z aktuality.sk:
"Muž z Giraltoviec, u ktorého potvrdili nový koronavírus, je mestský poslanec. Po návrate zo zahraničia sa v pondelok (9. 3.) zúčastnil na rokovaní mestského zastupiteľstva v Giraltovciach. Metský úrad preto zatvorili a v karanténe je viac ako 40 ľudí. TASR to potvrdil predseda okresného krízového štábu okresu Svidník Jozef Baslár."

Tak presne takto to vyzerať nemá. Pán poslanec si z nejakého dôvodu zmyslel, že jeho sa karanténa netýka.
15.03.2020 - 12:07:35
00
lto napísal:
corsair: to stale este nechapes , ze ruska na pusu a nos nie je kvoli ochrane tvojej, ale aby si ty neposielal na druhych nieco /a tam staci aj toto/ ? Uz predsa nerozmyslaj stale ako chranit seba, ale ako neohrozit druhych :) Seba aj tak velmi neochranis .. ani respirator ti nepomoze , pokial nemas na ociach potapacske okuliare.


Ruska je aj na tvoju ochranu, mas tu par clankov dozadu, tak netrep prosim ta blbosti.
15.03.2020 - 12:11:21
01
darebak: cize alergik na jar si da rusku a je v pohode, pel v ociach mu vadit nebude .. no ved ver si comu chces, presviedcat ta nebudem. Netvrdim, ze to nijako nepomoze, len som zdoraznil, ze je dolezitejsie chranit druhych, pretoze ak zakryjes bacilonosica, nikoho nenakazi , opacne je to bariera omnoho slabsia.

bedo: vsak si o tom precitaj viac https://presov.korzar.sme.sk/c/22358905/koronavirusom-sa-nakazil-giraltovsky-poslanec-bol-aj-na-zastupitelstve.html
"Vrátil som sa vo štvrtok 5. marca z Rakúska, čo bola v danom čase bezproblémová krajina. „ Po víkende, keď boli zverejnené nové skutočnosti ohľadom vírusu, som dobrovoľne kontaktoval zodpovedné úrady. V spomínanom období bola rozhodujúcim príznakom pre vyšetrenie možnej nákazy teplota 38 stupňov, čo som nespĺňal.
15.03.2020 - 12:19:48
00
Ano neni to 100% ochrana, to nikto netvrdi, ale lespie aspon nieco. Tak isto na oci si mozes dat okuliare, tiez to neni uplna ochrana ale aspon cosi. Hovori sa tomu minimalizovanie rizik. ;)
15.03.2020 - 12:22:09
05
Títo tvrdia, že CT hrudníka sa im ukazuje ako dostupnejšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie vyšetrenie než testovanie RNA: https://www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200226151951.htm
15.03.2020 - 12:23:18
00
Už ho majú ...

https://www.ta3.com/clanok/1178445/vystopovali-pacienta-nula-muz-sa-nakazil-este-17-novembra.html
15.03.2020 - 12:32:13
00
Vyzera to tak, ze v Cesku maju od zajtra zakaz vychadzania. Povolena bude len cesta do prace a do obchodu.
15.03.2020 - 12:44:09
00
Ramon1, milos21 a dalsi tu pritomni lekari: ako je to momentalne s NTS? Ma to teraz nizsiu prioritu darovat krv? Vyuziva sa darovana krv aj pre pacientov postihnutych koronavirusom? Je potrebne udrzat prisun krvi od dobrovolnych darcov, alebo sa vyhnut zdravotnickym zariadeniam vseobecne, ak to nieje nevyhnutne? Atp. ??
Vdaka...
15.03.2020 - 12:45:18
00
S bývalou cyklistkou Evou Fořtovou o situaci v Itálii a koronaviru
https://www.roadcycling.cz/clanek/s-evou-fortovou-o-situaci-v-italii-a-koronaviru
15.03.2020 - 13:07:58
00
Doktori... Kamionisti majú výnimku na karanténu. Teraz povedz, bežný kamioista... Nie ako ja, mňa nedokážeš zaradiť do žiadnej skupiny, ja som exot. Bežný normálny trukár... Podľa toho aby sa na neho vztahovala výnimka by mal iba nakladať, vykladať a inak sedieť v kabíne. Myslíte si, že sa takto dá existovať týždeň? Dva? Mesiac? Dlhšie? Toto neni moc domyslené... Keď už nič iné, minimálne na toaletu, do sprchy a do obchodu. A to je vskutku minimálny možný štandard. A taký potom dôjde domou a - hrrr, veď ja mám výnimku
15.03.2020 - 13:10:37
00
lto napísal:

dobre, takže nebol to úmysel, len podcenenie situácie (zo strany štátu), ale výsledok je rovnaký - o dôvod viac sa vyhýbať zbytočným kontaktom...
15.03.2020 - 13:16:11
00
To ma tiež zaujíma, keďže som mal v pláne zajtra ísť darovať krv. 😏
15.03.2020 - 13:23:03
00
Otrasné čítanie. Mladí zatiaľ nepochopili situáciu.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-nakaza-onemocneni-covid-19-lombardie-milan-bergamo-stari-lide-mladi.A200315_111102_zahranicni_dtt
15.03.2020 - 13:27:37
00
v trencine na juhu museli prist policajti, aby zavreli kostol. a mne tu maze admin prispevky, ked napisem, ze nieco ako viera nepomoze a treba sa drzat istych zasad, bez ktorych sa tej pliagy nezbavime, bravo. toto nie je zalezitost, ktoru nejako v pohode prekoname tym, ze budeme podla toho ako budu pribudat infikovani a mrtvi postupne pritvrdzovat opatrenia, akoby sme nevedeli, co sa deje napr. v taliansku. opatrenie malo byt zakaz vychadzania z domova a malo byt zavedene uz 2 tyzdne dozadu so sankciou (s vynimkou nutnych nakupov a pod.), pretoze 70% obyvatelstva su idioti a nedaju si po dobrom povedat. vyzyvam vsetkych, ktorym to este nedoslo, ze najlepsie co kazdy moze urobit je spravat sa tak, akoby uz sam bol infikovany a akoby aj u ostatnych predpokladal, ze infikovani su, ale o tom este nevedia. to je jediny spravny a zodpovedny pristup. a ak ma admin stipku rozumu, tak toto nevymaze, lebo by tym spravil viac skody ako uzitku.
15.03.2020 - 14:04:26
03
Kidak napísal:
Ramon1, milos21 a dalsi tu pritomni lekari: ako je to momentalne s NTS? Ma to teraz nizsiu prioritu darovat krv? Vyuziva sa darovana krv aj pre pacientov postihnutych koronavirusom? Je potrebne udrzat prisun krvi od dobrovolnych darcov, alebo sa vyhnut zdravotnickym zariadeniam vseobecne, ak to nieje nevyhnutne? Atp. ??
Vdaka...


Nemám info z prvej ruky , treba sa dotazovať v nts .
15.03.2020 - 14:16:47
00
keyboard_arrow_up