Kliknutím prejdeš na
www.alpina-sports.com
Reklama
Zoidberg, aby som bol v obraze, bavime sa o 9G tronic-u?
... a preco motate tempomat s prevodovkou? (milujem kvalitny automat, neznasam tempomat)

môj bajk je môj sen
(veni, vidi, bici)

25.03.2020 - 23:09:33
Ja som len reagoval (a nasledne sa poucil) o tom, ze predsa auto s adaptivnym tempomatom zas tak stare ("z minuleho tisicrocia") byt nemoze. O 9g tronicu ja nic neviem, take som este neskusal, asi ani nie som cielovka :)
25.03.2020 - 23:17:42
Bavime sa 7-stupnovom automate. Ten je sice v tej w220 ale uz z tohto tisicrocia :) a tempomat som spomenul len ako doplnok t prevodovke, ze co to robi. Mal som to auto par krat pozicane a stale ma dokazalo neprijemne prekvapit.

P.S. primarne jazdim na manualnom fordiku. Na dialnici pichnem 6tku, dam tempomat na 130 a celych 20km az na koniec dialnice idem ako s automatom. A potom zistim, ze zijem na vychode :D
26.03.2020 - 06:12:10
Dano5 napísal:
noo,ako kedy a ako kde :) napr. tu v BA keď potrebujem ísť z Rače do centra ráno,tak 5 km idem pol hodinu,to je na manuále spojka,1,potom za 2 a zase brzda-na toto je automat z hydromeničom dokonalý,stačí mať zaradené D a len povoliť brzdu,prípadne jemne pridať plyn-spojka na manuálnej prevodovke dostáva záhul,a bude to len horšie-samé nové bytové projekty,rátam že o pár rokov tu bude lepšie auto tlačiť ...
automat sa jasne že až tak dobre nehodí pre rýchle presuny po dialniciach,tam má navrch manuál,teda ak to nie je dialnica v CZ v piatok poobede :^)

Tak v meste to ma opodstatnenie. Ale to zas nemám moc skúsenosti v našich malých mestečkách. Ja furt jazdím okresky.... Preto zlatý manuál. Diiizel

bikujem pre radost...

26.03.2020 - 06:56:52
auto bez tempomatu je ako bike bez teleskopky ;) keď som pre 3 rokmi vyberal priestorné MPV,bola to moja hlavná podmienka (mám Alhambru 96kW,manuál 6 kvalt-aj keď staršie,ale stále skvelé auto pre bikera)

čo nevyšlapem,to vytlačím,čo nevytlačím,to vynesiem

26.03.2020 - 08:39:49
No zalezi aj aky automat a aku packu ovladania, moze mat zlu skusenost clovek a preto to nebude pouzivat. Skodovky napr. :headbang: ( a VW obecne ) japonsky tempomat :handshake: .

Sesulak rasto chvala tusim testoval ten Eyesight. Vacsinou na to ma dost objektivny nazor a tiez dost pinda ked napr. drzanie v pruhu je taky pinpong v tvojom jazdnom pruhu.

Ponukam 3D tlac !!!

26.03.2020 - 09:23:43
110mat110 napísal:
Bavime sa 7-stupnovom automate. Ten je sice v tej w220 ale uz z tohto tisicrocia :) a tempomat som spomenul len ako doplnok t prevodovke, ze co to robi...

tak potom ok, lebo novu prevodovku vsetci chvalia, aj ked ZF to nie je... :devil: (to len k tym porovnaniam: DSG - Tronic - ZF)

môj bajk je môj sen
(veni, vidi, bici)

26.03.2020 - 09:52:47
Do dodávky alebo SUV/MPV jasné že automat, ale zas do takého Mustanga by som chcel iba manuál. Tiež mám ZF 8st. automat a manuál na každodenné jazdenie by som už nechcel. Radí to hladko, presne vtedy keď chcem/potrebujem, keď chcem, tak to aj trhá pri preradení, nepreraďuje pri manuálnom radení ako DSG, iný automat ako ZF by som asi nechcel. A to ich montujú aj do napr. Opel Combo.

NS Bikes Snabb Carbon, Specialized P3

26.03.2020 - 10:01:48
V Opli Combo je prevodovka Aisin, nie ZF. Pokiaľ viem, tak ZF sú iba k pozdĺžne uloženým motorom. Aisiny k priečne uloženým.
27.03.2020 - 19:22:47
Noldo Dik za opravu, vyzerá rovnako, tiež ma 8st myslel som že rovnaký ZF ako mám ja.

NS Bikes Snabb Carbon, Specialized P3

28.03.2020 - 11:06:17
Ak by mal niekto zaujem. Na cene sa da este dohodnut. https://auto.bazos.sk/inzerat/109823980/skoda-octavia-2-facelift-16-tdi-2011-220240-km.php
28.03.2020 - 22:16:32
Kamaratovi aj mne sa stala rovnaka vec. Cca naraz sme si kupili zimne gumy barum polaris 5. A obom teraz na konci zimy zacali hucat zadne kolesa podobne ako ked odide lozisko. Ja som dnes prezul na letne a zrazu je ticho. Takze kto mate barum polaris 5, ziadnu paniku. Staci prezut.
28.03.2020 - 22:29:18
V dezéne pneumatiky som našiel vrut (po "odkrútení" uniká vzduch), myslíte že si vystačím so sadou na opravu defektu na biku :)

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

01.04.2020 - 21:30:42
Zavrutuj ho naspäť 😂 ... problem solved

Za 10 € vyvrtaju v pneuservise a opravia / 15 min roboty
01.04.2020 - 21:49:55
Už to nie je solved, akonáhle som ho kúsok odvrutoval (aby som zistil či nie je iba v dezéne), tak ani zavrutovanie nepomohlo a fučí pomaličky ďalej :lol:
Však tak aj počítam, keďže som si to všimol našťastie teraz, tak mi to hádam opravia ešte pred prezutím kolies... Ale len či niekto neopravoval aj takto :)

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

01.04.2020 - 22:05:04