V Česku majú 30 dňovú karanténu
12.03.2020 - 21:26:36
01
lto napísal:
...
Clanok z roku 2015 https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787

USA Vědcům se povedlo upravit netopýří koronavirus tak, aby byl přenositelný člověkem. Současně ho "vylepšili" SARS (vážný akutní syndrom dýchací soustavy).



https://www.cas.sk/clanok/956789/odvazne-slova-hovorcu-cinskej-vlady-epidemiu-do-wu-chanu-mohla-priviezt-americka-armada/
12.03.2020 - 21:34:32
00
aplikovaná alobalistika mk. 2
12.03.2020 - 21:38:47
017
a z Ciny to do celeho sveta kto roznosil? :D
12.03.2020 - 21:50:39
00
no veď americká armáda ..... kto iný ... :-)
12.03.2020 - 21:52:48
05
corsair napísal:
V Česku majú 30 dňovú karanténu
skor nudzovy stav nie? :lol:

BREAKING: Catalonia orders lockdown of Igualada and several other municipalities in northeast Spain due to coronavirus :?:
12.03.2020 - 21:56:52
00
tulenik napísal:
aplikovaná alobalistika mk. 2


Veď ale neber všetko tak vážne, len som nadväzoval na Itov starší post...každý už nech si verí/neverí čomu chce samozrejme. :lol:
12.03.2020 - 22:09:12
00
U mne dobrý .. ale kludne to obetujem ludom ako Ramon1 ... aj mu to odveziem na vychod ....
zdravotnici ktori sa dostali do styku s pozitvnymi by mali dostat najvyssie vyznamenanie :bow:

Prílohy:

5D980A8E-1DD3-486A-9F67-5DD6CDF2CBFA.jpeg
5D980A8E-1DD3-486A-9F67-5DD6CDF2CBFA.jpeg 880.16 KiB thumb_up1thumb_down

12.03.2020 - 22:28:52
03
Tesak, ako sa opovazujes mat take nieco doma (a v takom mnozstve!) v situacii ked ramon ma len jedno handrorusko na den! Neskutocne!
12.03.2020 - 23:12:00
06
ked citam plan opatreni vydany statom pri pandemiach, tak sme mali byt v NUDZOVOM STAVE ako Stat :tmi: :tmi: :tmi:
abs nechapem potom
12.03.2020 - 23:17:32
00
LL napísal:
7.2. sa vyviezlo zo SR do Číny lietadlo zdravotnícky materiál v hodnote cca 3 mil € zhromaždene súkromnou slovenskou (provládnou) aktivitou, napr cca 1 mil rúšok, 200000 oblekov, 1 mil rukavíc, ... v dobe keď SŠHR bola absolútne nepripravená na vznikajúcu krízovú situáciu o čom informovali najvyššie vedenie, let bol deklarovaný vraj ako humanitárny, čo sa ukázalo, ako klamstvo, tento materiál nemal nikdy opustiť SR, let bol komerčný a včera 11.3. šéf SŠHR priznal, že nie sme pripravení na vzniknutú situáciu, vzápätí "náhodou" ten istý vývozca ponúkol dovoz takéhoto zdravotníckeho materiálu, za trhové ceny, prekvapivo z Číny a Pele prekvapivo oznámil, že v pondelok bude všetkého dosť, tak, že tam by som odporučil sa obrátiť nespokojným žiadateľom o rúška (po nás potopa)


Tak ale toto dvojbunkovec Ramon1 nepochopí. On ešte smerákom skladá veľký obdiv, že vyviezli do Číny zdravotnícky materiál, ktorý teraz chýba im. Radšej tu bude skákať do členov fóra, čo majú doma po jednom rúšku.
12.03.2020 - 23:40:49
03
Hosť napísal:
Ano, urcite klimu nepustaju a vetraju cez otvorene okna |(


Neviem ako ty, ale ja som v Katare bol. A dokonca aj v takej budove ako je na fotke. A dokonca si predstav, mali tam okna ktore sa dali otvarat a teda vetrat. A mozem ta ubezpecit ze pri teplotach okolo 25C maju pustene klimatizacie na minimum ( ak ich teda vobec pustene maju ).

Inak este u nas poriadne nic ani nezacalo a uz tu maju tendenciu niektori pisat ako by si to v pohode vymenili s doktormi. NIE, urcite by ste si to s nimi nevymenili, tak sa tu zbytocne nehrajte na hrdinov. Reakcie doktorov teraz mozu byt rozne, len si treba proste uvedomit ze na to maju istym sposobom "pravo". Dostatocne mnozstvo respiratorov zatial v nedohladne a oni proste BUDU musiet ist da sa povedat do prvej linie ( bol by som rad aby sa taky scenar nenaplnil, ale ked vidim co ludia aktualne dokazuju, asi by to bol zazrak )...my ostatni ( zase netvrdim ze vsetci ) este v podstate mame na vyber ci do tej prace pojdeme, alebo skusime isty cas sediet doma na zadnici. Takze chcelo by to asi istu davku pokory, nachvilu "vypnut", sediet doma v maximalnej moznej miere a kludne hrat "clovece nehnevaj sa"

A napr aj take vyjazdy do Rakuska, alebo aj do CR a Madarska na bicykli v ramci treningu by som si tiez odpustil. Na hraniciach budu urciti ludia tiez v praci/sluzbe, zivo si viem predstavit ako budu nadseni z toho ze sa im tam popri ich praci budu este producirovat ludia hore dole na bicykloch. Ked chcete ist "trenovat", zoberte bike a chodte sa povozit pre dobry pocit niekde do lesa...myslim ze "trenovat" tolko tento rok netreba...ak zacne aspon aka taka amaterska maratonska sezona v juni/juli, budeme radi...
12.03.2020 - 23:45:23
010
Všade čítám také komentáre..

Prílohy:

460F5848-DA56-4697-BDAA-65AEF5E74660.jpeg
460F5848-DA56-4697-BDAA-65AEF5E74660.jpeg 110.36 KiB thumb_up0thumb_down

12.03.2020 - 23:50:16
00
zákaz vychádzania pre ľudí nad 60r. Za talianmi zaostávame o 2 týždne.Stále nie sú ochotní pristúpiť na takmer vojnový stav.
13.03.2020 - 00:04:49
00
a ja ked som tu dal otazku, ci nedokazeme dat do uplnej karanteny celu europu, som bol za bezmozka.
viem, dal som navrh pri poruseni karanteny zastrelit. ale to je jedine platne na europanov (ale hlavne slovakov, ako sa ukazuje). lebo cina to tou uplnou karantenou zvladla ovela lepsie a aj pri tom SARSe, prave koli ich discipline.
tu sme to vobec nepodchytili. nie len Tal., ale sa to stihlo porozliezat po celej europe, lebo sa tie opatrenia robia pomaly. v ang este v stredu hrali pred plnymi tribunami, v cechach sa stale este mozu robit akcie do 30ludi, atd.
a pripadov nakazenia a umrtia potesene pribuda do tulenikovej statistiky. a este hodnu chvilu bude, kedze roznasa aj bezpriznakovy nakazeny.
keby tu bol ten striktny zakaz vychadzania pod hrozbou zastrelenia (vojnovy stav) a do sprav by dali aj nafingovany pripad zastreleneho pri poruseni karanteny, ludia by sa bali a dodrziavali. takto sa nicoho neboja. a ani pred koronou sa nebali a veselo sa kradlo, vrazdilo, atd..
budujeme tu potom napravne ustavy, z ktorych sa na nas vyskieraju kadejaki brejvikovia, basternaci, cernakovia, kocnerovia, pripadne bezdomovci, ktori sa tam tesia, ze sa aspon o nich postaraju. pripadne sa ohanaju ludskymi pravami...
este teraz podla mna prepukne aj vlna vykradaciek, zakial sa neda uplny zakaz vychadzania s takouto hrozbou. (tu uz ked niekomu zmizne napr bicykel, tak su vzdy navrhy na zastrelenie, utatie ruk a pod.)
ale veril by som aj Merkelovej, ze sa nakazi 70% populacie, lebo sa to vobec nezvladne a potom si priroda vyberie, kym vymyslia vakcinu.
13.03.2020 - 00:50:13
00
keyboard_arrow_up