Ja si Pelleho nechcem zastavat, ale viac krat sa vyjadril kym bol este premier ze "pouzivajte zdravy sedliacky rozum"
Tieto debaty maju od toho daleko :-)
25.03.2020 - 08:38:13
04
hah v praci sa stretnem s ovela viac ludmi ako cez vikend. najhorsi je stale nakup potravin. cez vikend bud sedim doma alebo sa odpalim niekam hlboko do lesa a nadycham sa cerstveho vzduchu. rusko mam denne niekolko hodin na ksichte a bolieva ma z toho hlava.
no nosit to povinne vsade plne chapem a myslim ze to bolo dobre rozhodnutie - lebo vela ludi to nepochopilo - mesto sa vyprazdnilo a kazdy kto tam bol mal rusko. no za mestom sa to nahustilo, no v prirode vraj netreba a rusko mala tak polovica ludi - cele zle. ja si davam satku z tvare dolu az ked som daleko od mesta kde uz nikto nieje a ked niekoho nahodou stretnem tak ide naspat na tvar - povacsine sa tak spravaju aj nahodny okoloiduci turisti/cyklisti. v lesoch a v meste je vsecicko v poriadku. problemove sa stalo momentalne blizke okolie mesta.
25.03.2020 - 08:39:05
03
Pocas spanielskej chripky vsetci poslusne nosili ruska

Prílohy:

pqw5sht23ho41.jpg
pqw5sht23ho41.jpg 104.85 KiB thumb_up2thumb_down

25.03.2020 - 08:41:35
012
Zase sa objavil ten predpoklad, ze koncom juna 24000 hospitalizovanych
"predpokladaný vrchol epidémie na konci júna, počas ktorého by podľa analytikov z Inštitútu zdravotnej politiky ministerstva zdravotníctva malo byť s vírusom hospitalizovaných až takmer 24-tisíc ľudí."

https://domov.sme.sk/c/22366823/koronavirus-opatrenia-vlada-matovic.html

To je na Slovensko strasne vela, nie? Ved teraz je celom svete okolo 13000 ludi.
25.03.2020 - 08:56:41
00
Coronavirus Cases:
423,888
view by country
Deaths:
18,926
Recovered:
109,174
25.03.2020 - 08:58:32
00
Tesak napísal:
ja sa divim ze este nikto ziadnu nevykradol.... v ruskach sme vsetci rovnaky, zababuseny nevzbudzujes pozornost na ulici, policajtov pomaly nevidis, nikde nikoho .....


"Neboj," už to začína...
http://www.biker.sk/44755/koronavirus-zlodeji-sa-pokusili-vykradnut-tri-bicyklove-obchody/?fbclid=IwAR1kMt7piuemjxfqiGz3H_LB3y938DYdB8lHU1DLd-EuC2kaZCcH-nmz5Jg
25.03.2020 - 09:14:09
00
iron.hide napísal:
Cokupit - ty fakt nechapes ze mnoho ludi jazdi do prace na bicykli? Takze oni teraz podla teba nemozu, a maju dovolene ist iba autom? Ja jazdim do prace na kolobezke. Mam ju nechat doma a ist mhd? Co som debil?


Zacitujem sam seba "Hrach na stenu. Nejde o sproste bicyklovanie. Ide o izolaciu a nosenie rusok. "
Jazdi si na com len chces, ale so zakrytym xichtom, to je cela pointa. Zaujimave, ze drviva vacsina ludi to chape a dodrziava, ale par exotov musi stale robit problemy a dokazovat si svoju dolezitost.
25.03.2020 - 09:47:53
01
Ako budete riesit ruska,ked bude prsat ako z krhle?Sak to bude mokre jak bzdoch :?:
25.03.2020 - 09:52:21
00
pouzijeme dazdnik
25.03.2020 - 09:56:27
017
Immunity to COVID-19 and is Reinfection Possible?: https://youtu.be/q4P91VrfPGw

Táto časť vysvetľuje rozdiely medzi PCR a testom na protilátky, či je možné sa nakaziť opakovane a súvisiace veci.
25.03.2020 - 10:00:28
00
cokupit napísal:
Zacitujem sam seba "Hrach na stenu. Nejde o sproste bicyklovanie. Ide o izolaciu a nosenie rusok. "
Jazdi si na com len chces, ale so zakrytym xichtom, to je cela pointa. Zaujimave, ze drviva vacsina ludi to chape a dodrziava, ale par exotov musi stale robit problemy a dokazovat si svoju dolezitost.


Bicyklovanie nie len sprosté /niekde v mestách, v obývaných častiach predvádzanie sa poskakovaním na bmx, .../. Jeho intenzívnejšia forma vytrvalostného charakteru má preventívny zdravotný význam aj pri vírusových ochoreniach. Takáto činnosť prevádzaná individuálnou formou mimo ,,civilizácie,, s dodržiavaním určitých zásad - použitie ochranného rúška pri náhodnom prejazde okolo iného cyklistu, chodca prípadne nepohybujúcej sa osoby prispieva v konečnom dôsledku k odľahčeniu zdravotníkov tým, že u takýchto fyzicky zdatnejších ľudí so silnejšou imunitou, ... môže mať ochorenie miernejší priebeh - bez potreby hospitalizácie, pripojenia na drahé dýchacie prístroje, ...
25.03.2020 - 10:11:44
02
Podľa pondelňajších údajov WHO sa na svete koronavírusom SARS-CoV-2 nakazilo takmer 335.000 ľudí. Chorobe COVID-19, ktorú vírus spôsobuje, podľahlo cez 14.500 pacientov. "Pri najhoršej epidémii eboly, ktorú sme kedy mali, tej v západnej Afrike, to trvalo dva roky, kým sme sa dostali na 11.000 úmrtí,"
25.03.2020 - 10:13:38
00
lebo sa nestihla rozsirit do celeho sveta. tento zakerak sa siri hlavne cez bezpriznakovych - "Takmer polovica ľudí, ktorí sa na palube výletnej lode Diamond Princess nakazili koronavírusom SARS-CoV-2, nejavila až do testovania absolútne nijaké príznaky nákazy."
preto som napr. nepochopil to povinne meranie teploty co ma byt od 30.3. u nas.
25.03.2020 - 10:26:54
00
Ako je to s tymi ruskami? Preco nespecifikovali iba povinnost mat zakryte usta a nos? Znamena to, ze ked mam bufku, tak porusujem prikaz o ruskach? Lebo potom to je trochu smiesne. Ked sa totizto pozriem po okoli, tak polovica ludi ma rusko nasadene zle (rusko neprilieha na celu tvar), kdezto bufka mi prilieha vsade tak, ako by malo byt. A to nehovorim, ze urcita cast obyvatelstva ma ruska len ako modny doplnok (vseliake fancy ruska, co ladia s oblecenim, z ktorych trci polovica nosa a na licach ma take fugy, ze sa cez ne moze s prehladom najest). Celu situaciu s ruskami som pochopil tak, ze sluzia hlavne na izolaciu, resp. na ochranu ostatnych. V tom pripade mi dobre priliehajuca bufka pride tiez ako adekvatne riesenie. Co sa bufky na biku tyka, nemam s tym problem, v podstate ju nosim stale pod 10°C aj bez prikazu (kedze pri bikovani viac dycham ustami ako nosom), horsie to bude ked teploty vyletia nad 20°C.
25.03.2020 - 10:30:01
02
"Celu situaciu s ruskami som pochopil tak, ze sluzia hlavne na izolaciu, resp. na ochranu ostatnych." Ano presne kvoli tomuto. Ide o to mat nieco na ustach a nose a je jedno, ci je to rusko, satka, alebo kus handry.
25.03.2020 - 10:33:39
00
keyboard_arrow_up