Treba napísať ja, že +41 nových potvrdených, ale aj 7 vyliečených... Je jasné, že keď sa bude testovať viac, tak aj viac bude stúpať číslo - ale to je dobré, chorí sa musia izolovať. Dôležité je, aby ľudia dodržiavali písané aj nepísané pravidlá a odporúčania... Rúška sú dôležité a treba ich nosiť, keďže aj prípadný šíriteľ nákazy bez príznakov chráni okolie...
21.03.2020 - 18:29:06
01
Aj tak mi to Talinsko nejde do hlavy. Na tejto stranke to ukazuje viac menej stale rovnaky denny prirastok populacie. Uz dlhsi cas. http://population.city/italy/
Ci to nebude v duchu "za tyzden by zomrel na rakovinu, ked tu nahle zomrel na COVID-19"
21.03.2020 - 18:30:59
00
Hosť napísal:
Koho teraz zaujimaju nejake hrady...Jedine ak strasidla a hradne panie :) Navyse je tam vlhko a zima, idealne na chytenie nejakeho virusa.

vsetkych co sa strasne doma nudia a za kazdu cenu musia vypadnut von
dnes podla mna usa uz povedu v prirastku (vcera im chybalo uz len apr stovak) - tam to bude ochvilu tiez masaker
21.03.2020 - 18:39:06
00
Mne sa len zda, ze sa operuje s tymi cislami ako sa komu hodi. Nech napisu pisalkovia, kolko zomieralo denne ludi trebars v Taliansku pred pol rokom a kolko zomiera teraz. Potom budeme mat co porovnat.
21.03.2020 - 18:45:52
01
Ely napísal:
Postupne nám zatvoria všetko, veď si aj o to, našim správaním, koledujeme.

17:11 - HRUŠOV - V rámci preventívnych opatrení pre koronavírus je uzavretý celý objekt hradu Hrušov v okrese Zlaté Moravce.

https://www.aktuality.sk/clanok/775252/koronavirus-online-slovensko-21-marec-2020/

Pekne vidno, že čím viac testovaných, tým viac pozitívnych.
21.03.2020 - 18:55:47
00
Este ma napadla jedna analogia a koncim na dnes :) Ekonomika by za pol roka skolabovala koli inflacnej bubline, ked tu nahle skolabovala koli korona virusu. A ludia pridu o "zabavu", lebo na kandelabre zas nebude koho vesat.
21.03.2020 - 19:08:29
00
Ja keby som mal moznost byt doma tak lepim ako besny :-D. Ak sa niekto nudite tak odporucam.
21.03.2020 - 19:14:01
02
Kazdy nezodpovedný občan by mal toto vidieť . A prestal by frflať , že musí sedieť doma .

21.03.2020 - 19:36:46
00
S informáciou koľko nám ostáva testov dostáva tvrdenie, že testujeme málo úplne nový rozmer.
21.03.2020 - 19:42:04
00
Som nehovoril už pred týždňom, že je shortage celosvetovo?
21.03.2020 - 19:51:37
00
Palo TT napísal:
To, ze teraz je potrebne testovat PCR, aby sa identifikovali a izolovali infekcni a spomalilo sa sirenie je jasne. To je urcite priorita.
Ale kedze sa spomina aj kolektivna imunita, rozsirenie 70% ,.... nema zmysel teraz realizovat aj test antigenu? Len teda samozrejme s vedomym , ze to nehovori nic o tom, ci si/nie si teraz nakazeny. Aspon by sa teraz zistilo, ci sa uz s tym nejaka cast populacie stretla a to zase ma vplyv na prognozy do buducnosti.
Ten antigen test ma ake oneskorenie po prekonani? Cena je ina ako PCR?

Nerozumiem situacii v Cine (PRC :) ). Medialne sa tvaria, ze sirenie stopli. Ak by to aj bola pravda, nehrozi, ze sa to tam vrati? Neverim, ze pri tych ich stovkach milionov ludi a situacii inde vo svete sa to da ustriehnut, najma ked sa vratia do "normal" rezimu.


vysvetlime si pojmy:
antigén (Ag) - časť vírusu/baktérie (napr. nejaký povrchový glykoproteín). Informácia o tom, z akých aminokyselín je antigén zložený je zapísaná v RNA vírusu.
antibody (Ab) - protilátka - odpoveď imunitného systému organizmu na prítomnosť antigénu. Ten čínsky "tehotenský test" na alze detekuje protilátky.
21.03.2020 - 20:04:12
01
Hosť napísal:
Aj tak mi to Talinsko nejde do hlavy. Na tejto stranke to ukazuje viac menej stale rovnaky denny prirastok populacie. Uz dlhsi cas. http://population.city/italy/
Ci to nebude v duchu "za tyzden by zomrel na rakovinu, ked tu nahle zomrel na COVID-19"


Nevieš čítať ? Na tej stranke sa není štatistika raz za rok. To znamená , že tam každý jeden den v roku su stale tie isté čisla aj keď v reale sa ludia rodia a umierajú všelijako. A ta štatistika bola robená ked sa poriadne ani o koronaviruse nevedelo ani v Číne.
21.03.2020 - 20:22:18
00
Hosť napísal:
Mne sa len zda, ze sa operuje s tymi cislami ako sa komu hodi. Nech napisu pisalkovia, kolko zomieralo denne ludi trebars v Taliansku pred pol rokom a kolko zomiera teraz. Potom budeme mat co porovnat.


Tu máš denne aktualizované dáta pre covid19 pre ITA, mŕtvi sú tretí stĺpec od konca, prírastok za deň si vieš vyrátať

https://raw.githubusercontent.com/pcm-dpc/COVID-19/master/dati-andamento-nazionale/dpc-covid19-ita-andamento-nazionale.csv
21.03.2020 - 20:37:39
00
Toto je výzva pre širokú veretnosť a nie len pre bikerov.Nie som aktívny na žiadnej soc.sieti a keďže zbožňujem cestnú cyklistiku apelujem na Vás cez túto stránku.Nielen zdravotníci ale aj my vo veľkoskladoch pracujeme už týždne pod náporom,nadčasmi a stresom.Vystavujeme riziku seba aj svojich blízkych.Ale neurobíme to,že budeme egoisti a zostaneme doma.Budeme robiť pre Vás kym sa dá.Tak to please rešpektujte and stay home.Lebo kkeď padneme my,tak nemyslím,že to zvládne armáda za nás zásobiť.
21.03.2020 - 21:02:21
09
Skladnikov není. To je fakt. Hlavne keď idem vykladať 😂😂😂😂
21.03.2020 - 21:11:13
00
keyboard_arrow_up