dozvedel som sa ze uz aj Paralen je vykupeny. pozrel som eshopy a fakt nikde nie je :tmi: az ale nesirim paniku, tak Nurofen a Ibalgin co je skoro to iste len s inou latkou skladom este ako tak maju. aj ked tiez uz len niektore varianty.

Inac vcera som mame umyval balkon po zime a uz mala len trochu Sava tak reku idem jej dokupit. Ma tam krmitko pre vtaky a bolo to "zajdene" z kadecoho. No a v Drogerii, vypredany, to iste v Tescu aj v Jednote. Nasiel som posledne kusy co mali v akciovom regali. Nerozumiem ci tie obchody maju fakt na sklade 10ks z kazdeho a potom objednavaju, no je to bieda. To nehovorim o muke, cestovinach a inom. Niektore obchody maju len prazdne regaly. Ludia su fakt zvlastne tvory.
13.03.2020 - 10:14:00
00
eaten napísal:
Inak, snazim sa chovat zodpovedne a snazim sa drzat pokynov - kedze tiez chcem aby tento stav cim skor presiel, ale mam jednu otazku.
Ist si sam zabehat / zabicyklovat / ist na aute na turu do hor (nie na chatu). Myslite ze tieto aktivity nie su nijak v rozpore s pokynmi resp. s odporucaniami aby som sa nenakazil/nikoho nenakazil? Som ok s tym neist na pivo, do kina a podobne ale vyvetrat sa treba a nevidim v tom ziadny risk. :)

korona nie je slintačka krívačka, aby si si to doniesol domov na zablatených topánkach
13.03.2020 - 10:14:54
00
podľa mňa je to okej. Ale asi nikto si netrúfne povedať, že toto je správne a toto nie. Musíš sa rozhodnúť sám :) Osobne by som sa zbláznil, a deti ešte skôr, keby sme naozaj sedeli len doma. Takže chodíme na záhradu a aj ja chodím behať, bajkovať
13.03.2020 - 10:16:24
00
Hack3r napísal:
dozvedel som sa ze uz aj Paralen je vykupeny. pozrel som eshopy a fakt nikde nie je :tmi: az ale nesirim paniku, tak Nurofen a Ibalgin co je skoro to iste len s inou latkou skladom este ako tak maju. aj ked tiez uz len niektore varianty.

to je tupota..znizovanim teploty pomocou liekov ako paralen to len chorobam ulahsuju a predlzuju ich trvanie
pokial nie je 39+ treba to vydrzat


Naposledy upravil juju_pepe dňa 13.03.2020 - 10:18:36, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 10:17:54
00
To nehovorim o muke, cestovinach a inom. Niektore obchody maju len prazdne regaly. Ludia su fakt zvlastne tvory.[/quote]

na druhej strane ked sa "predzasobia" nemusia chodit castejsie do obchodu, co ma v tomto obdoi len vyhody
13.03.2020 - 10:18:14
04
lapaloma napísal:
podľa mňa je to okej. Ale asi nikto si netrúfne povedať, že toto je správne a toto nie. Musíš sa rozhodnúť sám :) Osobne by som sa zbláznil, a deti ešte skôr, keby sme naozaj sedeli len doma. Takže chodíme na záhradu a aj ja chodím behať, bajkovať

Hlavne keby si dávali pozor tí, čo niekde boli a eventuálne to sem dovliekli. Ja som bol včera tiež vonku pešo aj na bicigli, ale vyhýbam sa preventívne miestam, kde vidím (viac) ľudí. Kľudne prejdem na druhú stranu ulice a pod. Snažím sa ničoho zbytočne nedotýkať. Ruky si umývam ako prvú vec po príchode domov. Cestovanie som dočasne zrušil, zobral som si týždeň dovolenku. Netreba to preháňať, ale opatrnosť tiež nie je na škodu si myslím.
13.03.2020 - 10:23:36
01
Výhody to má akurát také, že normálny človek si nemôže kúpiť normálne počty bežných potravín.
13.03.2020 - 10:25:52
03
Škoda len ze tie filtre nie menia tak ako by mali vo väčšina, takže teória pekná ale funkčnosť nikde nakoniec

matt napísal:
Ta klíma v lietadle je taká urban legend že je plna vírusov a bakterií. Ona ta klíma skôr ten bordel filtruje a z 99,9% ničí nakoľko sú tam Hepa filtre. Samozrejme ak na teba bude kašlať “spolusediaci”, ta funkcia klimatizácie moc nepomôže, nemáš pred ním kam ujsť. Jedine čo pomôže v takejto situácii je lietať vo first class kde máš dosť výrazný životný priestor sám pre seba...potom už len nemať smolu na nakazení palubní personál ktorí ta má na starosti :)

Dovolím si zacitovať :
—-
Airbus udává že v podstatě každé 3 minuty je vzduch v kabině kompletně vyměněn i když bereme v potaz vzduch recyklovaný. Vzduch recyklovány prochází přes tzv. HEPA filtry jejichž účinost co se týká odstranění mikro částic a bakterií je až 99,9%

Kabina je uzavřená nádoba. Z jedné strany se do ní vhání vzduch z klimatizačních packů (ten je během své cesty do kabiny místy pořádně horký - cca 350°C,takže tam viráčky nemají šanci ) - no a z kabiny se vypouští ven do atmosféry ventilem,který v kabině reguluje tlak.
Aby toho vzduchu od motorů nebylo zapotřebí tolik a aby bylo lehčí správně regulovat teplotu v kabině,jsou v kabině velké ventilátory,které zajišťují cirkulaci vzduchu. Vzduch je nasáván z kabiny přes ty HEPA filtry,míchán se vzduchem z packů a vháněn zpátky do kabiny.
Tohle celé ovšem nebrání nějakému přímému šíření virů mezi cestujícími.
13.03.2020 - 10:30:27
00
Hack3r napísal:
dozvedel som sa ze uz aj Paralen je vykupeny. pozrel som eshopy a fakt nikde nie je :tmi: az ale nesirim paniku, tak Nurofen a Ibalgin co je skoro to iste len s inou latkou skladom este ako tak maju. aj ked tiez uz len niektore varianty.

Inac vcera som mame umyval balkon po zime a uz mala len trochu Sava tak reku idem jej dokupit. Ma tam krmitko pre vtaky a bolo to "zajdene" z kadecoho. No a v Drogerii, vypredany, to iste v Tescu aj v Jednote. Nasiel som posledne kusy co mali v akciovom regali. Nerozumiem ci tie obchody maju fakt na sklade 10ks z kazdeho a potom objednavaju, no je to bieda. To nehovorim o muke, cestovinach a inom. Niektore obchody maju len prazdne regaly. Ludia su fakt zvlastne tvory.


už sa to zopár rokov predáva na tričkách

Prílohy:

ludomjebe.png
ludomjebe.png 515.34 KiB thumb_up6thumb_down

13.03.2020 - 10:30:55
03
Hack3r napísal:
dozvedel som sa ze uz aj Paralen je vykupeny. pozrel som eshopy a fakt nikde nie je :tmi: az ale nesirim paniku, tak Nurofen a Ibalgin co je skoro to iste len s inou latkou skladom este ako tak maju. aj ked tiez uz len niektore varianty.

Inac vcera som mame umyval balkon po zime a uz mala len trochu Sava tak reku idem jej dokupit. Ma tam krmitko pre vtaky a bolo to "zajdene" z kadecoho. No a v Drogerii, vypredany, to iste v Tescu aj v Jednote. Nasiel som posledne kusy co mali v akciovom regali. Nerozumiem ci tie obchody maju fakt na sklade 10ks z kazdeho a potom objednavaju, no je to bieda. To nehovorim o muke, cestovinach a inom. Niektore obchody maju len prazdne regaly. Ludia su fakt zvlastne tvory.

V BA som jedno balenie paralenu kupil. Takisto som kupil jedno balenie Sanytolu, ktore v BA snad viac ako tyzden bol nedostatkovy tovar, vcera bol plny regal. Stres by som nerobil. Kamiony ako tak chodia. Ludia jednorazovo, na par dni znicia standarnde logisticke postupy, ale ten tovar pride. Sukromnik je v zasobovani trocha rozumnejsi hospodar, ako stat.
13.03.2020 - 10:31:21
01
Satanwagen napísal:
Škoda len ze tie filtre nie menia tak ako by mali vo väčšina, takže teória pekná ale funkčnosť nikde nakoniec


Čakal som nejakú takúto reakciu, ale myslel som že to pride skôr :)

Nechcem sa tu zase zacyklovat v tom čo je teória a čo prax, ale môžem ta ubezpečiť že v letectve sú prísne dane presne postupy a cykli kedy treba čo meniť na lietadlách a myslím že tie filtre nie sú výnimkou. Ak to počas nejakej pravidelnej kontroly nevymení nejaký technik napr v spoločnosti Biman Bangladesh Airlines, tak to neznamená že sa to pravidelne nemení v 99,9% prípadov.

To nie je ako servisovat nejaký “vydychany” VW u kamaráta v dielní štýlom...urob tak aby to hlavne išlo :)


Naposledy upravil matt dňa 13.03.2020 - 10:44:27, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 10:43:01
00
warloo93 napísal:
Všade čítám také komentáre..


... ale veď na čo si to pridaval . Je tu kopec dementátorov. Oni ti to zdementuju. No nic . Ozvem sa , keď bude 100 potvrdených nákaz a 2-3 úmrtia . Dovtedy si tu ďalej mudrujte ... Boh s Vami .

Tesak Masku si nechaj , keď sa to zhorší a budeš jediný , kto bude mat adekvátnu ochranu a bezpečne nakúpi svojej rodine a rodičom ...


Naposledy upravil Ramon1 dňa 13.03.2020 - 10:48:30, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 10:43:37
00
S kamiónmi tiež žiadna sláva, vodiči sa boja jazdiť .....
13.03.2020 - 10:45:37
00
Páni doktori Ramon a pod. prosím vas je teraz bezpečné isť do kúpelov?
Manželka 60+rokov má nastúpiť o pár dní po operácii srdca. Teraz na TA3 tvrdili, že kúpelov sa opatrenia netýkajú lebo sú to zdr. zariadenia.
13.03.2020 - 10:52:03
00
eaten napísal:
Inak, snazim sa chovat zodpovedne a snazim sa drzat pokynov - kedze tiez chcem aby tento stav cim skor presiel, ale mam jednu otazku.
Ist si sam zabehat / zabicyklovat / ist na aute na turu do hor (nie na chatu). Myslite ze tieto aktivity nie su nijak v rozpore s pokynmi resp. s odporucaniami aby som sa nenakazil/nikoho nenakazil? Som ok s tym neist na pivo, do kina a podobne ale vyvetrat sa treba a nevidim v tom ziadny risk. :)


K tvojmu príspevku by som len podľa sedliackeho rozumu dal odporúčanie nedávať si pri tom behu či bicyklovaní "do tela" a športovú aktivitu nesiliť aby si si zbytočne neničil prirodzenú imunitu presilením.
13.03.2020 - 11:02:38
011
keyboard_arrow_up