urobil a odpisal si mi to co som uviedol, ze sa to zbiera pre neskorsie pouzitie a ze sa chysta rekonstrukcia bazaru, ale mate ine priority a este ste sa tam nedostali. Viac ako rok spat. Keby si to bol vysvetlil uz pred rokom takto, v tych emailoch co sme vymenili, nemali by sme tuto debatu teraz tu.
tych feedbackov je za roky len cca 2000

Ako je to mozne? Ze by preto, ze ten dotaznik naozaj nechodi, alebo chodi len niekomu? Alebo to naozaj nikto nevyplna? Hod nam sem prosim statistiku zmazanych inzeratov, kolko je predanych cez MTBiker, kolko ludi vyplnilo komu predalo, lomeno pocet inzeratov.
Nechcem skoncit v debate ci bola skor sliepka, alobo vajce, ale ak by ludia ako ja videli, ze sa s tymi udajmi nieco deje, ze niekto ma nejake hodnotenie ako predavajuci zacali, by sa o to zaujimat a vyplnat to. Tiez by predavajuci nahanali kupujucich, aby vyplnali recenzie.
neda sa na nich vybudovat model, na zaklade ktoreho by sme vedeli hodnoverne identifikovat podvodnikov a vytvorit rating inzerentov, co bol povodny plan. My tie feedbacky budeme coskoro zobrazovat v ramci redesignu bazaru, ale obraz o inzerentovi si bude musiet kupujuci spravit sam, nebudeme tie feedbacky automaticky vyhodnocovat.

Nikdy som nevidel ako vyzera ten odoslany formular co treba vyplnit veril som, ze je tam nieco ako ma ebay.com hviezdicky text spokojny/nespokojny/neutralny. To sa da predsa spracovat uplne lahunko, nie ? Pocet hviezdiciek pocet pozitivnych hodnoteni ako ma ebay a hotovo. Text az v profile predavajuceho ak ho niekto bude hladat.

Nevylucujem, ze mame niekde technicku chybu, o ktorej nevieme, a vdaka ktorej sa cast feedbackov neuklada. Evidentne sa ale nejake ukladali a ukladaju. Bolo by fajn najst problem, ak tam nejaky je, kedze tych feedbackov je malo


:y: :clap:

Zrejme to tak bude. Ak by sa to vyriesilo velmi by to pomohlo. Uz teraz je tento bazar daleko siroko najspolahlivejsi na slovensku, ale po tejto uprave by som si trufol povedat, ze bude tak bezpecny ako sa len da, co by bolo uzasne. Tiez by zmizol neduh co inzerat to nove konto.

Kazdopadne sa velmi tesim, ze sa to pohlo dopredu, mozno uz onedlho bude cela tema podvodnici zbytocna :-)
09.03.2020 - 13:52:55
00
Ja reklamu nevidim, mam zapnuty adblock a okrem okna kde pisem nevidim nic. To ze su banery personalizovane je uplne normalne a aj vas sytem to robi ci uz o tom vies alebo nie. Na zaklade coho to robi a ake data pouziva je uplne zbytocna debata, verim ze ani ten kto napisal kod vasho portalu to nevie zodpovedat, mozno tak tusi. Prevadzkoval som 3 webshopy, mam dost presnu predstavu, ako tieto obrovske sytemy funguju. Kazdopadne to neber ako kritiku, dnes je taky trend a vacsina ludi si asi radsej pozirie personalizovanu reklamu ako nieco uplne od vei.


Opat robis zavery na zaklade vlastnej skusenosti. Kod portalu som pisal ja. Personalizovanu reklamu nerobime ani na webe, ani v emailoch. Ziadne osobne data z tohto portalu nejdu do ziadneho systemu, ktory by ich pouzival na cielenie reklamy. Ak vidis reklamu v bazari (Adsense od Google) alebo pri vyhladavani (Custom Search od Google), jej personalizacia je na zaklade historie a spravania mimo MTBIKERa a nie na zaklade nasich dat (btw. toto tiez coskoro zmizne). Pozri si, ak chces, moju profesionalnu historiu, trocha o personalizacii reklamy na internete viem.

Nikdy som nevidel ako vyzera ten odoslany formular co treba vyplnit veril som, ze je tam nieco ako ma ebay.com hviezdicky text spokojny/nespokojny/neutralny. To sa da predsa spracovat uplne lahunko, nie ? Pocet hviezdiciek pocet pozitivnych hodnoteni ako ma ebay a hotovo. Text az v profile predavajuceho ak ho niekto bude hladat.


Da, pokial su tie data validne. Ebay kontroluje transakciu, vie presne od koho kto kedy a za kolko nakupil. Objem transakcii je vysoky, hodnoteni je vela, data su v priemere validne. U nas je hodnoteni malo. Ak ti nepravom dam zle hodnotenie, ovplyvni to vyrazne tvoj profil. Kto to bude riesit? Vidim kolko je problemov kvoli minuskam na inzerate, teraz by mali ludia ovela silnejsi nastroj na kazenie profilov inzerentov. Bohuzial vsetky jednoduche systemy sa daju pri malom mnozstve dat lahko ovplyvnovat.

Ostatne by som nechal uz na cas, ked sa to spusti (blizi sa). Potom budeme ladit a urcite sa zvysi aj pocet hodnoteni, ked ich bude vidiet. A snad sa budu reportovat aj chyby, ak nejake su.
09.03.2020 - 14:11:19
03
Nuz, mas uplnu pravdu, vychadzam vzdy len zo svojej skusenosti. Myslim, ze je to tak spravne. Mas moj respekt za napisanie tohto skriptu klobuk dolu.

Co sa tyka nastroja na skodenie a nespravodliveho hodnotenia, to je problem vzdy, jedina moznost je to osetrit ako minimalny pocet recenzii pred zobrazenim skore. Ten problem ma aj ebay tam tiez ked urobis jednu transakciu mas hodnotenie z jedneho nakupu. Ked predavajuci oznaci niekoho za kupujuceho, tak jedine v tedy ma kupujuci moznost skodit. A to sa asi velmi casto nestane. Realne by tak mohol skodit len ten kto bol urceny kupujucim a to je dost nepravdepodobne. Skor opacne, fiktivne konta a fiktivne nakupy s cielom vytvorit dobre hodnoteneho predavajuceho. Aj to by bolo v konecnom dosledku lepsie ako nic. Aspon by to dalo nejake mnozstvo roboty, vyprodukovat profil predavajuceho s pozitivnou historiou a musel by sa triast aby to nemusel robit znovu.

Ak treba s niecim pomoct zo strany uzivatela, som k dispozicii, okrem toho ze frflem, sa snazim aj veciam pomoct.
09.03.2020 - 14:40:02
01
Kenai takto, prešiel som si históriu inzerátov, v roku 2017 som na bazáre predal tretry užívateľovi "sisopeto" a po prebehnutí transakcie bola obojstranná možnosť napísať skúsenosť s predávajúcim/kupujúcim, akýsi feedback, ešte som sa nad tým pozastavil, ako je to tu super vyriešené, pretože vtedy som tu bol nováčik. na to hodnotenie sa dalo dostať cez profil užívateľa, prečo to teraz nefunguje, resp. nie je dostupné, mi nie je známe.
cervo mail možno odišiel ale ku mne nedorazil, iba notify, že som označený v príspevku v tejto téme
09.03.2020 - 14:54:54
01
sorcerer napísal:
....
cervo mail možno odišiel ale ku mne nedorazil, iba notify, že som označený v príspevku v tejto téme


A sme doma ;)
09.03.2020 - 14:57:33
01
sorcerer pokial ma pamat neklame, tie hodnotenia sme nikdy nezverejnovali, prave preto, ze sme ich chceli nazbierat dost na to aby sme mohli vyhodnotit ci sa z nich da robit hodnoverny rating. Su ale stale ulozene, nikam nezmizli. Ten email pozrieme detailnejsie.
09.03.2020 - 14:59:42
02
Mne prisiel e-mail uz cca 4-5 rokov spät ako kupujucemu, takze predavajuci ma niekde uviedol a mal som moznost ohodnotit transakciu. Cize funguje to dost dlho. Ale samozrejme konspiratori si idu svoje, im staci akakolvek nepodlozena domnienka na vytvorenie celych teorii o tom, ako je vsetko zneuzivane proti nim. A hodnotenia predavajuceho / kupujuceho sa nikdy nezverejnovali a z profilu sa na ne dostat nedalo. Cize dalsia nepravdiva informacia.
09.03.2020 - 15:11:56
01
Jezus na 100% som čítal čo o transakcii, ktorú spomínam vyššie, napísal kupujúci.
09.03.2020 - 15:24:17
01
cervo napísal:
sorcerer pokial ma pamat neklame, tie hodnotenia sme nikdy nezverejnovali, prave preto, ze sme ich chceli nazbierat dost na to aby sme mohli vyhodnotit ci sa z nich da robit hodnoverny rating. Su ale stale ulozene, nikam nezmizli. Ten email pozrieme detailnejsie.

Toto uz ale pises niekolko rokov. Akoze chapem, ze su ine priority, len ked je tu formular roky rokuce, vystup z neho ziadny, tak tych hodnoteni uz asi moc nepribuda, ci? Ja som uz posledne veci len mazal a formular nevyplnal, prislo mi to uz zbytocne.
09.03.2020 - 15:40:52
01
sorcerer ano, ak si si vyziadal spatnu vazbu a prisla, mal si moznost si ju precitat a tiez dat spatnu vazbu. Ale nikdy to nebolo verejne.

Wladix ja viem a netesi ma, ze to neustale ustupovalo inym prioritam. Ta uprava kategorizacie a zobrazovanie spatnej vazby je uz pripravena niekolko mesiacov, cakalo sa na doladenie inych veci na pozadi, aby sa to spustalo spolu. Malo by to ist von v najblizsom case. Mame len taku kapacitu, aku mame, a casto ju musime venovat veciam, ktore nikto nevidi a nikto neoceni, ale musia byt spravene.
09.03.2020 - 15:46:09
03
Jezus napísal:
Mne prisiel e-mail uz cca 4-5 rokov spät ako kupujucemu, takze predavajuci ma niekde uviedol a mal som moznost ohodnotit transakciu. Cize funguje to dost dlho. Ale samozrejme konspiratori si idu svoje, im staci akakolvek nepodlozena domnienka na vytvorenie celych teorii o tom, ako je vsetko zneuzivane proti nim. A hodnotenia predavajuceho / kupujuceho sa nikdy nezverejnovali a z profilu sa na ne dostat nedalo. Cize dalsia nepravdiva informacia.


Nechapem celkom co tym chces povedat, ale ak tvrdis ze system funguje len ja si vymyslam. Tak troska brzdi. Jedna vec je, ze niekde je techmicky problem, druha oznacit niekoho, ze je konspirater a naznacit ze klame. A to len pre to, ze ti na protali nieco nefunguje nevies o tom a vediet nechces.
Mal by si podakovat kazdemu co ta na problem upozorni a informovat o tom ako si to vyriesil. Verim, ze mas naviac ako tvrdit ze problem tu nie je. Ak mate za 4-5 rokov 2000 hodnoteni a prave sme ti demonstrovali, ze mail koty system pise zo odoslal v skutocnosti nebol doruceny, asi nebude problem v konspirateroch.

Keby som celu tuto debatu nezacal, ani by ste nevedeli, ze tie dotazniky nechodia. A zrejme to nebude tak ojedinele, ked sa zatial nenasiel nikto, kto by napisal ze mu prisiel. Tuto temu sleduje naozaj slusna vzorka ludi.

Príloha:
Untitled.png
Untitled.png 1.53 MiB thumb_up0thumb_down



Tak mi prosim forvardni ten dotaznik co ti prisiel a kopiu mailu mozes zavesit aj sem.
09.03.2020 - 17:01:02
00
Predal som cez miestny bazár zopár vecí, stále som poctivo vyplnil meno človeka ktorý danú vec kúpil, takže tento systém podporujem a chcem aby ma ľudia hodnotili a získal som dôveryhodnosť aj týmto spôsobom.

Na druhú stranu, pár vecí som už cez bazár kúpil, ale ani jediný raz mi žiadny dotazník aby som hodnotil predajcu neprišiel. Môže byť, že ani jeden predajca moje meno nezadal, ale nechce sa mi veriť, že na to každý kašle.
09.03.2020 - 19:21:59
02
Ano kaslu na to lebo sa im nechce pri vymazavani napisat meno kupujuceho. Ja som to tusim zadal vzdy, ale ci ma niekto hodnotil neviem
09.03.2020 - 19:42:58
01
Koniec koncov kto chce mat skusenost z prvej ruky, urobte si dve konta. Pod jednym vytvorte inzerat, zmazte ho a urcite druhe konto ako kupujuceho. A mozete cakat ci vam pride email.... Velmi by ma zaujimal vas vysledok, lebo vzdy ked som oznacil kupujuceho a pytal som sa cez SS na hodnotenie, mi nasledne povedal, ze mu nic nepeislo. No asi vsetci klamu....
09.03.2020 - 20:55:35
00
keyboard_arrow_up