Zatiaľ nebol potvrdený komunitný prenos
14.03.2020 - 17:40:17
00
Som zvedavy dokedy. Ale dnes som uz stretol pomerne dost ludi s ruskami aj v Piestanoch. Najhorsie je ze prevazne mladi ludia. Starsi to akosi maju u prdele.
14.03.2020 - 17:43:32
00
dislukas napísal:
By ma zaujimalo ci kazdy pozitivne testovany len prisiel do styku s niekym kto bol v zahranici alebo sa to uz siri volne aj medzi ludmi, ktori nikde neboli a neboli ani s nikym takym v osobnom kontakte.


Kolegova žena je sestrička v Malackách v nemocnici. Včera tam malý prípad s jasnými príznakmi koronavírusu, na 99% to tušili a dnes im to potvrdili. Je to nejaký 38 ročný z Veľkých Levár. Keď ho spovedali tak vraj nebol v zahraničí už pár mesiacov ani nikde inde v rámci SK. Kolegova žena sama povedala že tak nejak interne už medzi nimi je info, že sa to šíri už na hocikoho, aj kto nikde nebol. Mohol to teda chytiť napr. niekde na nákupe, alebo v práci...
Ona síce mala rúško atď pri pacientovi ale nie keď bola v kontakte so záchranárkou, ktorá nemala vôbec žiadne ochranné pomôcky a cestovala tak s tým pacientom do nemocnice (to sa zistilo až neskôr).


Naposledy upravil Matejos dňa 14.03.2020 - 17:46:24, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2020 - 17:44:23
00
Toho sa najviac bojim, lebo pondelok utorok som bol este v BA vyuzival aj napr. mhd. Dufam, ze som to nedoniesol domov a neohrozil rodicov.
14.03.2020 - 17:46:16
00
u nas uz tiez chvalabohu zacinaju nosit ruska. ale je to zatial len par jedincov. stale si zjavne ludia neuvedomuju co je to za pliagu. asi by som trochu postrasil nepeknymi zabermi v telke az im to dojde a vyberu tie ruska zo suflikov
14.03.2020 - 17:47:28
01
Snad nedufame, ze sa to zastavi len na tych, co boli v Taliansku.
14.03.2020 - 17:48:14
01
No veď toto, naozaj to nie je sranda. Už len tá povinná karanténa v ktorej je teraz kolega, jeho žena, jeho otec, mama, brat ti pekne naruší harmonogram fungovania...
14.03.2020 - 17:48:31
00
Wladix napísal:
Snad nedufame, ze sa to zastavi len na tych, co boli v Taliansku.

ano.... zastavilo by sa keby vsetci čučali doma
u nas na dedine ludi s ruskami malicko a okrem nakupov je dedina prazdna a zatvorene vsetko okrem ČS a CBA (v ktorom maju takmer vsetko, nikto tu meganakupy nerobil co som videlrano .... a poobede CBA prazdne)
14.03.2020 - 17:51:55
00
Teraz by pomohlo jedine keby dva tyzdne lialo, nikto by nikam nechodil. Dnes mali zas ludia jarne prazdniny vsade.
14.03.2020 - 17:53:01
00
Tesak napísal:
ano.... zastavilo by sa keby vsetci čučali doma
u nas na dedine ludi s ruskami malicko a okrem nakupov je dedina prazdna a zatvorene vsetko okrem ČS a CBA (v ktorom maju takmer vsetko, nikto tu meganakupy nerobil co som videlrano .... a poobede CBA prazdne)

Zastavilo teraz. Ale ludia, ktori v Taliansku nikdy neboli to uz maju davno pred tym, nez sa tieto opatrenia spravili. Tym nespochybnujem ziadne opatrenie. Len nebudme naivny, ze to uz nie je rozsirene. Stale nemaju otestovanych vsetkych, ktorych by mali mat.
14.03.2020 - 17:58:31
00
Tu v Anglicku im tiež prepína .... vykúpili toaletný papier a hygienické potreby... plus cestoviny ...
14.03.2020 - 17:59:02
00
Ak budu kadernictva a kozmetiky zavrete dlhsi cas, tak tipujem ze zeny tie ruska zacnu nosit vo velkom.
14.03.2020 - 18:01:47
02
v

Prílohy:

opatreni_u_Vietnamcu.jpg
opatreni_u_Vietnamcu.jpg 240.44 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2020 - 18:11:34
04
scarinko napísal:
Teraz by pomohlo jedine keby dva tyzdne lialo, nikto by nikam nechodil. Dnes mali zas ludia jarne prazdniny vsade.

niekedy my z tvojich prispevkov pride ze nezijeme(pracujeme) v tom istom meste.
Dnes o 10 rano v ba uplne mesto duchov, co nieje bezne. Takze ludia ostavaju doma ak nemaju nieco dolezite. ( a tym nemyslim ist kupit 10dg salamu :D )
14.03.2020 - 18:18:50
00
Ja som dnes vykúpil Metro ? . Fotku Vám tu nedám , bo ... a kúpil som si aj 320litrovu novú mrazničku , dnes ju doniesli , auta natankovane . A môžem sa zamurovať , generátor aj benzín mám , Glock aj masky . Som pripravený

A keďže som ober hovado , čo závidí ľuďom ruška tak som konal takto ... včera mi montovali opticky internet . Monterom som sa ospravedlnil za moju “ obsesiu” a vydezinfikoval mu ruky dezinfekcnym roztokom a nasadil ochranné rusko z mojich zásob . Trval som na tom ak chcú navštíviť môj dom . Aj chlapci , čo mi dnes doniesli mraznicku prešli touto “ tortúrou” . Boli veľmi vďační . Jeden ma doma tiež mesačne bábätko ... prišli bez , odišli poučeni ako sa aktívne aj pasívne chrániť s prianím všetkého dobrého , a ešte som ich aj nad rámec mojich povinnosti “ odmenil “ ?. Zamestnavatelia na nich kašlú , ako som zistil ... za to v Metre všetci dostali ochranné rúška aj rukavice ?
14.03.2020 - 18:21:27
08
keyboard_arrow_up