Hosť napísal:
dnes pekný deň, na každom inom bajkerskom webe čítam, že ostaňte radšej doma...miestny web na IG to vidí inak...aj na strave som videl niektorých, čo sa minulý týždeň vrátili z jarných kilometrov z cudziny a už jazdia po lesoch na Slovensku... :)

Speciali uz nad Zilinou vyhadzovali sniperov z vertalotu, tak budme opatrny v tych lesoch. A ani polovnikom by som neveril, ak budu tvrdit ze maju hon na diviakov :)
17.03.2020 - 08:29:36
00
Stereophonics - koncert v piatok v Manchestri - 21000 ludi.
A potom znovu sobotu aj nedelu v Cardiffe. "Na svůj twitter pak kapela přidala fotografii plného stadionu s komentářem: „V­ Cardiffu to žije!“

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-koronavirus-opatreni.A200316_212709_zahranicni_mama?zdroj=top

---
8.marca Madrid - Až 120-tisíc ľudí prechádzalo ulicami hlavného mesta v pozdvihnutej nálade. V dave sa tlačili jeden na druhého, mnohí sa zdravili bozkami alebo sa delili o jedlo.

https://svet.sme.sk/c/22359757/covid-19-spanieli-si-neodopreli-masovy-pochod-teraz-ich-kosi-koronavirus.html
17.03.2020 - 08:36:27
00
Titulky netreba :-)
17.03.2020 - 08:37:48
03
LukeBikerider napísal:
Čo je na opačnej strane sveta by nás trápiť nemuselo. Aj ebola je v Afrike aj Marburg aj iný bordel a nemáme to tu. Ludia nemajú v čreve pokoja musia si zaletiet na kávičku do Honkongu a z Šanghaja na nejaký trapny karnevalik v potapajucom sa meste zijucom z minulosti ked vedia co sa deje. Hneď ako sa to objavilo v Číne mala Uršula zavriet EU, kazdy kto prichadzal z tych krajin mal byt v karantene (v decembri/januari!!!)...


Tak ja som dianie v Číne sledoval pomaly od začiatku a už v januári som niektorým ľuďom hovoril že toto nedopadne dobre...a to som veru netušil že EU to nechá zájsť až sem, mal som na mysli takú “soft” verziu toho čo tu mame teraz. No a všetci ti ľudia ktorým som to vtedy spomenul má vysmiali a pomaly mi dali nálepku paranoik :) ( a tipujem že keby to napíšem vtedy sem, 99% ľudí by mi napísalo to iste )

No, uvidíme ako to dopadne, ale moc ružovo to v blízkej budúcnosti nevidím a to som vecný optimista. Ale to mám len možno vždy doobeda blbu náladu...lebo vždy keď sa ráno zobudím, pozriem z okien a fakt akože na ulici nikoho nevidím, normálne mesto duchov.
17.03.2020 - 08:43:12
01
Ja verím tomuto.
https://m.topky.sk/cl/10/1869567/KORONAVIRUS-Model-statnych-analytikov-odhalil--kolko-Slovakov-sa-moze-nakazit--caka-nas-tazke-obdobie
17.03.2020 - 08:53:41
00
ale no - trosku pozitivne - na ulici skoro nikoho nieje, vsetko na zhromazdovanie je zatvorene, velke firmy zatvaraju. nema sa to moc ako sirit vo velkom. u nas nosia ruska aj romovia.
pravidla su nastavene (zvykneme si na ne) - cim dalej tym viac ludi ich dodrzuje - snad im to vydrzi dlhodobo - potichucky to prejde, zacne klesat a vrati sa vsetko do normalu. vid tie simulacie co som dal ale 2 strany dozadu a krivka ktoru sem dal iron na predoslej strane to zatial naznacuje.


Naposledy upravil Gusto0 dňa 17.03.2020 - 08:58:03, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2020 - 08:57:25
02
Ok no, ja som si z toho clanku odniesol to, ze sucasne nastavenie opatreni (s malymi upravami spominanymi v clanku) je potrebne udrzat aspon do konca maja, ked sa prekona odhadovany peak. Fuh.
17.03.2020 - 08:57:55
00
Aj Krcmery pod lampou uvažoval pri najlepších prognózach 3mesiace. S plochou krivkou....
17.03.2020 - 09:00:10
00
Z celeho ma najviac pobavila tato veta:
Inštitút zdravotnej politiky (útvar Ministerstva zdravotníctva SR) podľa Pellegriniho matematickým modelom potvrdil správnosť rozhodnutí vlády a predikciou a výpočtom odhadol, že opatrenia veľmi dobrým spôsobom posúvajú Slovensko do fázy, "keď kulminácia ochorení bude len jemne prevyšovať kapacity slovenského zdravotníctva".

Jemne prevysovat kapacity zdravotnictva ???
Uz teraz v zdravotnictve prebieha chaos a to este nic nezacalo.
Lutujem noveho ministra zdravotnictva.

A este zatnem sarkasticky do ziveho, lebo som cielova skupina.
A pohrebne sluzby su pripravene a krematorium v Bratislave ???
17.03.2020 - 09:11:00
06
lukas6s8p napísal:
ešte mali napísať, koľko životov by mohli zachrániť napr. v Taliansku, keby ich tam zapožičali. keby ich bolo zrazu treba tu, aj autom ich by ich priviezli naspäť za pol dňa

Máš ich vidieť ako by ich vrátili!!!! 😀
17.03.2020 - 09:28:51
00
lukas6s8p napísal:
ešte mali napísať, koľko životov by mohli zachrániť napr. v Taliansku, keby ich tam zapožičali. keby ich bolo zrazu treba tu, aj autom ich by ich priviezli naspäť za pol dňa

Toto je takmer vojnovy stav a kazdy si hladi seba. Bohuzial, je to tak a nikdy to nebolo inak.
Taliani teraz davaju velmi silno videjka, ako sa mame chovat a pritom u nich ked boli nakazene uz tisice, tak boli cez vikend plne podniky vsade... A nebudem zachadzat do detailov, ale osobna hygiena (najma ruk) je u nas asi dalej ako u nich. To je jedno s druhym...

Ja ked vidim, kolko ludi nosi ruska (to je jedno v akej podobe, ale aspon ako tak sa zabranuje sireniu), tak sa mi pomaly naprava nazor na tuto spolocnost.
17.03.2020 - 09:29:30
02
user_id napísal:
Titulky netreba :-)


to je super riesenie, ked mas dotykovy vytah.... vacsina bytoviek nema dvere na tlacitko.... takze aspon si zasportujeme po schodoch....
17.03.2020 - 09:33:25
00
vsade je ticho a prazdno, mam depku. Netusim jak vydrzim tyzdne na homeoffice :/
po praci sme chodievali s kolegami casto na pivko, bohvie kedy bude dalsie.
17.03.2020 - 09:48:06
00
Sesulak napísal:
Toto je takmer vojnovy stav

Toto ma este veeeeelmi daleko od vojnoveho stavu...
17.03.2020 - 09:48:32
05
nedokazem pochopit preco 99% (hruby odhad :) ) pouziva len vytah - radsej budu 3 minuty cakat pri vytahu ako prejst 1 poschodie peso...a potom vytahom aj do fitka na spinning :D

iron.hide uchyl nejaku macku co hladaju docasky :)
17.03.2020 - 09:48:55
010
keyboard_arrow_up