jachmel napísal:
Problemom sars-cov-2 je, ze siritelmi su aj ludia bez priznakov takze v idealnom pripade je dobre otestovat co najviac ludi v co najkratsom case bez ohladu na to, ci maju teplotu 38° alebo nie. Vid priklad z J. Korei.

Opakovane sa tu vysvetľovalo, prečo bezdôvodné testovaniie nie je dobrý nápad (falošne negatívny výsledok a následný pocit falošného bezpečia či vlastného, alebo okolia, plus náklady - finančné, časové aj personálne a toto nevyriešia ani "rýchlotesty" založené na imunochemických reakciách, lebo majú ešte širšie slepé okno ako PCR - pre ilustráciu, štandardný imunochemický test na HIV je pozit. až po sérokonverzii, čo trvá 6-12 týždňov, PCRkou sa podarilo zachytiť vírusovú RNA po - ak si to dobre pamätám - 4 dňoch).
Bolo by dobré si to zapamätať a nie papagájovať osobnú dojmológiu. Žiadny test nezabráni, aby v populácii behali nakazení.
19.03.2020 - 10:11:15
03
Klimatológ (a filozof) Václav Cílek: https://www.youtube.com/watch?v=r1Zo8Nc9L8c
19.03.2020 - 10:11:56
00
Hack3r napísal:
ono cela Corona situacia je len velky zdvihnuty prsta od "Boha" ak by som to zobral z pohladu Clovek vs. Planeta Zem. Sme premnozeny, nicime prirodu, ovzdusie,vodne toky, sme sebci. No a uz sa pohar nasej planety dlhsi cas plnil az sa teraz prelial. Nie som ziadny svedok Jehovov, no rozumny ludia verim to vidia rovnako. Snad sa staneme po tejto pandemii lepsimi a zobudime sa...ako ludstvo. Moc tomu ale neverim :)


Nic proti mnoziacim sa kazatelskym reciam, ale podla mna pre vyspely svet tato pandemia az taky problem nie je. Kto nie je stary chory, ten si to nejako nezlizne. Maximalne si ukroji vacsi ci mensi kusok svojho komfortu, niekto mozno nezaplati splatku, ale od hladu umierat nebude nikto. Kto si tuto pandemiu zlizne najviac, budu (ako takmer vzdy), ludia v rozvojovych krajinach, ludia zijuci na okraji, ludia chori, ludia co si nemozu dovolit zdravotnu starostlivost alebo byt doma. Ti budu na koronu umierat vo velkych bolestiach, casto bez moznosti rozlucit sa s rodinou. Ti ludia pochopitelne neriesia separovany odpad, emisie CO2, alebo ci maju vela alebo malo deti. Asi ani zdvihnuty prst od Boha, ci uz je to ukazovak, palec, alebo prostrednik.
19.03.2020 - 10:12:42
02
tulenik napísal:
Oh yes, 10 rokov práce desiatok spravodajských dôstojníkov, týždne nácviku záverečnej operácie, strata 1 vrtuľníka špeciálne upraveného na tichý chod, diplomatický incident dosť hrubého zrna, ... zázrak jak sviňa. Ten "zázrak", odstránenie jedného týpka, stáli desiatky mega. Minimálne.
Okrem toho ten "terorista z jaskyne" mal pravdepodobne vyššiu kvalifikáciu ako 90 % tohoto fóra:
"From 1968 to 1976, he attended the élite secular Al-Thager Model School. He studied economics and business administration at King Abdulaziz University. Some reports suggest he earned a degree in civil engineering in 1979, or a degree in public administration in 1981. bin Laden was an attendant at an English-language course in Oxford, England during 1971. One source described him as "hard working"; another said he left university during his third year without completing a college degree. At university, bin Laden's main interest was religion, where he was involved in both "interpreting the Quran and jihad" and charitable work. [po slovensky mu preplo, porovnaj napr. s nastávajúcim ministrom zdravotníctva v nastávajúcej vláde trnavského šaša]."
Asi toľko k jaskyni.

Bla bla bla... Už chceli upratať a objavili sa iné záujmy tak proste ho (aj celých 10rokou okupácie) hodili do mora a nikomu nepovedali kam. A mne je to v podstate úplne u prdele, neni mojou úlohou starať sa o bulvárne blbosti. A bola to dobre zakamuflovana studená vojna
19.03.2020 - 10:33:40
00
Minikin napísal:
Pele chce odist "so ctou" alebo lepsie povedane s dobrymi argumentami na kritiku nastupcov ked bude v opozicii.

... akým spôsobom mi môže pošramotiť "česť" výsledok náhodného procesu, ktorý odo mňa nezávisí?
Aj keď samozrejme politické PR kydy sa na tom dajú založiť - ale nikto normálny by ich nemal žrať :D
Ja by som v tom videl pauzu 2-3 dni medzi Krakonošom a lyžníkmi a železiarmi a kamzíkmi.
Taktiež budú spikes vo vlnách repatriantov.
19.03.2020 - 10:41:23
00
Repatrianti sú z veľkej časti "háj zlí" čo idú na rekreačný pobyt za minimálny poplatok.
Pracujú v zahraničí a dostali ponuku na dovolenku za pár korún
19.03.2020 - 10:56:29
00
toto sa tu už mihlo?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-koronavirus-zabral-lek-kterym-v-japonsku-leci-chripku-94143?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

inak, kedže mám zatvorenú prevádzku - piváreň, tak som nútený takto doma likvidovať zásoby :)
Príloha:
radegast12.jpg
radegast12.jpg 290.27 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2020 - 11:07:29
05
Čoskoro na alze... O to bude bitka, cítim to v kostiach 🤭🤭🤭

https://m.alza.sk/ambulatny-test-na-koronavirus-covid-19-d5796058.htm

Prílohy:

Screenshot_20200319_111451_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20200319_111451_com.android.chrome.jpg 229.75 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2020 - 11:17:28
01
Asi som vážne grammar nazi, ale takéto nedoklepy v popise poduktov vo veľkých a naozaj zavedených obchodoch mi vážne ani trošku nejdú do hlavy |(
19.03.2020 - 11:23:22
06
toto keby sa stalo v Číne,tak ich po bleskovom súde odstrelia,špiny čo ešte aj v tejto situácii chcú poriadne zarobiť:
https://www.aktuality.sk/clanok/774230/koronavirus-dalsie-miliony-pre-firmu-z-bratislavskeho-bytu-predrazene-testy-na-koronu/
19.03.2020 - 11:28:43
02
tulenik napísal:

pocit falošného bezpečia

-cielom testovania nie je nieci pocit bezpecia, ale snaha vyradit z obehu co najviac siritelov aj za cenu, ze u niektorych sa nepodari zachytit virusovu RNA. Ak neotestujes nikoho, behat po vonku budu vsetci, ak ano, vyradis aspon niektorych z nich. Samozrejme, najlepsie bude ak vsetci ostanu doma, ale aj to je drahe, dokonca drahsie nez testy ci nie?

náklady - finančné, časové aj personálne

- chapem, nevidim do detailov.

papagájovať osobnú dojmológiu.

- ee, napisal som svoj vlastny nazor

Žiadny test nezabráni, aby v populácii behali nakazení.

- ale masove testovanie (ak by to bolo teoreticky mozne) ti znizi pocet nakazenych bezcov
19.03.2020 - 11:33:12
01
kava napísal:

inak, kedže mám zatvorenú prevádzku - piváreň, tak som nútený takto doma likvidovať zásoby :)
Príloha:
radegast12.jpg

Čo tak poslať zopár poštou?
Samozrejme zabaliť do sáčku
19.03.2020 - 11:38:59
00
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-benatky-bez-lidi-je-cistsi-voda-vraceji-se-ryby-a-labute.A200318_161711_zahranicni_kha
Aj o tomto to asi je. Priroda potrebovala zregenerovat, tak nasadila tazky kaliber. Osobne ma to velmi tesi aj ked som tam v zivote nebol. Ale pre ludi co tam ziju to musi byt velmi pozitivne. V tomto duchu to sedenie doma na zadku nie je uplne od veci. Ale dnes to porusim a pojdem do lesa. Potrebujem byt chvilu sam a precistit HD :)
19.03.2020 - 11:51:36
00
neboj sa dozeneme to znecistenie velmi rychlo
19.03.2020 - 12:20:54
00
Jj, na Slovensku ofi +0 ale len v našej diere a blízkom okoli ofi +3 a jeden na “waiting liste”...

Príspevok na FB od primátora :
“ Prajem pekný deň.

Žiaľ máme ďalšie dva prípady koronavírusu COVID 19, tentokrát v Skačanoch. Som v kontakte s ďalšou osobou v meste so všetkými príznakmi....začína sa to prejavovať už viac a viac. Prosím všetkých buďte maximálne opatrní...už sa opakovať nebudem, všetci už dúfam viete, že máte byť zodpovední. Len nechápem, prečo sa ľudia stretávajú s ľuďmi, ktorí sú v karanténe a prečo niektorí nerozumejú, že po návrate zo zahraničia majú byť doma a ak náhodou vychádzajú von, tak v rúšku a v rukaviciach....

S úctou Jozef Božik.”

A ešte taký maly update z miestnych novín o tuposti ľudí...
“ Podľa našich informácií ide o ženu, ktorá sa vrátila z Nemecka, kde pracuje ako opatrovateľka. Ako nám prezradil čitateľ, ktorý si praje ostať v anonymite, obyvateľka mesta karanténu nedodržiavala, viacero svedkov ju videlo pohybovať sa po sídlisku, kde býva, dokonca využívala na prepravu aj taxi služby.”


Naposledy upravil matt dňa 19.03.2020 - 12:42:34, celkovo upravené 1 krát.

19.03.2020 - 12:35:57
00
keyboard_arrow_up