pisu to, ale neviem o defekte za tie dva roky takze funguje. preteky nejazdim a knot nahodit trva 30 sekund.
11.03.2020 - 15:09:30
00
Som zvedavý koľko mi to bude trvať na prvýkrát. 😃
11.03.2020 - 15:47:52
00
Joes Elite Racers zapchal aj velky rez asi po skle cca. 4mm. Trochu zafrkalo ram kym som zastavil, ale za chvilu prestal fucat. Jazdim na tom istom plasti doteraz. Nesfukuje. Inak som nemal defekt uz tri sezony...
11.03.2020 - 17:31:22
00
elite recer je v pohode mal som ho dve sezony, teraz rok na notubes klasický v pohode, bike worx tiež jedno leto a nič moc, v lete dierku zalepil ,ked bolo teplo,
ale 4mm už nedal ,len vyfrckal celý na rám, kusok flaku na dušu ako knot s vulkanom ma doviezol domov... znova som na notubes
11.03.2020 - 17:46:52
00
Zdravím všetkých. Sám som zvedavý čo mi poradíte. Včera som sa rozhodol na bike nahodiť bezdušáky od WTB Vigilante 27.5x2.3 kevlar. No zostalo len pri tom rozhodol. Plášť neviem dostať na ráfik MDK. Horko ťažko tam dostanem jednu bočnicu. No druhú ani náhodou. Plastové montpáky som polámal. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Rôzne bezdušáky som už nahadzoval a nikdy s tým nebol problém. Bolo zábavné to, že som sa asi hodinu trápil, kým som plášť, ktorý bol na ráfiku len jednou bočnicou dostal z ráfiku dole.
12.03.2020 - 08:59:23
00
Ked je plast velmi tesny, tak je nutne tlacit bocnicu, ktora je uz v rafiku co najviac do vnutorneho zliabku. Tym dosiahnes vacsiu volu pri tahani bocnice cez hranu rafika. V minulosti byval problem s USTckami a uzkym rafikom, kedy hrana bocnice bula dost siroka a nevliezli obe strany plasta do zliabku, ale toto by dnes pri sirsom rafku uz nemal byt problem.
12.03.2020 - 09:04:55
00
grznma napísal:
Zdravím všetkých. Sám som zvedavý čo mi poradíte. Včera som sa rozhodol na bike nahodiť bezdušáky od WTB Vigilante 27.5x2.3 kevlar. No zostalo len pri tom rozhodol. Plášť neviem dostať na ráfik MDK. Horko ťažko tam dostanem jednu bočnicu. No druhú ani náhodou. Plastové montpáky som polámal. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Rôzne bezdušáky som už nahadzoval a nikdy s tým nebol problém. Bolo zábavné to, že som sa asi hodinu trápil, kým som plášť, ktorý bol na ráfiku len jednou bočnicou dostal z ráfiku dole.

rovnaký problem som mal s plaštami maxis na rafik notubes crest starý, rafik mal plytký a malý žliabok plašť hrubupatku...
na ine rafky mi išli rovnake plašťe bez problemu...
takže tlačiť patku na stred inač si nepomôžes.
12.03.2020 - 09:13:02
00
Poznáme to. Jednu nahodíš len prstami a na inej dolámeš montpáky. Mne v takom prípade pomohla jarová alebo mydlová nanesená na pätku (po vnútornom obvode). Vyskúšaj! Samozrejme druhá pätka umiestnená v žliabku.
Po skúsenosťami s nahadzovaním nových galusiek zvyknem v takom prípade aj ponaťahovať plášť. Pristúpim ho nohou a rukami ťahám čo vládzem. Pootočím a znova ťahám jak blázon.
(nové pätky sú od zloženého stavu poprehýbané a ťahaním sa ždibec narovnajú a tým sa relatívne zväčší priemer)
12.03.2020 - 09:36:53
00
cim tazsie sa plast nahadzuje (ked vies co robis), tak tym lepsie potom drzi :)
12.03.2020 - 09:39:18
00
Čím lepšie drží, :muscle: tým väčšia pasia a zábavka v lese pri núdzovom nasadzovaní duše. :lol:
On sa však aj taký nepoddajniak časom trochen natiahne.
12.03.2020 - 09:44:20
06
Ja ho pouzivam. Na detakom bike 20 som ho mal. Zalepil defekt v pohode, aj ked srubka bola stale v plasti a jazdilo sa s nou. Tlak to prekvapivo nestracalo. Len ma riadne nasiera, to ze to slzi cez boky plastov. Na detakom mam plaste s drotenou patkou... slzenie by som este pochopil. Ale na moj biku s tlr plastami ma to uz hneva. Davas dole koleso a hned mas ruky dolepene.

Funguje, ale presakuje.

Pouzivam tiez NoTubes Race... tam sa zase robia jezkovia :(

Lubkomir napísal:
Dobry den, ma niekto skusenosti s tmelom Finish line (napr. https://www.suncycle.sk/sk/produkt/tmel-finish-line-tubeless-tire-sealant-240ml/10530) vyrobca tvrdi ze nevysycha...
13.03.2020 - 23:51:07
00
Je lepsie pouzit NoTubes tlmel alebo NoTubes Race... robia sa jezkovia aj tej prvej verzii? Dakujem za komenty
13.03.2020 - 23:52:38
00
Tecka napísal:
Je lepsie pouzit NoTubes tlmel alebo NoTubes Race... robia sa jezkovia aj tej prvej verzii? Dakujem za komenty


Race by mal vdaka krystalom roznej velkosti lepit rychlejsie aj vacsie diery, no nesmie sa liat cez ventil, nevyhoda je tvorba jezkov. Oproti Normalu ma dvojnasobny pocet krystalov roznej velkosti, aj XL. Rychlejsie krystalizuje, tzn potrebu castejsej kontroly (kazde 3-4 tyzdne) a dolievania.
Ja pouzivam Normal, iba raz som zazil velku dieru a nutnost pouzit dusu. No ci by ju race zalepil, netusim. Dolievam ca. po 4 mesiacoch.
14.03.2020 - 08:39:09
00
A mas jezkov?
14.03.2020 - 09:52:50
00
nie
14.03.2020 - 11:37:48
01
keyboard_arrow_up