Kliknutím prejdeš na
skprofibike.sk
Reklama
nie vzdy je rozdeleny, daju len znacku a cau
25.03.2020 - 10:18:23
V takom prípade porušujú zákon.
25.03.2020 - 10:20:33
Som sa musel pozriet na tie znacky a je to ta spolocna cesticka pre chodcov a cyklistov. Osobne som dufal ,ze uplne vsetci by mali byt povinny chodit-jazdit vpravo....mi to tak pripada prirodzene. Hlavne ,ked tam je plno ludi a oproti ide mensia kolona. Staci len spomalit....a ked sa da obehnut tak obehnut , v porovnani s tym ked idu chodci oproti tebe a cesticka ma 2 metre sirku,clovek musi uz zosadnut z bajku , vytvara to chaos....(a to som videl zensku co v takomto pripade zabudla dat nohu na zem...)
Chdcom to moze byt uplne jedno (skoro) , pretoze na tak uzkej ceste ich aj tak stale budes obchadzat tesne zozadu....
Ale samozrejme je tu jeden bezpecnostny problem: chodec iduci vpravo moze byt zrazeny cyklistami iducimi vrade zasebou , ked ten prvy (veduci stada) je debil.....
Len som chcel vediet ci niekde v zakonniku nieje daka kapitola o tych cestickach ,nieco ako chodec na prechode pre chodcov alebo nieco take.....ale asi fakt nebude...
Dakujem za odpovede.
30.03.2020 - 11:24:51
Inak včera som bol v Bratislave a išiel som sa prejsť do vinohradov nad Mladou Gardou, bolo tam plno ľudí - bežcov, chodcov a cyklistov. Tak som si to trochu všímal:
Je škoda, že ako chodci sme sa po komunikácii bez chodníka naučili kráčať vpravo - to znamená, že nevidíme cyklistov (prípadne autá, ak ide o cestu) ktorí nás predbiehajú zozadu. Po správnosti by sme na takej komunikácii mali kráčať vľavo, teda akoby v protismere, takže vidíme cyklistov (autá), čo sa k nám blížia. Ale už sme z toho šoférovania tak zmagorení, že automaticky kráčame vpravo, aj keď nešoférujeme... a je to o kus nebezpečnejšie.
30.03.2020 - 11:35:22
Minule som po spolocnom chodníku skúšal na pešo v ľavo, ale bol som jediný
30.03.2020 - 11:56:32
Je to vsade, na vsetkych asfaltksch v karpatoch
Ja uz sa nad tym ani nepozastavujem lebo je to skoda namahy. Ludia su je.bnuti. male deti to v skolke vedia po ktorej strane sa chodi.
30.03.2020 - 12:03:02
Treba si uvedomiť, že lesné asfaltky väčšinou nie sú viacprúdovky s krajnicami, chodci sú predbiehaní po druhej strane vozovky, takže výhoda vyplývajúca z chôdze po ľavej strane neplatí.
Keď ide vozidlo A po pravej strane, proti nemu po (svojej) ľavej strane chodec a po (svojej) pravej vozidlo B, tak 2 z 3 účastníkov (chodec a vozidlo A) musia zastať. Ak v rovnakom prípade ide chodec po pravej strane, stačí ak vozidlo B spomalí na rýchlosť chodca.

Nech sa vyberiem akýmkoľvek smerom, vždy fúka protivietor.

31.03.2020 - 13:35:57
"výhoda vyplývajúca z chôdze po ľavej strane neplatí"

ale aspon vidia, ze niekto ide oproti, a mozu sa sformovat tak, aby nezaberali prilis velku sirku asfaltky, cize ist za sebou. Pockat, nie, to by mohlo fungovat jedine tak v paralelnom vesmire :-D.

Nevesaj sa za druheho cyklistu bez jeho vedomia a suhlasu a hlavne dodrzuj bezpecnu vzdialenost!

31.03.2020 - 13:46:07
Presne tak, v nasom vesmire chodia vsetci zasadne vedla seba. Minimalne traja idealne 4-5.
Nebudu predsa chodit za sebou, to je podradne. Vsetci su rovnocenni tak vedla seba. A top je behat zlava doprava krizom krazom.
31.03.2020 - 13:48:27
vacsinou s sformuju tak, ze sa rozutekaju vsetkymi smermi a utvoria chaos

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

31.03.2020 - 13:49:14
scarinko napísal:
Presne tak, v nasom vesmire chodia vsetci zasadne vedla seba. Minimalne traja idealne 4-5.
Nebudu predsa chodit za sebou, to je podradne. Vsetci su rovnocenni tak vedla seba. A top je behat zlava doprava krizom krazom.

Ale zase veď nebuď pánom tvorstva :-). Ak ide dvojica alebo trojica po chodníku, tak je úplne logické, že s chcú rozprávať a nie pochodovať ako indiáni na husom pochode jeden za druhým. Majú na ten chodník presne taký istý nárok ako ty a nie oni teba, ale ty ich nesmieš ohroziť.
Skrátka ak chcem jazdiť rýchlo, tak nejazdím po zdieľanom chodníku a ak jazdím po zdieľanom chodníku, tak nejazdím rýchlo (a používam zvonček).
31.03.2020 - 13:59:32
Jeden o voze, druhy o koze. Diskusia pomaly presla od chodnikov k lesnym cestam a pokial ide spravanie chodcov na nich scarinkove rozhorcenie je opravnene. Cyklista sice nema chodca ohrozovat, ale ten by zas nemal druhych obmedzovat, rozumej, neroztahovat sa po celej sirke cesty.

Nevesaj sa za druheho cyklistu bez jeho vedomia a suhlasu a hlavne dodrzuj bezpecnu vzdialenost!

31.03.2020 - 14:20:47
Jaroh napísal:
Ale zase veď nebuď pánom tvorstva :-). Ak ide dvojica alebo trojica po chodníku, tak je úplne logické, že s chcú rozprávať a nie pochodovať ako indiáni na husom pochode jeden za druhým. Majú na ten chodník presne taký istý nárok ako ty a nie oni teba, ale ty ich nesmieš ohroziť.
Skrátka ak chcem jazdiť rýchlo, tak nejazdím po zdieľanom chodníku a ak jazdím po zdieľanom chodníku, tak nejazdím rýchlo (a používam zvonček).

Pochopis ked nebudes mat na 4m sirokej ceste kadial prejst lebo rodinka/ kamarati ide/u v jednej lajne ;)

Najblizsie beriem gopro aby som ti to nazorne ukazal
31.03.2020 - 14:43:00
a tak zas neprehaname. Zas ako casto musis kvoli ludom zastat? A trochu spomalit hadam nemusis tiez tak casto

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

31.03.2020 - 14:45:17
Zazil som to milionkrat a stale nechapem, ako ta to ospravedlnuje nazyvat ludmi "je**utymi"... Urcite viac chapem 4 mamicky, ktore idu s kocikom vedla seba po asfaltke na Kacin, nez cyklistu, ktory ich za to vyfuckuje.

“Power transfer” is one of those BS catchphrases like “laterally stiff but vertically compliant “ or “we're going to build a wall, and have Mexico pay for it”.
https://www.strava.com/athletes/racheljak

31.03.2020 - 14:47:19

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)