Ked zobereme do úvahy napr. takých bezdomovcov len v LA, kde ich je cca 70000 tak určite áno
26.03.2020 - 08:07:48
00
trošku na odľahčenie...ak poznáte Wexl Trails v Rakúsku, tak tie sa nachádzajú v dedinke Sankt Corona am Wechsel a majú tu dokonca pekný Corona mravčí chodník pre deti :) ale inak je tam parádne :)

https://www.erlebnisarena.at/coronas-ameisenpfad-themenweg
26.03.2020 - 08:13:25
02
mirec16 napísal:
update z dnešnej nočnej služby: stále bez plánu a cieľa, žiadne triedenie pacientov, opakované zatajovanie cestovateľskej anamnézy zo strany pacientov, nedostatok materiálu (vrátane respirátorov a dezinfekcie), nič nehovoriace, povrchné SK doporučenia k diagnostike a liečbe (všetko si čerpáme z internetu), nedostatok personálu a absolútne nedostatočné a zbytočne dlhotrvajúce testovanie- testuje sa iba 1x, aj keď doporučenia hovoria o potrebe 2 negatívnych vzoriek v priebehu 24hod., stále nás nikto neinformoval aká je vôbec senzitivita a špecificita testu a labák napr. v BB beží iba cez deň, predpokladám, že v noci nemajú nikoho na príslužbu (a to je vyhlásený mimoriadny stav!!!), preto sú tie čísla také nízke vrátane úmrtí) a lepšie to asi nebude, hlavne, že nosíme všetci rúška a v telke pôjde denne omša..


Neboj sa. Ked to nepomoze, ta sa pritvrdi - omsu presunu z dvojky na jednotku.
26.03.2020 - 08:19:05
015
este jedno info, ktore mozno trochu dufam otvori oci a zaujme viac ako ivanove fantazmagorie: to co sa deje v Taliansku a Spanielsku (vyber kto pojde na ventilator a kto zomrie), mozete si to aj nazvat aj vojnova medicina, je v SK nemocniciach podla mojich skusenosti normalka uz dlhe roky, ak ma ARO 6 ventilatorov a ma ich plne obsadenych a vy mate starsieho pacienta s mnozstvom dalsich ochoreni, ktory by ho potreboval, tak je na 99% bez sance, arista sa s vami ani nebude bavit (prva otazka v telefonate je na vek), to je jednoducho fakt aj za normalnych okolnosti, nemusi byt pandemia a ani lekari ARO za to nemozu, nemaju ako, aby ste to zle nepochopili, ze niekoho obvinujem... to, ze v Taliansku a Spanielsku teraz placu, nie je dosledok zleho zdravotnictva, ale naopak spickoveho, za normalnych okolnosti tam totiz dostane ventilator skoro kazdy kto to potrebuje, bez ohladu na vek, to je dalsi fakt, teraz sa len dostali do situacie, v ktorej sme my viac menej bezne a uz sa nad tym ani nikto nepozastavuje... dalsia vec je pocet personalu, v jednom prispevku som tu tie pocty uvadzal, aby som sa neopakoval, napisem iba, ze postavenie nejakych zaloznych teamov a podobne je v okresnych nemocniciach totalny nonsense, ved za normal okolnosti tam je malo ludi a maju sa problem zastupit, myslite si, ze preco sa tak porusuje zakonnik prace, ono je totiz dost blbe ist po sluzbe domov a nechat vsetku pracu na kolegu, kt. zostane na oddeleni sam a v podstate mi to iste spravi on na dalsi den po jeho sluzbe, toto je realita, ktora sa teraz krasne ukaze a bude este horsia ako na ministerstve vnutra, Policii atd po vrazde K a K.. a najhorsie je, ze vlastne to uz ani nikoho netrapi, nejako to prehrmi, budeme mat zazracne nizke cisla, ziadne umrtia, iba mozno po roku sa zisti, ze "nahodne" nam stupli umrtia na zapal pluc z neznamych pricin v tomto obdobi, tak ako v Rusku... hold, Homo sovieticus sa nezaprie...

sorry za tieto info
26.03.2020 - 08:32:09
020
mirec16 , pred pár dňami mi známa (sestrička) poslala kópiu emailu, ktorý im rozposielalo vedenie nemocnice v Lipt.Mikuláši. Stojí tam to, že sestričky, lekári a zdravotnícky personál ...aby predišiel možnému dovlečeniu nákazy domov medzi rodinných príslušníkov, tak tento zdrav.personál môže byť ubytovaný v jednom z hotelov v LM. Týždeň, dva, mesiac....ako dlho bude potrebné. Pekné gesto....lenže oni si tento "pobyt" budú hradiť v plnej výške :facepalm: . Známa si to prepočítala (ubytovanie,raňajky,obedy,večere....) a vyšlo jej že mesačná výplata jej nebude stačiť.

Takže aj takto sa správame k tým ktorí nás budú chrániť :x ....
26.03.2020 - 08:34:33
07
to je co za <>vina. keby im dali zaplatit len energie nepoviem, ale cele to hradit to je haluz. to je pomoc na slovensky sposob
26.03.2020 - 08:40:57
00
" Vážení zamestnanci,
nižšie Vám zasielame informácie k ponúkanému ubytovaniu v Penzióne xxxxxx v prípade žeby ste nechceli ohroziť Vašich blízkych doma. Každý, kto sa rozhodne využiť túto ponuku, si bude náklady hradiť sám."

Hlavička emailu.
26.03.2020 - 08:48:22
01
Pomoc? Ako o akej pomoci hovoris? To sa ani neda nazvat pomocou... To si mozu ist aj svojvolne do bars akeho hotela :tmi: :fubar:
26.03.2020 - 08:48:40
00
Robio napísal:
jasne, na muchu sa to nalepi, ta preleti 2km cez les a ta ti vleti do hrdla a dostanes to.

jedine ak ide o muchu vycvicenu americkou armadou s cielom preriedit pocty zdravych slovanskych muzov s dobrou kondiciou :P
26.03.2020 - 08:54:24
04
Prauda :D
26.03.2020 - 08:55:08
02
Přes roušky vidím v očích sympatie. Pandemie nám pomůže uvědomit si základní hodnoty, věří Zdeněk Svěrák
https://radiozurnal.rozhlas.cz/pres-rousky-vidim-v-ocich-sympatie-pandemie-nam-pomuze-uvedomit-si-zakladni-8170719
26.03.2020 - 09:19:24
03
winter78 napísal:
" Vážení zamestnanci,
nižšie Vám zasielame informácie k ponúkanému ubytovaniu v Penzióne xxxxxx v prípade žeby ste nechceli ohroziť Vašich blízkych doma. Každý, kto sa rozhodne využiť túto ponuku, si bude náklady hradiť sám."

Hlavička emailu.


To by mohlo byt v Esperanto. :D

Ja si tiez myslim, ze nam pomaha to, ze mame zdravotnictvo v <>
Potom si kazdy rozmysli ci sa bude chranit, alebo kasle na to ved pojdem do nemocnice.
26.03.2020 - 09:44:16
00
:D

Prílohy:

91028969_2613236765622237_4674830932555857920_n.jpg
91028969_2613236765622237_4674830932555857920_n.jpg 57.53 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2020 - 10:08:25
013
mirec16 napísal:
este jedno info, ktore mozno trochu dufam otvori oci...

sorry za tieto info


velmi pekne si to napisal, ziadne sorry, toto je nutne pisat dokola, preco boli vsetky pokusy o reformy zamietnute. (sam som presvedceny, ze akakolvek zmena je lepsia ako sucasny stav, horsie to byt nemoze...)
26.03.2020 - 10:15:17
01
https://vedator.space/testy-na-koronavirus/
26.03.2020 - 10:18:57
04
keyboard_arrow_up