robo96 napísal:
a co navrhujes, ma si otvorit kamenny obchod kde bude predavat 5 rokov stare zoservisovane jazdenky?

Podmienky pridávania inzerátov
» Bazár je určený na predaj použitých alebo nových produktov cyklistického charakteru.
» Inzercia je zdarma a je určená pre verejnosť. Ak si obchodník s cyklistickým tovarom, klikni sem.
» Inzeráty komerčného charakteru (zárobková činnosť, opakovaný predaj nového tovaru) sú zakázané.

10.03.2020 - 10:43:51
00
treba napisat na podporu MTBikru ze dalsi spekulantos :D to ako ked na bazosi predavaju ruska co stali 3e za 25-30€ slovaci su spekulanti!
10.03.2020 - 11:25:11
00
scarinko Poloz si zakladnu otazku, komu tym vznika aka skoda. Kto je tu poskodeny ? Pokial zrovna nepracujes pre danovy urad, nechapem aky mas problem. MTbiker.sk tam musi mat zakaz kommercie, inak by mohol mat problem z danovakmi ze napomaha danovym inikom. Takto je chraneny a preniesol zodpovednost na predavajuceho. Tiez je takyto predajca prenho "potravinovy konkurent" :) Predpokladam ze tie bicykle nie su kradnute, cize este raz, kto je poskodeny ?
V teme podvodnici https://www.mtbiker.sk/forum/viewtopic.php?f=9&t=31982&view=unread#unread prave riesime problematiku hodnotenia predavajuceho, ma sa to pomerne rychlo rozbehnut. Potom ak bude mat takyto predajca dobre hodnotenie, bude pomahat ludom k lacnejsiemu biku, tak ja mu kludne este zatlieskam. To ze na tom zarobi nejaku korunu nevidim ako problem. Mas pocit, ze si na Slovensku ludia ziju tak dobre, ze si mozu vyberat cim sa budu zivit. Mozno z toho zivi celu rodinu. Tvoja intervencia moze pomoct len tomu, ze bude dalsi clovek na davkach a kopec ludi si bude musiet zhanat bike inde.

scarinko ale ak by si chcel byt naozaj uzitocny a hrat sa na policajta https://stolen-bikes.co.uk/ mozno najdes nejaku zhodu a potom mi ver, ze mu tam osobne poslem zelenych kamaratov.
10.03.2020 - 11:56:11
05
Ale scarinko nerieši jeho zárobok ale pravidlo inzercie. A ty tu z neho robíš policajta. A zlého.
10.03.2020 - 12:06:04
02
Aby sme to uviedli na pravu mieru, odcitujem z pravidiel (https://www.mtbiker.sk/pravidla), ktore kazdy aktivny uzivatel musi odsuhlasit:

...
Nechceme, aby boli komentáre, inzeráty, fotografie a príspevky vo fóre zneužívané na reklamu. Príspevky, ktoré vyhodnotíme ako reklamné, budú zmazané.
...
Nebudeme tolerovať predaj alebo inzerciu ukradnutého tovaru. Budeme spolupracovať s pôvodným majiteľom a políciou, ak sa u nás objavia inzeráty na ukradnutý tovar.
Nie je v našich silách kontrolovať originalitu tovaru v bazári ani identitu naších užívateľov. Nenesieme zodpovednosť za škody ani ujmu, ktoré môžu vzniknúť zverejnením inzerátu na stránke MTBIKER.
...


Cize zodpovednost za obsah inzeratu je vzdy na inzerentovi, ci je to fyzicka osoba, alebo firma. Zodpovednost za danovy aspekt je vzdy na inzerentovi, on ma vediet (a musi si pred uradmi obhajit), ci ide o prilezitostny predaj, alebo o opakovanu cinnost za ucelom zisku. V druhom pripade na to musi mat zivnost, musi poskytnut doklad, zaruku, moznost reklamacie, atp. atp. ako normalny predajca, inak porusuje zakon (odporucam https://www.podnikajte.sk/registracne-povinnosti/neopravnene-podnikanie). Nie je v nasich moznostiach skumat kazdeho predajcu, ci ide o opakovanu cinnost, alebo ma proste vela veci na predaj. Preto vylucujeme opakovany predaj noveho tovaru (kedy je to evidentne), ale neblokujeme inzerentov s vela inzeratmi, pokial predavaju jazdene veci. To riziko, ze ich kupujuci uda ak sa nepohodnu napr. pri reklamacii, je uz na nich. Dosledky nemusia byt prijemne.
10.03.2020 - 12:11:57
01
zarobok a neodvadzanie dani je v tomto pripade az v druhom rade
mne osobne to vadi ze si tu niekto robi biznis z bazaru
vadi mi to lebo je cely bazar zasrany takymito smelinami
ked to tebe Kenai nevadi tak to je smutne, jedine ze by si to tiez tak robil

Cervo, to znie skoro ako nechce sa nam to riesit tak na to kasleme a nech si tu kazdy predava co chce hlavne nech nam nikto nepise ze je to kradnute lebo potom to budeme musiet riesit.


Naposledy upravil scarinko dňa 10.03.2020 - 12:15:59, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 12:13:55
01
Peterer96 napísal:
Ale scarinko nerieši jeho zárobok ale pravidlo inzercie. A ty tu z neho robíš policajta. A zlého.

Policajt sa nerovna zly.... a zo Scarinkom sa pozname, noboj urcite to neberie osobne. On si do mna rypne kludne niekde inde :lol:
10.03.2020 - 12:15:23
00
scarinko napísal:
zarobok a neodvadzanie dani je v tomto pripade az v druhom rade
mne osobne to vadi ze si tu niekto robi biznis z bazaru
vadi mi to lebo je cely bazar zasrany takymito smelinami
ked to tebe Kenai nevadi tak to je smutne, jedine ze by si to tiez tak robil

Cervo, to znie skoro ako nechce sa nam to riesit tak na to kasleme a nech si tu kazdy predava co chce hlavne nech nam nikto nepise ze je to kradnute lebo potom to budeme musiet riesit.


scarinko Cize chapem to tak, ze poskodeny si ty? A si poskodeny tym, ze je tam kopec inzeratov co ta nezaujimaju a musis ich preskakovat pri hladani vyhodnej ponuky na ktoru cakas. Spravne ?
10.03.2020 - 12:19:58
00
Ok. Ak niekto nepovažuje 200inzeratov za zárobkovú činnosť nie je sa tu čo ďalej baviť.

Kenai v poriadku ale mohol si to skrátiť 😊
10.03.2020 - 12:21:03
02
scarinko mne osobne tiez vadi, ze si tu robi niekto z bazaru biznis. Napis mi, ako by si to riesil keby je to na tebe.
10.03.2020 - 12:21:05
02
Kenai aj ja, aj ini co mozno aj chcu nieco predat ale rozumny predaj im kazia tito kseftari
a se.rie ma to aj osobne lebo tento sposob moderneho podnikania nemam rad, bazosovi priekupnici

cervo zo skusenosti z ineho fora kde je tiez bazar a vylmi vychyteny aj ked nie v sportovej tematike je na to moderator urceny na spravovanie bazaru kedze je sucastou webu. Je to na jeho posudeni a myslim ze kazdy uzna ze taketo okate pripady by sa mali stopnut. Je to vas web a vy rozhodujete co tu chcete a co nie, rovnako ako ked bolo moratorium sa mazalo vsetko podla vasej uvahy.

dalsia vec co ma napadla co funguje je ze pridat inzerat do bazaru by mohol uzivatel po splneni podmienky napr registracia min 3 mesiace / 100 prispevkov.
Nemohlo by sa tak stat ze nove registracie si tu buud zakladat inzeraty do nekonecna, pripadne inzeraty len od ludi co sem nechodia. to su len take napady z ineho webu kde to funguje.


Naposledy upravil scarinko dňa 10.03.2020 - 12:32:53, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 12:21:47
00
scarinko napísal:
Kenai aj ja, aj ini co mozno aj chcu nieco predat ale rozumny predaj im kazia tito kseftari
a se.rie ma to aj osobne lebo tento sposob moderneho podnikania nemam rad, bazosovi priekupnici
....


Cize ta se.rie konkurencny predajca, lebo ti kazi kseft (prepac rozumny predaj) ? A cim prosim ta ? Ze tam nie je len tvoj jediny inzerat ? Alebo tym, ze ma lepsiu cenu? Sirsiu ponuku ? Alebo ta se.rie konkretne tento predajca lebo ....

scarinko napísal:
dalsia vec co ma napadla co funguje je ze pridat inzerat do bazaru by mohol uzivatel po splneni podmienky napr registracia min 3 mesiace / 100 prispevkov.
Nemohlo by sa tak stat ze nove registracie si tu buud zakladat inzeraty do nekonecna, pripadne inzeraty len od ludi co sem nechodia. to su len take napady z ineho webu kde to funguje.


To by som potporil, ale hadam to vyriesi system hodnoteni predajcov.


Naposledy upravil Kenai dňa 10.03.2020 - 12:35:56, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2020 - 12:31:13
00
nic nepredavam, se.rie ma to len z principu,
ano, kazi kseft beznym ludom co chcu predat svoj vlastny bajk ktory kupili a maju len jeden alebo dva kdejakymi smelinami z UK a podobne
toto je interny bazar pre uzivatelov stranky MTbiker, nie bazos eska
10.03.2020 - 12:34:55
00
Kenai cize tebe ani v beznom zivote nevadi ziadne porusovanie pravidiel, predpisov, zakonov, pokial sa to porusovanie nedotyka priamo teba, dobre tomu rozumiem ?
10.03.2020 - 12:38:27
05
Tiez nevidim dovod na sekanie takychto "obchodnikov". Uvedomujem si ze v tejto dobe je fakt tazke dostat za jazdeny bicykel dobre peniaze, dokonca je tazke ho predat aj za malo ale to nieje vina nejakeho cloveka co tu inzeruje 10 bicyklov. Proste trend je taky ze ludia maju peniaze a kupuju nove bicykle, tym padom starsie bajky padaju vela na cene lebo ich nikto nechce. Ponuka je obrovska - v kategorii fullov je 500+ inzeratov a tam tych 10 "bajkov na kseft" nehra ziadnu rolu.

Problem vidim v tom ze sa stale predavaju kradnute veci / bajky. Velakrat je to do oci bijuce. A velakrat to aj kupujuci koli cene prehliadne....
10.03.2020 - 12:42:57
03
keyboard_arrow_up