Dzejkob napísal:
Kamarát zdielal na FB:
Ked chces pomoct viac nez len tym ze ostanes sedet doma a mas lepsie PC tak si stiahni apku Folding@home a priloz ruku k dielu pri hladani vakciny https://foldingathome.org/
ID slovenskeho teamu je 124 a na vypocet COVID-19 treba vybrat research: Any disease

Ešte na výške som sa aktívne venoval pár BOINC projektom, hlavne foldovacej Rosette. Potom začali tie dobré projekty nejako dávať menej práce, tak som to už dlho nezapínal a neriešil...
14.03.2020 - 20:12:08
00
milos21 stale sme na BOINCU s chalanmi capulo kimlo mravac ale ROSETTU sme ukoncili,lebo somarina.... zato WCG popicovka...... worldcommunitygrid rosetta nedavala tolko uloh ako WCG,a hlavne Rosetta bol pekny cucac RAMKY,v pohode mi vyzralo 128GB RAM len taky fukot
https://www.worldcommunitygrid.org/

IBM projekt


Naposledy upravil canopus dňa 14.03.2020 - 20:20:29, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2020 - 20:13:07
00
Hádam celú strednú, potom časť výšky som sa venoval Rosette, Einsteinu, QMC a LHC myslím, v štatistikách BOINC.SK asi ešte budem :) Nejako tie projekty sa pozastavili a iný projekt ma neoslovil...
14.03.2020 - 20:19:46
00
milos21 wcg je cisto orientovane na medicinu,preto som tam uz 2hy rok,i ked s IBM malo vela ludi problemy a spisali aj peticiu proti nim vysoke skoly,odborna elita a dokopali ich k fixnutiu problemov...

nick aky?


Naposledy upravil canopus dňa 14.03.2020 - 20:22:19, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2020 - 20:21:36
00
Gusto0 napísal:
inac buffka - nazor niekoho - je uplny ulet alebo nieco pomoze? prelozit ju aspon raz (dve vrstvy), da sa dat pekne cez usta, nos az pod oci, po prichode domov vyprat v mydlovej vode a zachvilku je sucha - by sa mi to pacilo viac ako zohanat niekde ruska. a co snimi dalej, kolko ich nakupit a riesit podobne kraviny


Tu je nejaky clanok o tom ;)

https://smartairfilters.com/en/blog/diy-homemade-mask-protect-virus-coronavirus/
14.03.2020 - 20:22:18
01
tulenik milos21 Ramon1 ako su tie ruska ucinne,ked virus 60-120nm a ruska 1-5 mikrom?


Naposledy upravil canopus dňa 14.03.2020 - 20:27:31, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2020 - 20:23:04
00
Povedal by som ze rusko ma zachutit tu "kvapocku" nie samotny virus
14.03.2020 - 20:24:22
05
Lebo sa prenasa kvapockami a tie su vacsie. Sam virus nevie "lietat". To len pisem co sok videl v TV
14.03.2020 - 20:26:56
01
super,dikes takze Brownov pohyb
14.03.2020 - 20:27:45
00
Akoze v tej telke su blbci, reportaz o prazdnej BA, mesto duchov bla bla, ukazu Stefanikovu ulicu a ze tam nikto nie je. No ved na co by aj bol niekto na ulici kde nic nie je. Nech idu na Zeleznu studnicku a na hradzu a najdu tam stovky ludi.
14.03.2020 - 20:35:56
00
No ak nemáš šťastie a dostaneš aerosol “ do oka” ani desať ffp3 na sebe ti nepomôžu ... ako stále treba mať aj trosku toho povestného šťastia . Poškodená pokožka , sliznice sú ďalšou bránou vstupu . No nechcem vás tu viac stresovať , noste aspoň tu jednu , vyhýbajte sa ľuďom , buďte doma čím dlhsie , aj rukavice by som nosil ... teda nosím
14.03.2020 - 20:38:43
07
ked zacne sezona komarov a kliestov tak uz vidim potencial na novu temu pre korona otazky :)
14.03.2020 - 20:43:28
00
Ramon1 napísal:
Hej Píňa mám ta v “ chlieviku “ ignorovanych , ani sa nepokúšaj ma tu tágovať . Aj priemerne inteligentný oponent by pochopil , ze my dvaja si nemáme čo povedať . Tvoj názor je pre mna irelevantný a nie len v tejto téme ... takže , česť pedagogička
h

Ramon1 beriem ta ako respektovaneho clena miestnej komunity, mas vo vela smeroch dobry vkus, specificky humor, fotograficky talent a nikdy si nebol skupy na odbornu radu.
Skoda ze si nam v rozumnom case nevysvetlil, ze aj kus bavlneneho tricka je nasobne lepsi ako nic, a ze teda situacia nie je FFP3 alebo nic. Mozno ja som pribrzdeny, ale pochopil som to az vcera.
Ze respirator potrebuje lekar uprostred tych sraciek a nie ja, ked idem do obchodu a postrazim si vzdalenost od inych ludi.
Mozno si to aj pisal, ale nejako som to missol v tvojom konfrontacnom tone. Chapem ze si v prvej linii, chapem ze mas doma babo a chapem aj pocit bezmocnosti, ze na vas stat *****. Ze oteplovac bude 12.3. rozpravat ako budu v kratkom case distrubovane ruska pre vsetkyc, a o dva dni na to sa cuduje, preco ich ludia cakaju od statu. Tie, ktore predtym jeho kamos "humanitarne" predal do Ciny...

Celym tym dlhym postom som chcel povedat, ze ta mam rad (nie ako Pelle), ale ked nam budes vsetkym hovorit ze sme *****, a Piny nadavat otvorene, nikomu nepomozes, akurat len prospejes k sireniu ***** na fore.

Ak na to mas energiu, bud tou autoritou, bud nas lokalny pan dochtor, porad ak treba.
Dakujem.

S uctou fokel

edit: kym som to napisal, uz radis. Dakujem.
14.03.2020 - 20:43:34
012
podpisujem sa
14.03.2020 - 21:05:05
00
Dakujem , rad Vám chcem všetkým pomôcť ... Vám , vašim blízkym , vašim rodinám . No niekedy mám pocit , že ma beriete ako podžubávaka , niekoho kto sa len vystatuje a pohrda druhými ... a pritom tak veľmi Vám chcem pomôcť , nakoľko som si vedomý akí ste v svojej nevedomosti zraniteľní , že až vyzerám ako paranoidný polopsychopat . Chcem aby ste chápali , prosim vás , toto je na každom z nás . Ak sa na to vyserieme a podcenime , budú ľudia zomierať . A áno , keď mi niekto / brusič/ napiše ako by si to so mnou rad vymenil , šak len stresujem , mám sto chuti vás tak nechať ... no pocit vo mne , že mám schopnosti dar liečiť a pomáhať , mi nedovolí aj napriek vašim osobným a urážlivým útokom nevzdávať sa . Ale verte , že aj moja sebaúctu a tolerancia k vašich útokov ma svoje hranice .

Ako sa ma správať , bezpečne v infekčnom prostredí som napísal aj našemu Corzarovi . SS tu nebudem publikovať . Aj jemu a jemu podobným môžeme vďačiť za to , že mame obchody stále plne . S pritom je v ohrození a cudzom state bez podpory osamotený ... myslím , že udalosti posledných dni ho už vyliečili z bezstarostnych prechádzok miestami v
karanténe bez ochranných prostriedkov .
14.03.2020 - 21:09:40
018
keyboard_arrow_up